|
ЗВІТ ДИРЕКТОРА
Тинненської
початкової школи
за 2023-2024 н.р.
|
Закінчився черговий навчальний рік. Сьогодні ми зібралися, щоб підбити деякі підсумки роботи колективу школи протягом 2023 – 2024 н.р.
Сучасна освіта, реалізуючи Концепцію Нової української школи, ставить перед закладами освіти завдання щодо створення оптимальних умов для індивідуального розвитку, вияву творчих запитів учня, формування компетентної, конкурентно-спроможної, соціально зрілої, креативної особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, залученої до національних і загальнолюдських цінностей.
Протягом 2023-2024 навчального року школа працювала згідно Річного плану роботи та реалізації Освітньої програми на навчальний рік, крім того реалізувались завдання Стратегії розвитку школи на 2022-2024 роки.
У відповідності до функціональних обов’язків та на виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації.
У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор школи керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом школи та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.
Свою роботу та роботу закладу представляю за результатами комплексного самооцінювання відповідно до чотирьох напрямків внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності, за якими оцінюють роботу навчального закладу експерти інституційного аудиту, а саме:
Освітнє середовище закладу освіти;
Система оцінювання здобувачів освіти:
- Учнівський контингент
- Мережа класів
- Аналіз руху учнів
- Дистанційне навчання
- Робота з обдарованими дітьми
Оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників:
- Управлінська діяльність
- Виховна робота
- Соціальний захист
Управлінські процеси закладу освіти.
ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
Освітній процес у ЗЗСО розпочався відповідно до структури навчального року з 01 вересня 2023 року та тривав по 30 травня 2024 року.
Навчання в школі ведеться державною мовою. Робочий тиждень – п’ятиденка.
Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором освітнього закладу та семестровою системою.
Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням.
Територія закладу частково огороджена, убезпечена від доступу стороннього автотранспорту, на території закладу немає «схованок», де учні можуть залишитися без нагляду дорослих. Територія закладу є достатньо озелененою.
Облаштування приміщень закладу не становить загрози травмування учнів та працівників (неслизька підлога, належним чином встановлені меблі у навчальних кабінетах, не загромаджені коридори).
Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивної зали.
Заклад освіти дотримується режиму провітрювання, у навчальних кабінетах є графік провітрювання.
Утримання туалетних кімнат відповідає санітарним умовам, але відсутня гаряча вода.
Приміщення для харчування знаходиться в аварійному стані. Посуду вистачає на всіх учасників освітнього процесу.
Результати анкетування учнів щодо комфортного перебування в закладі освіти наступні:
- 90% здобувачів освіти зазначили, що їм подобається перебування у школі, 10%, відповіли, що не дуже.
- 96% зазначили, що їм комфортно у школі, 4% відповіли, що не дуже комфортно.
Заклад освіти підключений до інтернету (швидкість 20 МБ/с), що значно покращує освітній процес у школі і дозволяє використовувати всі можливості глобальної мережі Інтернет. З розвитком глобальної мережі Інтернет школа отримала необмежені можливості представити себе, свій колектив та його досягнення далеко за межами свого регіону. Одночасно з’явилася можливість отримувати додаткову інформацію про навчальні заклади України та зарубіжжя, переймати їх досвід для покращення якості освітніх послуг. Інтернет дозволив вести спілкування між колегами-педагогами на сторінках веб-ресурсів, обмінюватися своїми надбаннями, вирішувати наболілі проблеми, тощо. Мережа Інтернет стала доступною у всіх кабінетах школи. Учні, які не мають можливості підготувати необхідну для навчання інформацію з використанням Інтернету дома, спокійно можуть це зробити у навчальному закладі з використанням власних ґаджетів.
Навчальний заклад не оснащений системою протипожежного оповіщення.
Право громадян на доступну освіту реалізується шляхом запровадження різних форм навчання, однією з яких є навчання за інклюзивною формою. Протягом 2023/2024 навчального року у закладі освіти, відповідно до заяв батьків та висновку ІРЦ, було організовано інклюзивне навчання у 1 класі – 1 учень, у 3 класі – 1 учень. Організовано роботу з двома асистентами вчителя. На початок навчального року для учнів з особливими освітніми потребами розроблено індивідуальні програми розвитку за участю батьків, класних керівників, консультанта ІРЦ. ІПР протягом року переглядалися, доповнювалися відповідно до можливостей та розвитку дітей. Проте гострою проблемою залишається облаштування ресурсної кімнати для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Тому це є одним із основних пріоритетних напрямків роботи адміністрації закладу на наступний навчальний рік.
Цілеспрямована робота в закладі спрямована на запобігання жорстокості та булінгу в шкільному середовищі. У вересні проведено Всеукраїнський тиждень протидії булінгу, у грудні – акція «16 днів проти насильства». На сайті школи розміщено корисні матеріали щодо теми антибулінгу.
Робота навчального закладу із запобігання дитячому травматизму упродовж 2023/2024 навчального року здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», наказів Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах» (зі змінами), в редакції, затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013 №1365 «Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», від 01.08.2001 №563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами), від 18.04.2006 №304 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України» (зі змінами), листів Міністерства освіти і науки України від 26.05.2014 №1/9-266 «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки під час канікул», від 16.06.2014 №1/9-319 «Про використання методичних матеріалів щодо організація навчання і перевірки знань, проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах.
У 2023 - 2024 навчальному році питання збереження життя і здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на засіданнях педагогічної ради,засіданнях шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів, тощо.
Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, бесіди, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи. В навчальному закладі оформлені стенди з попередження дитячого травматизму, розташовано плани евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в школі у 2023/2024 навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації школи.
У класних журналах 1-4 х класів були відведені сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибухонебезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.
Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах на уроках фізичної культури, мистецтва під час прогулянок, екскурсій; бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули.
Аналізуючи наслідки травматизму серед учнів за 2023/2024 навчальний рік, ми можемо стверджувати, що випадки з вересня 2023 по червень 2024 року не зафіксовано під час освітнього процесу.
У 2023 - 2024 навчальному році педагогічному колективу необхідно продовжити систематичну роз’яснювальну роботу з питань попередження дитячого травматизму та контроль за поведінкою учнів на перервах та під час екскурсій.
Протягом 2023 - 2024 навчального року системно здійснювався контроль за виконанням вимог щодо безпеки життєдіяльності учнів, дотримання правил дорожнього руху, технічної безпеки, протипожежної безпеки під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час. У роботі з дітьми педагогічні працівники дотримувалися вимог законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», комплексних заходів по школі щодо збереження життя та здоров’я учнів, запобігання травматизму серед учнів. Класні керівники вчасно проводили з учнями інструктажі з ТБ, заходи в рамках тематичних тижнів з безпеки життєдіяльності, щотижневі бесіди про збереження життя та здоров’я, про що робили записи встановленої форми в журналах з ТБ, класних журналах.
Питання безпеки життєдіяльності учнів під час освітнього процесу та в побуті обговорювалися під час засідань педагогічних рад, на нарадах, на класних батьківських зборах.
Проведена соціальна паспортизація класів, школи. Складені і опрацьовані списки дітей-інвалідів, дітей з багатодітних сімей, із малозабезпечених сімей, із неповних сімей, дітей учасників АТО. Складені списки дітей, яким надається безкоштовне харчування за кошти громади: учні 1-4-х класів, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
Класні керівники та вчителі постійно тримають під контролем своїх учнів. Є чергові вчителі, класні керівники супроводжують та знаходяться разом з дітьми. Володіють інформацією про місце знаходження дітей в позаурочний час, в разі потреби відвідують вдома, проводять індивідуальні бесіди з батьками та дітьми.
Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального збалансованого харчування дітей протягом часу перебування у закладі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» (зі змінами та доповненнями, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України), іншими нормативними документами.
Згідно з вищезазначеними документами та затвердженого перспективного меню для учнів 1-4 класі у вересні-лютому було організовано гаряче харчування. Гаряче харчування учнів відбувається згідно графіку у їдальні. Щоденний контроль за організацією харчування учнів здійснюється медичною сестрою.
Протягом року адміністрацією закладу здійснювалися перевірки організації та якості харчування.
СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
На закінчення 2023-2024 навчального року у школі навчається 69 учнів.
Згідно з річним планом роботи освітнього закладу на 2023/2024 навчальний рік адміністрацією закладу було проведено аналіз досягнень учнів 1-4 - х класів за 2023/2024 навчальний рік.
За підсумками аналізу навчальних досягнень 2023/2024 навчального року із 69 учнів 1-4 класів:
- 69 учнів оцінені вербально або рівннево і оформлені свідоцтва досягнень;
- 51 учень переведено на наступний рік навчання;
- 2 учні закінчили навчання за інклюзивною формою;
- 18 учнів 4 класу випущено зі школи;
- 6 учнів нагороджено Похвальним листом «За високі досягнення у навчанні»;
- не атестованих учнів немає.
Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, робимо висновок, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня.
Одним із шляхів поліпшення якості освіти, виховання особистості, здатної до самореалізації, професійного зростання й мобільності в умовах сучасного суспільства.
Учнівський контингент
У 2023/2024 н.р. функціонувало 4 класи з середньою наповнюваністю учнів, що відповідає статті 14 Закону України "Про загальну середню освіту", п.18 Положення про загально навчальний заклад. За рік вибуло 0 учнів і прибуло –0 учнів.
Основними заходами по збереженню контингенту учнів у 2023/2024 навчальному році були:
- контроль відвідування учнями навчальних занять;
- організація навчання за інклюзивною формою;
Усі діти мікрорайону були охоплені навчанням. Питанням зарахування та відрахування учнів упродовж навчального року займалася безпосередньо сама. Вживала дієві заходи щодо ознайомлення учнів та їхніх батьків з умовами зарахування до закладу, статутом, правилами трудового розпорядку. Класи сформовано відповідно до кількості поданих заяв про зарахування до закладу згідно з нормативами їх наповнюваності, встановленими законодавством, та дотриманням санітарно-гігієнічних норм.
У школі наявні:
- книга обліку руху учнів;
- класні журнали 1 – 4 класів (електронні);
- особові справи учнів.
Усі зазначені документи ведуться та зберігаються у відповідності до Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти, яка затверджена наказом МОН України № 676 від 25 червня 2018 року.
Мережа класів
Адміністрацією та педагогічним колективом проведено певну роботу щодо збереження й розвитку шкільної мережі.
Структура контингенту |
Навчальний рік |
|
Поточний |
Попередній |
|
Кількість учнів |
69 |
73 |
Загальна кількість класів |
4 |
4 |
Середня наповнюваність класів у 2023-2024 навчальному році становить 17 учнів. Основними заходами зі збереження контингенту учнів у 2023/2024 навчальному році були:
- контроль відвідування учнями навчальних занять;
- організація навчання за інклюзивною формою;
- функціонування гуртків;
- індивідуальна робота з учнями та батьками;
- надання закладом якісної освіти.
Аналіз руху учнів
Учнів на початок 2023/2024 н. р. |
Вибуло |
Прибуло |
Учнів на кінець 2023/2024н. р. |
69 |
0 |
0 |
69 |
Основними напрямами роботи щодо забезпечення соціальної підтримки дітей пільгових категорій є виявлення, облік і створення умов для їхнього навчання, виховання й розвитку.
Дистанційне навчання
Особливість 2023-2024 навчального року – змішане навчання, яке стало викликом для нас усіх: і для вчителів, і для учнів, і для їх батьків. Навчання мало відбуватися, не зважаючи ні на що. Для проведення онлайн уроків учителі нашої школи використовували різні системи для онлайн навчання, такі як: Zoom, Meet. Онлайн урок зовсім не схожий на звичайний, тому вчителі нашої школи мали деякі труднощі в організації та проведенні онлайн уроків, але завдяки взаємній підтримці, професіоналізму та налаштуванню на гарний результат, у процесі навчання ми подолали усі перешкоди. Вчителі розробляли цікаві уроки, в яких використовували відео та фото матеріали, створювали презентації в Microsoft Power Point та Prezi, для перевірки знань створювали тестові завдання в Microsoft Forms. Завдяки цьому учням було легше опанувати новий матеріал та закріпити набуті знання.
Дистанційне навчання – це новий етап у розвитку сучасної системи освіти, він має своїх прихильників і противників. Найголовніша наша задача – налагодити ефективну співпрацю між учнем, вчителем і батьками.
Робота з обдарованими дітьми
У 2023-2024 н. р. значна увага приділялася роботі з обдарованими дітьми.
Педагогічний колектив школи велику увагу приділяє роботі з обдарованими дітьми, учні нашої школи є активними учасниками всеукраїнських олімпіад та конкурсів онлайн, а саме:
- Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір», учениця 1 класу Корінець Марина ІІ місце, вчитель Мичак Л.П.
- Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір», учениця 1 класу Кратюк Вікторія ІІІ місце, вчитель Коток Н.Ю.
- Обласний етап Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція», учениця 4 класу Корінець Поліна ІІ місце, вчитель Цюзь Л.М.
- 2 клас:
Вчитель Корінець С.В.
Всеукраїнський конкурс дитячих малюнків « Моя космічна мрія» від NoosphereSpaceArtChallenge!
1 |
Лазарець Вероніка, 2 клас |
Диплом учасника |
Всеукраїнський гуманітарний конкурс «Космічні фантазії»-2024
1 |
Одарчук Стефанія, 2 клас |
Учасниця |
Всеукраїнська олімпіада від ВСЕОСВІТА «Вдалий старт- 2023» з Я досліджую світ
1 |
Євтушин Дмитро, 2 клас |
Диплом ІІ ступеня |
2 |
Лопанчук Денис, 2 клас |
Диплом ІІ ступеня |
3 |
Одарчук Стефанія. 2 клас |
Диплом І ступеня |
4 |
Яремчук Анна, 2 клас |
Диплом І ступеня |
Всеукраїнська олімпіада від ВСЕОСВІТА «Вдалий старт - 2023» з української мови
1 |
Бородавко Максим, 2 клас |
Диплом ІІ ступеня |
2 |
Євтушин Дмитро, 2 клас |
Диплом ІІ ступеня |
3 |
Лопанчук Денис, 2 клас |
Диплом ІІІ ступеня |
4 |
Лазарець Вероніка, 2 клас |
Диплом І ступеня |
5 |
Лопанчук Анна, 2 клас |
Сертифікат учасника |
6 |
Одарчук Стефанія, 2 клас |
Диплом І ступеня |
7 |
Яремчук Анна, 2 клас |
Диплом ІІ ступеня |
8 |
Царук Вероніка, 2 клас |
Сертифікат учасника |
Всеукраїнський конкурс від ВСЕОСВІТА «Зі спортом зростай – по життю перемагай»
1 |
Євтушин Дмитро, 2 клас |
Диплом І ступеня |
2 |
Ковальчук Давид, 2 клас |
Диплом ІІ ступеня |
3 |
Лопанчук Денис, 2 клас |
Диплом І ступеня |
4 |
Лазарець Вероніка, 2 клас |
Диплом І ступеня |
5 |
Лопанчук Анна, 2 клас |
Диплом І ступеня |
6 |
Одарчук Стефанія, 2 клас |
Диплом І ступеня |
Всеукраїнський конкурс від ВСЕОСВІТА « З Україною в серці»
1 |
Ковальчук Давид, 2 клас |
Диплом І ступеня |
2 |
Ковальчук Іван, 2 клас |
Диплом І ступеня |
Всеукраїнськийконкурс від ВСЕОСВІТА «Я знаю свою Батьківщину»
1 |
Євтушин Дмитро, 2 клас |
Диплом І ступеня |
2 |
Лазарець Вероніка, 2 клас |
Диплом І ступеня |
3 |
Одарчук Стефанія, 2 клас |
Диплом І ступеня |
- 1 клас:
Вчитель Мичак Л.П.
№ з/п |
Назва конкурсу |
П.І.П.(дитини) |
Нагорода |
1 |
Всеукраїнська новорічно-різдвяна виставка «Новорічна композиція» |
Корінець Марина Андріївна |
ІІ місце |
2 |
Всеукраїнський конкурс дитячихмалюнківNoosphereSpaceArtChallenge! |
1.Костюк Анастасія 2. Боровик Артем 3.Кратюк Вікторія 4.Ковальчук Вікторія 5. Царук Артем 6.Матюк Матвій 7. Матюк Катерина |
Учасники |
3 |
Всеукраїнська олімпіада з української мови « Всеосвіта Весна – 2024» |
Матюк Іван |
Переможець І місце |
4 |
Всеукраїнська олімпіада з української мови « Всеосвіта Весна – 2024» |
Матюк Матвій |
Переможець І місце |
5 |
Всеукраїнська олімпіада з української мови « Всеосвіта Весна – 2024» |
Кратюк Вікторія |
Переможець ІІ місце |
6 |
Всеукраїнська олімпіада з української мови « Всеосвіта Весна – 2024» |
Костюк Анастасія |
Переможець ІІ місце |
7 |
Всеукраїнська олімпіада з української мови « Всеосвіта Весна – 2024» |
Ковальчук Вікторія |
Переможець ІІ місце |
8 |
Всеукраїнська олімпіада з української мови « Всеосвіта Весна – 2024» |
Матюк Катерина |
Переможець ІІ місце |
9 |
Всеукраїнська олімпіада з української мови « Всеосвіта Весна – 2024» |
БакунецьКаріна |
Переможець ІІ місце |
10 |
Всеукраїнська олімпіада з української мови « Всеосвіта Весна – 2024» |
Ковальчук Тарас |
Учасник |
11 |
Всеукраїнська олімпіада з української мови « Всеосвіта Весна – 2024» |
Царук Артем |
Учасник |
- 3 клас:
Вчитель Лазарець О.П.
