Бесіди, інструктажі, пам"ятки

Date: 30 березня 2022 о 10:41, Refreshed 27 травня 2022 о 12:55

Як пережити кризу та зберегти спокій

Психологічна допомога необхідна тим, хто відчуває стрес від щойно пережитої чи поточної кризової події.

Щоб бути готовим подолати будь-яку кризу самостійно, а також вміти надати психологічну підтримку іншим, необхідно керуватися такими правилами:

• будьте поруч із людиною, яка потребує допомоги. Залишаючись поряд, ви можете допомогти відновити почуття впевненості та безпеки;

• активно слухайте. Важливо уважно вислухати людину, щоб допомогти їй пережити подію, що травмує;

• поважайте та визнавайте почуття людини;

виявіть турботу та надайте практичну допомогу. Наприклад, корисно буде звя'затись з кимось, хто може побути з постраждалим.

Під час кризової ситуації людина може відчувати або переживати:

страх;

ступор;

плач;

"істерику";

панічну атаку;

нервове тремтіння;

агресію.

Підготувала шкільна медсестра  Бухало Л.В.

Як уникнути поширення інфекційних хвороб

у місцях перебування переселенців і біженців

Війна в рази збільшила кількість внутрішніх переміщень. Багато хто зараз живе або проводить час в спеціально облаштованих місцях для перебування переселенців/ біженців. Велике скупчення людей у вагонах поїздів та в місцях для ночівлі, відсутність сталого доступу до проточної води і засобів гігієни можуть загрожувати поширенням інфекційних хвороб.

Запобігти цьому можна завдяки застосуванню адекватних засобів профілактики. Серед них: забезпечення постійного водопостачання, належних санітарно-гігієнічних умов та доступу до медичних послуг.

Памятайте, що усі, хто має симптоми гострих респіраторних або інших захворювань (гарячка, ломота в тілі, діарея, тощо), мають бути ізольовані в окремому приміщенні. Їм має бут надана медична допомога.

Підготувала шкільна медсестра Бухало Л.В.

Як проводити первинну обробку ран

В умовах воєної агресії ризик поранення є дуже високим. Якою має бути послідовність дій у разі отримання колотої, різаної чи вогнепальної рани кінцівок:

Перш за все, потрібно оглянути рану. Якщо наявна масивна зовнішня кровотеча:

• зупиніть кровотечу за допомогою прямого тиску на рану, допоки не знайдете можливість використати кровоспинний джгут, турнікет чи стисну пов'язку;

• якщо з рани незначна кровотеча - накладіть пов'язку, що тиснутиме на рану, використовуючи для цього серветки (стерильні за наявності) та еластичний чи простий бинт.

Якщо у рану потрапили дрібні предмети, і ви можете їх легко видалити - зробіть це.

Виконуючи перев'язки у наступні дні обробляйте ділянку навколо рани з використанням одного з таких препаратів:

• хлоргексидин,

• повідон-йод,

• 70% розчин еталону.

Стежте, щоб антисептики не потрапили у саму рану, інакше вони спровокують хімічний опік.

Можна дати постраждалому знеболювальне, якщо він раніше його не приймав.

Якщо пошкодження велике, рана викликає занепокоєння і не загоюється, слід якомога швидше звернутися за медичною допомогою.

Підготувала шкільна медсестра Бухало Л.В.

Як уникнути переохолодження в умовах війни

Низькі температури та негода повернулися в Україну. В умовах війни, коли цивільне населення змушене проводити значну частину доби в холодних підвалах і сховищах, підвищується ризик отримати переохолодження.

Переохолодження виникає тоди, коли температура тіла людини опускається нижче 36,6 до критичних для життя показників.

Найпоширенішою причиною є довготривалий вплив низьких температур навколишнього середовища, а найбільш вразливою групою є зневоднені чи фізично виснажені люди.

Підготувала шкільна медсестра Бухало Л.В.

ПРАВЕЦЬ. Що це за хвороба та як від неї позбутися.

Під час війни ризик захворіти на правець істотно збільшується, адже він може виникнути через потрапляння бруду в рану або через укус тварини.

Правець вражає нервову систему і викликає сильні судоми, а смертність від нього сягає 70%. При цьому обробка антисептиками не може знешкодити бактерії.

Єдиний спосіб запобігти правцю – це вакцинація.

Як полегшити свій стан за алергії, коли немає доступу до медичної допомоги.

Сезонна алергія як правило проявляється з початком цвітіння дерев, квітів і трав.

Алергічну реакцію у людини супроводжує кілька неприємних симптомів: нежить, свербіння та закладеність носа, чхання, почервоніння очей, сльозотеча. Може виникнути утруднене або прискорене дихання, сухий кашель тощо.

◾Якщо ви помітили у себе прояви алергії, зверніться до свого сімейного лікаря.

◾Якщо ви змінили місце перебування через воєнні дії — до найближчого закладу охорони здоров’я, який надає первинну медичну допомогу.

Сімейний лікар надасть рекомендації, а за необхідності — скерує вас до алерголога, у якого ви зможете пройти обстеження на виявлення алергенів й отримати кваліфіковану медичну допомогу.

Comments:
Only authorized users can leave comments.