Осіння олімпіада з математики на сайті На урок
№ |
ПІП учня |
Нагорода |
1 |
Башлай Матвій |
Диплом І ступеня |
2 |
Ковальчук Самуїл |
Диплом ІІ ступеня |
3 |
Новікова Діана |
Диплом І ступеня |
4 |
Омельковець Тимофій |
Диплом І ступеня |
5 |
Булейко Євгенія |
Диплом ІІ ступеня |
Осіння олімпіада з української мови та літератури на сайті На урок
№ |
ПІП учня |
Нагорода |
1 |
Башлай Матвій |
Диплом ІІІ ступеня |
2 |
Новікова Діана |
Диплом ІІІ ступеня |
3 |
Омельковець Тимофій |
Сертифікат учасника |
4 |
Булейко Євгенія |
Диплом ІІІ ступеня |
Осіння олімпіада з англійської мови на сайті На урок (4кл)
№ |
ПІП учня |
Нагорода |
1 |
Колосок Марія |
Сертифікат учасника |
2 |
Булейко Вікторія |
Диплом ІІІ ступеня |
3 |
Корінець Поліна |
Сертифікат учасника |
4 |
Ковальчук Світлана |
Диплом ІІІ ступеня |
Осіння олімпіада з української мови на сайті Всеосвіта
№ |
ПІП учня |
Нагорода |
1 |
Башлай Матвій |
Диплом ІІІ ступеня |
2 |
Новікова Діана |
Сертифікат учасника |
3 |
Омельковець Тимофій |
Диплом ІІІ ступеня |
4 |
Булейко Євгенія |
Сертифікат учасника |
Всеукраїнський конкурс імені Петра Яцика
№ |
ПІП учня |
Нагорода |
1 |
Башлай Матвій |
Скртифікат учасника |
20 лютого, конкурс «Живи, Кобзаре, в пам’ятілюдській»
№ |
ПІП учня |
Нагорода |
1 |
Ковальчук Самуїл |
Диплом учасника |
Лютий
Мовний онлайн-квест «Слідами слів»
№ |
ПІП учня |
Нагорода |
1 |
Башлай Матвій |
Диплом переможця |
2 |
Ковальчук Самуїл |
Диплом переможця |
3 |
Новікова Діана |
Диплом переможця |
Березень
Літературний онлайн-квест «Слідами слів»
№ |
ПІП учня |
Нагорода |
1 |
Захарчук Ангеліна |
Диплом І ступеня |
2 |
Бакунець Ярослав |
Диплом ІІ ступеня |
3 |
Бакунець Станіслав |
Диплом І ступеня |
4 |
Омельковець Тимофій |
Диплом І ступеня |
5 |
Матюк Станіслав |
Диплом І ступеня |
- 4 клас:
Вчитель Омельковець О.І.
№ п/п |
Назва конкурсу/олімпіади/квесту |
Кількість учнів,які взяли участь |
Результати |
1 |
Мовний онлайн-квест «Слідами слів» до Міжнародного дня рідної мови |
6 |
Диплом переможця – 6 учнів |
2 |
Інтерактивний онлайн-квест «Шевченку-210» |
10 |
Диплом І ступеня – 9 учнів; Диплом ІІ ступеня – 1 учень. |
3 |
Всеукраїнський конкурс «Безпека під час війни» - ВСЕОСВІТА |
3 |
І місце – 2 учні; ІІІ місце – 1 учень |
4 |
Всеукраїнський конкурс «Мінна безпека» - ВСЕОСВІТА |
3 |
І місце – 2 учні; ІІ місце – 1 учень |
5 |
Всеукраїнський конкурс «Скарбниця народної мудрості» - ВСЕОСВІТА |
2 |
І місце – 1 учень; ІІІ місце – 1 учень. |
6 |
Всеукраїнська олімпіада з української мови «Вдалий старт – 2023» - ВСЕОСВІТА |
8 |
І місце – 4 учні; ІІ місце – 3 учні; ІІІ місце – 1 учень. |
7 |
Всеукраїнський конкурс «Захисники та захисниці України» - НА УРОК |
13 |
Диплом І ступеня – 13 учнів |
8 |
Всеукраїнський конкурс «Ми з України!» - НА УРОК |
6 |
Диплом І ступеня – 6 учнів |
9 |
ХІХ Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» (Осінь -2023) з предметів початкової школи |
11 |
Диплом І ступеня – 3 учні; Диплом ІІ ступеня – 5 учнів; Диплом ІІІ ступеня – 3 учні. |
10 |
ХІХ Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» (Осінь -2023) з математики |
11 |
Диплом І ступеня – 6 учнів; Диплом ІІ ступеня – 5 учнів. |
11 |
ХІХ Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» (Осінь -2023) з української мови та літератури |
12 |
Диплом І ступеня 5 учнів; Диплом ІІ ступеня – 4 учні; Диплом ІІІ ступеня – 3 учні. |
12 |
Конкурс дитячого малюнка «Україна без корупції» |
1 |
Корінець Поліна (1 місце) |
13 |
Конкурс читців-декламаторів “Живи, Кобзарю, в пам’яті людській” |
1 |
Ковальчук Світлана (3 місце) |
14 |
Всеукраїнський конкурс дитячих малюнків на тему «Моя космічна мрія» |
7 |
Дипломи за внесок і розвиток творчого і креативного бачення серед дітей України |
Підводячи підсумок, слід зазначити, що робота школи з обдарованими дітьми виконувалася згідно плану на належному рівні.
ОЦІНКА ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
Протягом 2023-2024 навчального року педагогічні працівники закладу працювали над загальношкільною науково-методичною темою «Пошук ефективних шляхів розвитку ключових компетенцій здобувачів освіти початкової школи»
Аналіз роботи засвідчує, що основну увагу вчителі приділяли підвищенню фахової майстерності, розвитку власної творчої особистості, спільному вирішенню завдань, поставлених методичним об’єднанням щодо втілення сучасних інновацій та педагогічних технологій, сприяли творчому підходу до реалізації ідей програм з кожного предмета на забезпечення, засвоєння й використання найбільш раціональних методів і прийомів навчання та виховання школярів. На засіданнях методичних об’єднань розглядались, зокрема, такі питання:
-
- виконання Державних стандартів освіти;
- вивчення й реалізація основних положень нормативних і директивних документів про освіту;
- опрацювання методичних рекомендацій щодо вивчення базових дисциплін у 2023-2024 навчальному році;
- методика організації та проведення сучасного уроку;
- використання інтерактивних технологій як засіб підвищення ефективності уроку;
- формування предметних компетентностей в учнів;
- робота з творчо обдарованою молоддю,
- вивчення передового педагогічного досвіду вчителів району, області.
Робота методичного об’єднання вчителів початкових класів була спланована, засідання проводилися на належному рівні з обговоренням науково-теоретичних питань і практичної діяльності вчителів.
Педагоги закладу освіти є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус» тощо, де проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях, розміщують власні методичні матеріали, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.
Аналіз підсумків навчального року дає підстави зробити висновки, що порівняно з минулим навчальним роком зріс рівень фахової майстерності педагогів. Педагогічний колектив школи в процесі своєї діяльності реалізував мету виховання, навчання та розвитку дітей, поставлену на початку навчального року.
Разом з тим в організації методичної роботи багато невирішених проблем, суттєвих недоліків:
• недостатньо налагоджене взаємовідвідування уроків учителями;
• педагоги залишаються інертними до публікацій методичних розробок у фахових виданнях;
• потребує покращення робота по залученню вчителів до участі у обласному конкурсі «Учитель року».
Управлінська діяльність
На мою думку, контроль – це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. Контроль дозволяє тримати в полі зору найважливіші питання роботи школи. Упродовж 2023 - 2024 навчального року здійснювала контроль за уроками.
Щорічно адміністративному контролю підлягають визначені навчальними програмами обов’язкові види перевірок (математика, українська мова, літературне читання). Згідно з річним планом роботи школи здійснено перевірку ведення педагогічної та учнівської документації. За кожним контролем відповідно до річного плану роботи навчального закладу приймались управлінські рішення.
Враховуючи сучасні вимоги, мій стиль керівництва школою більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаю на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюю такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. У роботі з працівниками дотримуюся партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування.
На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у школі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідної їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації.
Виховна робота
Сьогодні ми розглядаємо стратегію виховання як багатокомпонентну та багатовекторну систему, яка є основою формування особистості школяра та значною мірою впливає на розвиток України в цілому. Саме країна та її громадяни стають безпосередніми учасниками процесів, які мають надзвичайно велике значення для подальшого визначення власної долі, долі своєї держави, подальших глобальних змін на планеті.
Виховну роботу в нашій школі у 2023- 2024 н.р спрямувала на вирішення таких завдань:
- Зміцнення й розвиток виховних функцій закладу.
- Посилення ролі сім’ї у вихованні дітей, зміцнення взаємодії з закладом.
- Оптимізація змісту і форм виховного процесу.
- Збереження та покращення фізичного, психічного та соціального здоров’я особистості.
- Попередження та локалізація негативних впливів факторів соціального середовища на особистість.
- Залучення дітей до розв’язання суспільно значущих й особистісних життєвих проблем, формування досвіду громадянської поведінки.
- Розвиток творчого потенціалу всіх суб’єктів освітнього процесу.
- Життєтворчість як здатність забезпечити дитині можливість облаштувати власне життя, творити колективні та міжособистісні взаємини.
У 2023 - 2024 навчальному році була продовжена робота з таких питань:
- формування правової культури, прищеплення поваги до прав і свобод людини і громадянина, Конституції, державних символів, виховання правової свідомості;
- створення сприятливих умов для співробітництва вчителів, учнів та їх батьків як необхідної умови запобігання відхилень у поведінці учнів (педагогіки партнерства);
- розвиток інноваційної особистості та творчої самореалізації кожного учня.
Виконання перелічених вище завдань та реалізація основних принципів виховної роботи здійснювалися за основними напрямками:
- правовий;
- превентивний;
- національно-патріотичний;
- художньо-естетичний;
- екологічний;
- трудовий;
- спортивно-оздоровчий.
Спільно з голово. МО постійно здійснювався контроль за відвідуванням. Разом з’ясовували причини відсутності дітей на уроках.
Протягом року проводилися загальношкільні свята та заходи, тематичні лінійки, бесіди, рейди по відвідуванню школи учнями, дотримання карантинних заходів та санітарно-гігієнічних норм в класних кімнатах, зовнішнього вигляду учнів; учні брали участь у заходах та конкурсах, як шкільних так і онлайн- конкурсах
Серед проведених традиційних шкільних заходів є:
- свято Першого дзвоника (квест на свіжому повітрі);
- олімпійський тиждень;
- уроки пам’яті, присвячені трагедії Бабиного Яру;
- заходи до Дня пам’яті жертв Голокосту;
- заходи, присвячені роковинам Чорнобильської катастрофи;
- Новорічний ранок;
- заходи до увічнення пам’яті захисників України;
- заходи до Дня захисників України;
- тиждень права;
- місячник безпеки життєдіяльності;
- заходи до відзначення Дня Гідності та Свободи;
- заходи до Міжнародного жіночого дня;
- заходи з підтримки у суспільстві ідеї національної єдності;
- уроки Євроінтеграції;
- уроки патріотизму;
- заходи, присвячені пам’яті героїв Небесної сотні;
- флешмоб до Дня Вишиванки
- відео до свята «Останнього дзвоника».
Найбільше запам’яталися ряд цікавих виховних заходів, класних годин, бесід, годин спілкування, квестів, змагань, екскурсій, виставок, конкурсів, які було проведено в першому класі. Це:
- свято Першого дзвоника «Я – першокласник!»;
- «День народження класу» - утворення дерева класу;
- усний журнал «Мої друзі – домашні улюбленці» ;
- новорічний квест «У пошуках подарунків»;
- спортивна розвага «Спробуй як я!»;
- година спілкування до Дня рідної мови «Я люблю українську мову!»;
- виховний захід «Прощавай, Букварику»
- свято Останнього дзвоника «Прощавай, початкова школо!».
Уся робота колективу закладу спрямована на виховання шанобливого ставлення до державних святинь, української мови і культури, історії. З цією метою налагоджено використання державної символіки України, проведено ряд виховних заходів, що сприяли формуванню почуття патріотизму в школярів. Національне виховання є важливою складовою виховного процесу в школі. З метою виховання поваги в учнів до традицій українського народу в школі проведено українознавчі заходи: народні обрядові свята, традиційний проект «Різдвяна коляда».
Протягом року вчителями школи було проведено:
- заходи з профілактики правопорушень;
- місячник: “Увага! Діти на дорозі”;
- заходи щодо здорового способу життя;
- заходи з військово – патріотичного виховання;
- тиждень протипожежної безпеки;
- День Рідної мови.
Під час дистанційного навчання вчителі перейшли до нових форм спілкування та виховання учнів. Бо нині, головне завдання вчителя – не просто навчити, дати знання з певного предмета, забезпечити виконання навчальної програми, а заспокоїти, порадити, дати життєві орієнтири. Учні повинні навчитись у цій непростій ситуації проявляти себе, взявши за основу справжні життєві цінності.
Основними пріоритетами в роботі школи залишилися національно-патріотичне, родинне, екологічне, превентивне, громадянське виховання, робота над реалізацією основних нормативних документів, що стосуються організації виховної роботи в школі під час освітнього процесу та під час дистанційного навчання.
Виходячи із вище сказаного, вважати виховну роботу у 2023-2024 навчальному році такою, що відповідає плану та реалізації концепції національного виховання в освітньому процесі.
Соціальний захист
Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у закладі, проводиться згідно з діючим законодавством. 2 рази на рік складаються та поновлюються списки учнів соціально - незахищених категорій. Це категорії дітей інвалідів (1 учень), дітей з особливими освітніми потребами (2 учні), багатодітних сімей (27 учнів), дітей, чиї батьки захищають Україну від нападу росії (2 учні).
Постійно працює рада профілактики, проводяться рейди «Урок», «Діти вулиці», зустрічі з працівниками управління - служби у справах дітей.
Робота з даного напрямку проводилася відповідно до річного плану роботи закладу освіти, плану виховної роботи з організації соціального захисту дітей пільгових категорій та дітей девіантної поведінки.
Протягом навчального року велика увага приділялась профілактичній роботі. Проводилися тематичні бесіди з учнями з метою запобігання девіантної поведінки та розвитку в дітях толерантності, співробітництва з навколишніми. Це дало змогу продуктивному спілкуванню з учнями в позитивному контексті.
У рамках проведення тематичних місячників та тижнів були організовані виставки малюнків на теми: «Права і обов’язки дитини»; «Ми – за здоровий спосіб життя»; «Шкідливі звички», «Ми проти насилля».
Для батьків дітей, які потребують соціальної підтримки надавались консультації щодо соціального захисту. Учні поінформовані про роботу гуртків, за бажанням та фізичною можливістю школярі відповідної категорії залучені до позашкільної роботи.
У школі були проведені акції милосердя: «Серце до серця», «Допоможіть другу», «Подаруй пасочку захиснику України».
Просвіта батьків відбувалася на зборах, були обговорені такі питання: «Відповідальність батьків за виховання, навчання та утримання дітей», «Права та обов’язки учнів», «Насильство у сім'ї». Консультації учням, батькам, учителям надавалися відповідно до ситуації.
УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
Як керівник закладу освіти розумію, що якість освітньої діяльності неможлива без розуміння шляхів розвитку закладу освіти. Цілі розвитку та основні кроки задля їх досягнення формулюються у Стратегії розвитку, що містить визначення цінностей, які сповідує заклад.
Тому у 2023-2024 навчальному році адміністрація закладу освіти разом із передовими педагогами закладу та експертними групами працювала над створенням Стратегії розвитку на 2024-20257 роки для удосконалення якості освітніх послуг, які надає заклад, вироблення освітньої та наукової стратегії з урахуванням якісних змін у державі.
Створенню Стратегії розвитку у закладі освіти передувало анкетування педагогічних працівників, учнів та батьків, що дало змогу сформувати уявлення про наявний стан діяльності закладу. Анкетування проводилося цілком анонімно з використанням Google-форм у грудні січні 2024 року.
Серед педагогічних працівників у анкетуванні взяли участь всі 8 осіб.
- 100 % вчителів зазначили, що у закладі освіти створені належні умови для постійного підвищення кваліфікації педагогів, їх чергової та позачергової атестації.
- 80% педагогів зазначили, що у закладі немає жодних перешкод для професійного розвитку, 10% - вказали на малий відсоток матеріального заохочення з боку керівництва, 10% вважають, що у закладі недостатня матеріально-технічна база.
- 100 % педагогів задоволені освітнім середовищем та умовами праці у закладі.
- 90% відповіли, що в цілому психологічний клімат в закладі сприяє співпраці педагогів, 10% відповіли, що співпраця з колегами недостатня.
- 8 педагогів, що брали участь в анкетуванні вважають, що керівництво закладу відкрите до спілкування, вони можуть вільно висловлювати свою точку зору, навіть якщо вона не співпадає з думкою керівництва.
Щодо результатів анкетування учнів, то:
- 89% здобувачів освіти зазначили, що їм подобається перебування у школі, 11%, відповіли, що не дуже.
- 90% зазначили, що їм комфортно у школі, 10% відповіли, що не дуже комфортно.
- 93% здобувачів освіти стверджують, що вони почувають себе безпечно у школі, 7% - здебільшого ні.
- 85,6 % учнів зауважили, що не відчувають булінгу у школі, 14,4% відповіли щодо них були поодинокі булінгу та цькування.
- 89% учнів відповіли, що керівництво закладу розглядає їхні звернення, 11 % зазначили, що їм невідомо про можливість звернення.
У анкетуванні батьків взяло участь 43 особи.
- 90,6 % батьків зазначили, що їхня дитина охоче відвідує школу, 9,4% батьків відповіли, що неохоче.
- 100 % зазначили в анкетуванні, що їм вдається поспілкуватися з керівництвом закладу та досягти взаєморозуміння.
- 43 з опитаних батьків задоволені організацією освітнього процесу в школі.
- 86,8% батьків вважають, що учителі справедливо оцінюють навчальні досягнення їхньої дитини, 13,2% вважають, що інколи оцінювання несправедливе.
- 69,8% батьків задоволені харчуванням дитини у школі, 13,2% - не задоволені.
- 85,5% батьків у анкетуванні зазначили, що їхні права як учасників освітнього процесу не порушуються, 14,5% відповіли, що інколи порушуються, але вирішуються.
Під час розроблення Стратегії розвитку закладу та річного плану роботи закладу ми намагалися врахувати результати вищеописаного анкетування, особливо що стосується булінгу та цькування.
Протягом 2023-2024 н. р. заклад освіти працював за освітньою програмою (схваленою педагогічною радою, протокол № 01 від 28.08.2023 року), розробленою відповідно до Закону України «Про освіту», Державного стандарту початкової освіти на основі типової освітньої програми для 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, розробленої під керівництвом О. Я. Савченко (3-4 класи), Р.Б.Шияна (1-2 класи).
Реалізація інваріантної та варіативної складових навчального плану здійснювалась за програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України. Варіативна частина робочого навчального плану в 2023/2024 н. р. була спланована на врахування побажання учнів, запитів батьків, кадрове та навчально-методичне забезпечення.
У 2023-2024 навчальному році навчальний заклад працював за річним планом, затвердженим за засіданні педагогічної ради № 01 від 28.08.2023 року, що включав розділи із управлінської діяльності, навчально-виховної, навчально-методичної та виховної робіт, контрольно-аналітичну та фінансово-господарську діяльність закладу.
На даний час адміністрація навчального закладу працює над розробленням річного плану роботи школи на 2024-2025 навчальний рік. Річний план розробляється відповідно до Стратегії розвитку та освітньої програми, є основним робочим документом для організації повсякденної діяльності закладу освіти впродовж навчального року та передбачає реалізацію чотирьох основних напрямків роботи внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а саме щодо освітнього середовища, системи оцінювання освітньої діяльності учнів, системи педагогічної та управлінської діяльностей. Стратегія розвитку закладу має реалізовуватися через систему планування.
Для здійснення самооцінювання якості освітньої діяльності у закладі освіти розроблена внутрішня система забезпечення якості освіти (протокол засідання педагогічної ради №6 від 05.06.2020 року), що включає критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників та здобувачів освіти, управлінської діяльності керівних працівників закладу освіти, систему та механізм забезпечення академічної доброчесності, інклюзивного навчання тощо.
Хочу зазначити, що школа працює в режимі стабільності, ліміти на використання енергоносіїв не перевищено. Проте, на сьогодні залишається багато нагальних проблем, які необхідно вирішити. Це будівництво харчоблоку, реконструкція огорожі, заміна системи опалення, поновлення навчального комп'ютерного обладнання. Адміністрація закладу постійно вивчає потреби учнів та працівників, готує і доводить до відома засновника запити для задоволення потреб закладу освіти та відстежує їх реалізацію.
Для успішної роботи та конструктивної взаємодії здобувачів освіти, їх батьків, педагогічних та інших працівників закладу освіти важливе значення має створення сприятливого психологічного клімату у колективі. Психологічний клімат у закладі освіти є визначальним чинником для створення комфортних умов для здобувачів освіти та педагогічних працівників. Результати анкетування, проведенні у березні, свідчать в загальному про сприятливий психологічний клімат у колективі, проте часто між учасниками освітнього процесу виникають непорозуміння, які зразу вирішуються. Завжди схиляюся до конструктивного вирішення конфліктів задля прийняття рішення, яке задовільнятиме учасників конфлікту. Важлива роль у цій роботі повинна належати психологу закладу. Нажаль такої посади в закладі не має, проте ми працюємо у цьому напрямку.
Однією з важливих складових управлінського процесу є безумовне виконання вимог статті 30 Закону України «Про освіту», яка визначає перелік обов’язкової інформації, яку заклад має оприлюднювати. У нашому навчальному закладі створений та активно функціонує офіційний сайт, де є відкритий доступ до вищезгаданої публічної інформації. Сайт закладу постійно оновлюється, висвітлює події, які відбуваються у житті школи, є одним із інструментів організації дистанційного навчання. Шкільне життя навчального закладу висвітлюється також на офіційній Facebook-сторінці закладу, що є більш популярною серед учнів та батьків.
Кадрова політика закладу спрямована на забезпечення закладу освіти кваліфікованими педагогічними та іншими працівниками. Протягом 2023-2024 н. р. заклад освіти був забезпечений кадрами на 100%.
В школі працювало 8 учителів, 100 % від загальної кількості педагогічних працівників мають вищу освіту на рівні спеціаліста, магістра.
Педагогічні працівники мають:
кваліфікаційні категорії:
- спеціаліст вищої категорії 4 особи;
- спеціаліст І категорії – 2 особи,
- спеціаліст ІІ категорії – 2 особи,
педагогічні звання:
- «старший учитель» – 2 особи.
Запорукою ефективності освітнього процесу було і залишається підвищення професійного рівня педагогів. Саме тому особлива увага приділялась самоосвіті та атестації педагогічних працівників.
У 2023-2024 н.р. курсова перепідготовка та атестація здійснювалась згідно з перспективним планом.
Курсова перепідготовка відбувається планово з урахуванням побажань педагогічних працівників щодо змісту, форм та методів проходження курсів. Поряд з курсовою перепідготовкою широко застосовувались можливості самоосвітньої діяльності. У системі методичної роботи педагоги брали участь у різноманітних заходах, що сприяли підвищенню кваліфікації: конференціях, семінарах, вебінарах тощо. Курсова перепідготовка поєднувалась з методичною роботою на різних рівнях та із самоосвітою. Новою формою курсової перепідготовки було дистанційне навчання.
Педагогічний стаж педагогічних працівників
№ п/п |
Стаж роботи |
Учителі |
1 |
до 3-х років |
0 |
2 |
4-10 років |
0 |
3 |
11-20 років |
3 |
4 |
Понад 20 років |
5 |
Віковий склад педагогічних працівників
№ п/п |
Вік педагогічних працівників |
Учителі |
1 |
до 30 років |
0 |
2 |
31-40 років |
3 |
3 |
41-50 років |
5 |
4 |
51-60 років |
0 |
5 |
61 і більше років |
0 |
Щороку, з нагоди Дня працівника освіти відповідно до Положення про винагороду для педагогічних працівників відбувається преміювання усіх педагогічних працівників в розмірі до одного посадового окладу. Також згідно статті 57 Закону України «Про освіту» щодо виплати педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов’язків педагогічні працівники отримують матеріальне заохочення у кінці календарного року. Технічні працівники преміюються відповідно до додатку 4 Колективного договору закладу освіти «Положення про преміювання працівників» за сумлінне виконання службових обов’язків в розмірі однієї мінімальної зарплати.
Як директор школи у роботі з працівниками дотримуються партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у школі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей – шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідно їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.
У наступному навчальному році школа працюватиме над такими проблемними питаннями:
- організація освітнього процесу в умовах Нової української школи;
- підготовка педагогів для роботи за новими державними стандартами;
- активне впровадження педагогіки співпраці, співдружності, що передбачає: повагу до особистості школяра, захищеність школяра від приниження, образ, поширення досвіду самоврядування;
- зміцнення матеріально-технічної бази школи, поповнення кабінетів, забезпечення їх дидактичним матеріалом, дотримання санітарно-гігієнічних умов, техніки безпеки;
- впровадження нових інформаційних технологій в управлінську діяльність та освітній процес.
Наше завдання – продовжити незворотні позитивні тенденції розвитку школи. Навіть за чарівної влади й казкового суспільства можна все руйнувати або у найскладніших соціальних умовах збудувати навколо себе світ чистоти й взаєморозуміння.
Переконана, що спільними зусиллями наша школа буде набувати нових барв. Інакше не можна – наше надійне майбутнє народжується в якості сьогоднішньої роботи.
Висловлюю всім вдячність за творчу і сумлінну працю.
Сподіваюся, що набутий вами досвід вирішення освітніх проблем забезпечить успішну практичну реалізацію завдань і викликів, які стоять перед нашою школою.
Бажаю усім вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, творчих здобутків, миру й злагоди в державі.
ЗВІТ ДИРЕКТОРА
Тинненської
початкової школи
ЗА 2021-2022 Н. Р.
Шановні колеги, батьки, учні!
Закінчився черговий навчальний рік. Сьогодні ми зібралися, щоб підбити деякі підсумки роботи колективу школи протягом 2021 – 2022 н.р.
Сучасна освіта, реалізуючи Концепцію Нової української школи, ставить перед закладами освіти завдання щодо створення оптимальних умов для індивідуального розвитку, вияву творчих запитів учня, формування компетентної, конкурентно-спроможної, соціально зрілої, креативної особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, залученої до національних і загальнолюдських цінностей.
Протягом 2021-2022 навчального року школа працювала згідно Річного плану роботи та реалізації Освітньої програми на навчальний рік, крім того реалізувались завдання Перспективного плану школи на 2017-2022 роки.
У відповідності до функціональних обов’язків та на виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації.
У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор школи керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом школи та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.
Свою роботу та роботу закладу представляю за результатами комплексного самооцінювання відповідно до чотирьох напрямків внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності, за якими оцінюють роботу навчального закладу експерти інституційного аудиту, а саме:
Освітнє середовище закладу освіти;
Система оцінювання здобувачів освіти:
- Учнівський контингент
- Мережа класів
- Аналіз руху учнів
- Дистанційне навчання
- Робота з обдарованими дітьми
Оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників:
- Управлінська діяльність
- Виховна робота
- Соціальний захист
Управлінські процеси закладу освіти.
ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
Освітній процес у ЗЗСО розпочався відповідно до структури навчального року з 01 вересня 2021 року та тривав по 02 червня 2022 року.
Навчання в школі ведеться державною мовою. Робочий тиждень – п’ятиденка.
Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором освітнього закладу та семестровою системою.
Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням.
Територія закладу частково огороджена, убезпечена від доступу стороннього автотранспорту, на території закладу немає «схованок», де учні можуть залишитися без нагляду дорослих. Територія закладу є достатньо озелененою.
Облаштування приміщень закладу не становить загрози травмування учнів та працівників (неслизька підлога, належним чином встановлені меблі у навчальних кабінетах, не загромаджені коридори).
Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивної зали.
Заклад освіти дотримується режиму провітрювання, у навчальних кабінетах є графік провітрювання.
Утримання туалетних кімнат відповідає санітарним умовам, але відсутня гаряча вода.
Приміщення для харчування знаходиться в аварійному стані. Посуду вистачає на всіх учасників освітнього процесу.
Результати анкетування учнів щодо комфортного перебування в закладі освіти наступні:
- 86% здобувачів освіти зазначили, що їм подобається перебування у школі, 14%, відповіли, що не дуже.
- 94% зазначили, що їм комфортно у школі, 7% відповіли, що не дуже комфортно.
Заклад освіти підключений до інтернету (швидкість 20 МБ/с), що значно покращує освітній процес у школі і дозволяє використовувати всі можливості глобальної мережі Інтернет. З розвитком глобальної мережі Інтернет школа отримала необмежені можливості представити себе, свій колектив та його досягнення далеко за межами свого регіону. Одночасно з’явилася можливість отримувати додаткову інформацію про навчальні заклади України та зарубіжжя, переймати їх досвід для покращення якості освітніх послуг. Інтернет дозволив вести спілкування між колегами-педагогами на сторінках веб-ресурсів, обмінюватися своїми надбаннями, вирішувати наболілі проблеми, тощо. Мережа Інтернет стала доступною у всіх кабінетах школи. Учні, які не мають можливості підготувати необхідну для навчання інформацію з використанням Інтернету дома, спокійно можуть це зробити у навчальному закладі з використанням власних ґаджетів.
Навчальний заклад не оснащений системою протипожежного оповіщення.
Право громадян на доступну освіту реалізується шляхом запровадження різних форм навчання, однією з яких є навчання за інклюзивною формою. Протягом 2021/2022 навчального року у закладі освіти, відповідно до заяв батьків та висновку ІРЦ, було організовано інклюзивне навчання у 1 класі – 1 учень, у 3 класі – 1 учень. Організовано роботу з двома асистентами вчителя. На початок навчального року для учнів з особливими освітніми потребами розроблено індивідуальні програми розвитку за участю батьків, класних керівників, консультанта ІРЦ. ІПР протягом року переглядалися, доповнювалися відповідно до можливостей та розвитку дітей. Проте гострою проблемою залишається облаштування ресурсної кімнати для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Тому це є одним із основних пріоритетних напрямків роботи адміністрації закладу на наступний навчальний рік.
Цілеспрямована робота в закладі спрямована на запобігання жорстокості та булінгу в шкільному середовищі. У вересні проведено Всеукраїнський тиждень протидії булінгу, у грудні – акція «16 днів проти насильства». На сайті школи розміщено корисні матеріали щодо теми антибулінгу.
Робота навчального закладу із запобігання дитячому травматизму упродовж 2021/2022 навчального року здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», наказів Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах» (зі змінами), в редакції, затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013 №1365 «Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», від 01.08.2001 №563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами), від 18.04.2006 №304 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України» (зі змінами), листів Міністерства освіти і науки України від 26.05.2014 №1/9-266 «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки під час канікул», від 16.06.2014 №1/9-319 «Про використання методичних матеріалів щодо організація навчання і перевірки знань, проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах.
У 2021 - 2022 навчальному році питання збереження життя і здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на засіданнях педагогічної ради,засіданнях шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів, тощо.
Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, бесіди, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи. В навчальному закладі оформлені стенди з попередження дитячого травматизму, розташовано плани евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в школі у 2021/2022 навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації школи.
У класних журналах 1-4 х класів були відведені сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибухонебезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.
Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах на уроках фізичної культури, мистецтва під час прогулянок, екскурсій; бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули.
Аналізуючи наслідки травматизму серед учнів за 2021/2022 навчальний рік, ми можемо стверджувати, що випадки з вересня 2021 по червень 2022 року не зафіксовано під час освітнього процесу та зафіксовано 2 побутового характеру.
У 2021 - 2022 навчальному році педагогічному колективу необхідно продовжити систематичну роз’яснювальну роботу з питань попередження дитячого травматизму та контроль за поведінкою учнів на перервах та під час екскурсій.
Протягом 2021 - 2022 навчального року системно здійснювався контроль за виконанням вимог щодо безпеки життєдіяльності учнів, дотримання правил дорожнього руху, технічної безпеки, протипожежної безпеки під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час. У роботі з дітьми педагогічні працівники дотримувалися вимог законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», комплексних заходів по школі щодо збереження життя та здоров’я учнів, запобігання травматизму серед учнів. Класні керівники вчасно проводили з учнями інструктажі з ТБ, заходи в рамках тематичних тижнів з безпеки життєдіяльності, щотижневі бесіди про збереження життя та здоров’я, про що робили записи встановленої форми в журналах з ТБ, класних журналах.
Питання безпеки життєдіяльності учнів під час освітнього процесу та в побуті обговорювалися під час засідань педагогічних рад, на нарадах, на класних батьківських зборах.
Проведена соціальна паспортизація класів, школи. Складені і опрацьовані списки дітей-інвалідів, дітей з багатодітних сімей, із малозабезпечених сімей, із неповних сімей, дітей учасників АТО. Складені списки дітей, яким надається безкоштовне харчування за кошти громади: учні 1-4-х класів, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
Класні керівники та вчителі постійно тримають під контролем своїх учнів. Є чергові вчителі, класні керівники супроводжують та знаходяться разом з дітьми. Володіють інформацією про місце знаходження дітей в позаурочний час, в разі потреби відвідують вдома, проводять індивідуальні бесіди з батьками та дітьми.
Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального збалансованого харчування дітей протягом часу перебування у закладі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» (зі змінами та доповненнями, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України), іншими нормативними документами.
Згідно з вищезазначеними документами та затвердженого перспективного меню для учнів 1-4 класі у вересні-лютому було організовано гаряче харчування. Гаряче харчування учнів відбувається згідно графіку у їдальні. Щоденний контроль за організацією харчування учнів здійснюється медичною сестрою.
Протягом року адміністрацією закладу здійснювалися перевірки організації та якості харчування.
СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
На закінчення 2021-2022 навчального року у школі навчається 74 учні.
Згідно з річним планом роботи освітнього закладу на 2021/2022 навчальний рік адміністрацією закладу було проведено аналіз досягнень учнів 1-4 - х класів за 2021/2022 навчальний рік.
За підсумками аналізу навчальних досягнень 2021/2022 навчального року із 74 учні 1-4 класів:
- 74 учні оцінені вербально і оформлені свідоцтва досягнень;
- 57 учнів переведено на наступний рік навчання;
- 2 учні закінчили навчання за інклюзивною формою;
- 17 учнів 4 класу випущено зі школи;
- 1 учень нагороджено Похвальним листом «За високі досягнення у навчанні»;
- не атестованих учнів немає.
Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, робимо висновок, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня.
Одним із шляхів поліпшення якості освіти, виховання особистості, здатної до самореалізації, професійного зростання й мобільності в умовах сучасного суспільства.
Учнівський контингент
У 2021/2022 н.р. функціонувало 4 класи з середньою наповнюваністю учнів, що відповідає статті 14 Закону України "Про загальну середню освіту", п.18 Положення про загально навчальний заклад. За рік вибуло 0 учнів і прибуло –0 учнів.
Основними заходами по збереженню контингенту учнів у 2021/2022 навчальному році були:
- контроль відвідування учнями навчальних занять;
- організація навчання за індивідуальною та інклюзивною формою;
Усі діти мікрорайону були охоплені навчанням. Питанням зарахування та відрахування учнів упродовж навчального року займалася безпосередньо сама. Вживала дієві заходи щодо ознайомлення учнів та їхніх батьків з умовами зарахування до закладу, статутом, правилами трудового розпорядку. Класи сформовано відповідно до кількості поданих заяв про зарахування до закладу згідно з нормативами їх наповнюваності, встановленими законодавством, та дотриманням санітарно-гігієнічних норм.
У школі наявні:
- книга обліку руху учнів;
- класні журнали 1 – 4 класів;
- особові справи учнів.
Усі зазначені документи ведуться та зберігаються у відповідності до Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти, яка затверджена наказом МОН України № 676 від 25 червня 2018 року.
Мережа класів
Адміністрацією та педагогічним колективом проведено певну роботу щодо збереження й розвитку шкільної мережі.
Структура контингенту |
Навчальний рік |
|
Поточний |
Попередній |
|
Кількість учнів |
74 |
78 |
Загальна кількість класів |
4 |
4 |
Середня наповнюваність класів у 2021-2022 навчальному році становить 19 учнів. Основними заходами зі збереження контингенту учнів у 2021/2022 навчальному році були:
- контроль відвідування учнями навчальних занять;
- організація навчання за інклюзивною формою;
- функціонування гуртків;
- індивідуальна робота з учнями та батьками;
- надання закладом якісної освіти.
Аналіз руху учнів
Учнів на початок 2021/2022 н. р. |
Вибуло |
Прибуло |
Учнів на кінець 2021/2022н. р. |
74 |
0 |
0 |
74 |
Основними напрямами роботи щодо забезпечення соціальної підтримки дітей пільгових категорій є виявлення, облік і створення умов для їхнього навчання, виховання й розвитку.
Дистанційне навчання
Особливість 2021-2022 навчального року – дистанційне навчання, яке стало викликом для нас усіх: і для вчителів, і для учнів, і для їх батьків. Навчання мало відбуватися, не зважаючи ні на що. Для проведення онлайн уроків учителі нашої школи використовували різні системи для онлайн навчання, такі як: Zoom, Meet. Онлайн урок зовсім не схожий на звичайний, тому вчителі нашої школи мали деякі труднощі в організації та проведенні онлайн уроків, але завдяки взаємній підтримці, професіоналізму та налаштуванню на гарний результат, у процесі навчання ми подолали усі перешкоди. Вчителі розробляли цікаві уроки, в яких використовували відео та фото матеріали, створювали презентації в Microsoft Power Point та Prezi, для перевірки знань створювали тестові завдання в Microsoft Forms. Завдяки цьому учням було легше опанувати новий матеріал та закріпити набуті знання.
Дистанційне навчання – це новий етап у розвитку сучасної системи освіти, він має своїх прихильників і противників. Найголовніша наша задача – налагодити ефективну співпрацю між учнем, вчителем і батьками.
Робота з обдарованими дітьми
У 2021-2022 н. р. значна увага приділялася роботі з обдарованими дітьми.
Педагогічний колектив школи велику увагу приділяє роботі з обдарованими дітьми, учні нашої школи є активними учасниками всеукраїнських олімпіад та конкурсів онлайн, а саме:
№ з/п |
Назва конкурси чи олімпіади |
К-сть дітей, які взяли участь |
Прізвище, ім’я вчителя |
Нагорода |
1 |
Олімпіада «Всеосвіта Осінь – 2021» (українська мова) |
18 |
Олена Омельковець, |
Диплом І ступеня – 2 учні; Диплом ІІ ступеня – 2 учні; Диплом ІІІ ступеня – 4 учні; Сертифікати – 10 учнів. |
2 |
Олімпіада «Всеосвіта Весна – 2022» (українська мова) |
4 |
Олена Омельковець, |
Диплом ІІ ступеня – 2 учні; Диплом ІІІ ступеня – 1 уч.; Сертифікат – 1 уч. |
3 |
Олімпіада «Всеосвіта Весна – 2022» (математика) |
3 |
Олена Омельковець, |
Диплом ІІІ ступеня – 3 учні |
4 |
Олімпіада «Всеосвіта Весна – 2022» (літературне читання) |
4 |
Олена Омельковець, |
Диплом І ступеня – 4 учні. |
5 |
Олімпіада «Всеосвіта Весна – 2022» (я досліджую світ) |
4 |
Олена Омельковець, |
Диплом І ступеня – 2 учні; Диплом ІІ ступеня – 1 учень; Сертифікат – 1 учень. |
6 |
Олімпіада «Всеосвіта Весна – 2022» (дизайн і технології) |
5 |
Олена Омельковець, Лариса Мичак, Людмила Царук |
Диплом І ступеня – 1 учень, Диплом ІІ ступеня – 3 учні; Диплом ІІІ ступеня – 1 учень |
7 |
Олімпіада «Всеосвіта Весна – 2022» (мистецтво) |
4 |
Олена Омельковець, |
Диплом ІІ ступеня – 4 учні. |
8 |
Онлайн-конкурс «Будьмо гідними!» |
23 |
Олена Омельковець, Світлана Корінець |
Диплом І ступеня – 10 учнів; Диплом ІІ ступеня – 7 учні; Диплом ІІІ ступеня – 2 учень; Сертифікати – 4 учні |
9 |
Дистанційний конкурс «Безпека на дорозі» |
23 |
Олена Омельковець, Світлана Корінець |
Диплом І ступеня – 7учні; Диплом ІІ ступеня – 7 учні; Диплом ІІІ ступеня – 7 учні; Сертифікати – 2учень. |
10 |
Всеукраїнський конкурс «Безпека дорожнього руху в Україні» « Всеосвіта» |
3 |
Лариса Мичак, Людмила Царук, Ірина Онісковець |
Диплом переможця ІІ місце- 2 Сертифікат – 1. |
11 |
Всеукраїнський конкурс « Екологічна грамотність» « Всеосвіта» |
1 |
Лариса Мичак |
Сертифікат – 1 |
12 |
Всеукраїнський конкурс «Будь природі другом» « Всеосвіта» |
3 |
Лариса Мичак, Людмила Царук, Ірина Онісковець |
Диплом переможця ІІІ місце- 3 |
13 |
Онлайн-олімпіада «Всеосвіта Осінь 2021, математика» |
7 |
Світлана Корінець |
Диплом І ступеня – 2 уч. Диплом І ступеня – 5 уч. |
14 |
Всеукраїнська олімпіада з я досліджую світ ‘’Всеосвіта Зима 2021-2022’’. |
3 |
Аліна Гудімова |
Диплом переможня ll місце- 1 Диплом переможня llІ місце- 2 |
15 |
Всеукраїнський конкурс мистецтв ‘’Зимова казка’’. |
4 |
Аліна Гудімова, Лариса Мичак, Людмила Цюзь |
І місце – 4уч. |
16 |
Конкурс дитячих малюнків ‘’Країна моїх прав’’ на тему: ’’Моє майбутнє в мирній Україні’’. |
7 |
Аліна Гудімова, Людмила Цюзь, Людмила Царук, Ірина Онісковець |
|
17 |
Конкурс малюнків ‘’Війна очима дітей’’ |
3 |
Аліна Гудімова, Лариса Мичак |
|
18 |
Тестування до дня безпечного інтернету ‘’Кіберсвіт під контролем’’ |
16 |
Аліна Гудімова, Світлана Корінець, Людмила Царук, Ірина Онісковець |
Сертифікат - 16 уч. |
19 |
І етап ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім.. Петра Яцика |
1 |
Лариса Мичак |
Диплом за ІІ місце |
20 |
ХІ Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» (Осінь -2021) з математики |
13 |
Олена Омельковець |
Диплом І ступеня – 4 учні; Диплом ІІ ступеня – 3 учні; Диплом ІІІ ступеня – 2 учні; Сертифікати – 4 учні. |
21 |
ХІ Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» (Осінь -2021) з Я досліджую світ |
13 |
Олена Омельковець |
Диплом І ступеня – 6 учнів; Диплом ІІ ступеня – 4 учні; Сертифікати – 3 учні. |
22 |
ХІ Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» (Осінь -2021) з української мови та літератури |
13 |
Олена Омельковець |
Диплом І ступеня – 4 учні; Диплом ІІ ступеня – 4 учні; Диплом ІІІ ступеня – 4 учні; Сертифікати – 1 учень. |
23 |
ХІІ Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» (Зима -2022) з предметів початкової школи |
9 |
Олена Омельковець |
Диплом І ступеня – 2 учні; Диплом ІІ ступеня – 3 учні; Диплом ІІІ ступеня – 2 учні; Сертифікати – 2 учні. |
24 |
ХІІІ Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» (Весна -2022) з предметів початкової школи |
5 |
Олена Омельковець |
Диплом І ступеня – 1 учень; Диплом ІІ ступеня – 2 учні; Диплом ІІІ ступеня – 2 учні. |
25 |
Всеукраїнський інтернет-конкурс «Ми з України» |
18 |
Олена Омельковець, Світлана Корінець |
Диплом І ступеня – 10 учнів; Диплом ІІ ступеня – 5 учні; Диплом ІІІ ступеня – 3 учні. |
26 |
Всеукраїнський інтернет-конкурс до Дня Європи в Україні |
7 |
Олена Омельковець |
Диплом І ступеня – 1учень; Диплом ІІ ступеня – 1 учень; Диплом ІІІ ступеня – 2 учні; Сертифікати – 3 учні. |
27 |
Онлайн - олімпіада «На Урок» Математика. Зима 2022 |
9 |
Світлана Корінець |
Диплом ІІ ступеня - 5 учнів Диплом ІІІ ступеня - 3 учні Сертифікат - 1 учень |
28 |
Онлайн-олімпіада «Я досліджую світ» Зима 2022 «На Урок» |
9 |
Світлана Корінець |
Диплом І ступеня - 2 учні Диплом ІІ ступеня -7 учнів |
29 |
Обласний конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій рідний край» |
3 |
Людмила Цюзь |
|
30 |
Всеукраїнський дистанційний конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтв «Слава Україні» |
1 |
Людмила Цюзь |
І місце |
31 |
Всеукраїнська українознавча гра “Соняшник” |
11 |
Людмила Цюзь |
Підводячи підсумок, слід зазначити, що робота школи з обдарованими дітьми виконувалася згідно плану на належному рівні.
ОЦІНКА ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
Протягом 2021-2022 навчального року педагогічні працівники закладу працювали над загальношкільною науково-методичною темою «Пошук ефективних шляхів розвитку ключових компетенцій здобувачів освіти початкової школи»
Аналіз роботи засвідчує, що основну увагу вчителі приділяли підвищенню фахової майстерності, розвитку власної творчої особистості, спільному вирішенню завдань, поставлених методичним об’єднанням щодо втілення сучасних інновацій та педагогічних технологій, сприяли творчому підходу до реалізації ідей програм з кожного предмета на забезпечення, засвоєння й використання найбільш раціональних методів і прийомів навчання та виховання школярів. На засіданнях методичних об’єднань розглядались, зокрема, такі питання:
-
- виконання Державних стандартів освіти;
- вивчення й реалізація основних положень нормативних і директивних документів про освіту;
- опрацювання методичних рекомендацій щодо вивчення базових дисциплін у 2021-2022 навчальному році;
- методика організації та проведення сучасного уроку;
- використання інтерактивних технологій як засіб підвищення ефективності уроку;
- формування предметних компетентностей в учнів;
- робота з творчо обдарованою молоддю,
- вивчення передового педагогічного досвіду вчителів району, області.
Робота методичного об’єднання вчителів початкових класів була спланована, засідання проводилися на належному рівні з обговоренням науково-теоретичних питань і практичної діяльності вчителів.
Педагоги закладу освіти є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус» тощо, де проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях, розміщують власні методичні матеріали, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.
Аналіз підсумків навчального року дає підстави зробити висновки, що порівняно з минулим навчальним роком зріс рівень фахової майстерності педагогів. Педагогічний колектив школи в процесі своєї діяльності реалізував мету виховання, навчання та розвитку дітей, поставлену на початку навчального року.
Разом з тим в організації методичної роботи багато невирішених проблем, суттєвих недоліків:
• недостатньо налагоджене взаємовідвідування уроків учителями;
• педагоги залишаються інертними до публікацій методичних розробок у фахових виданнях;
• потребує покращення робота по залученню вчителів до участі у обласному конкурсі «Учитель року».
Управлінська діяльність
На мою думку, контроль – це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. Контроль дозволяє тримати в полі зору найважливіші питання роботи школи. Упродовж 2021 - 2022 навчального року здійснювала контроль за уроками.
Контроль за рівнем сформованості навичок читання проводився в 3-4 класах два рази на рік. Щорічно адміністративному контролю підлягають визначені навчальними програмами обов’язкові види перевірок (математика, українська мова, літературне читання). Згідно з річним планом роботи школи здійснено перевірку ведення педагогічної та учнівської документації. За кожним контролем відповідно до річного плану роботи навчального закладу приймались управлінські рішення.
Враховуючи сучасні вимоги, мій стиль керівництва школою більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаю на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюю такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. У роботі з працівниками дотримуюся партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування.
На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у школі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідної їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації.
Виховна робота
Сьогодні ми розглядаємо стратегію виховання як багатокомпонентну та багатовекторну систему, яка є основою формування особистості школяра та значною мірою впливає на розвиток України в цілому. Саме країна та її громадяни стають безпосередніми учасниками процесів, які мають надзвичайно велике значення для подальшого визначення власної долі, долі своєї держави, подальших глобальних змін на планеті.
Виховну роботу в нашій школі у 2021 - 2022 н.р спрямувала на вирішення таких завдань:
- Зміцнення й розвиток виховних функцій закладу.
- Посилення ролі сім’ї у вихованні дітей, зміцнення взаємодії з закладом.
- Оптимізація змісту і форм виховного процесу.
- Збереження та покращення фізичного, психічного та соціального здоров’я особистості.
- Попередження та локалізація негативних впливів факторів соціального середовища на особистість.
- Залучення дітей до розв’язання суспільно значущих й особистісних життєвих проблем, формування досвіду громадянської поведінки.
- Розвиток творчого потенціалу всіх суб’єктів освітнього процесу.
- Життєтворчість як здатність забезпечити дитині можливість облаштувати власне життя, творити колективні та міжособистісні взаємини.
У 2021 - 2022 навчальному році була продовжена робота з таких питань:
- формування правової культури, прищеплення поваги до прав і свобод людини і громадянина, Конституції, державних символів, виховання правової свідомості;
- створення сприятливих умов для співробітництва вчителів, учнів та їх батьків як необхідної умови запобігання відхилень у поведінці учнів (педагогіки партнерства);
- розвиток інноваційної особистості та творчої самореалізації кожного учня.
Виконання перелічених вище завдань та реалізація основних принципів виховної роботи здійснювалися за основними напрямками:
- правовий;
- превентивний;
- національно-патріотичний;
- художньо-естетичний;
- екологічний;
- трудовий;
- спортивно-оздоровчий.
Спільно з голово. МО постійно здійснювався контроль за відвідуванням. Разом з’ясовували причини відсутності дітей на уроках.
Протягом року проводилися загальношкільні свята та заходи, тематичні лінійки, бесіди, рейди по відвідуванню школи учнями, дотримання карантинних заходів та санітарно-гігієнічних норм в класних кімнатах, зовнішнього вигляду учнів; учні брали участь у заходах та конкурсах, як шкільних так і онлайн- конкурсах
Серед проведених традиційних шкільних заходів є:
- свято Першого дзвоника (квест на свіжому повітрі);
- олімпійський тиждень;
- уроки пам’яті, присвячені трагедії Бабиного Яру;
- заходи до Дня пам’яті жертв Голокосту;
- заходи, присвячені роковинам Чорнобильської катастрофи;
- Новорічний ранок;
- заходи до увічнення пам’яті захисників України;
- тиждень права;
- місячник безпеки життєдіяльності;
- заходи до відзначення Дня Гідності та Свободи;
- заходи до Міжнародного жіночого дня;
- заходи з підтримки у суспільстві ідеї національної єдності;
- уроки Євроінтеграції;
- уроки патріотизму;
- заходи, присвячені пам’яті героїв Небесної сотні;
- флешмоб до Дня Вишиванки
- відео до свята «Останнього дзвоника».
Найбільше запам’яталися ряд цікавих виховних заходів, класних годин, бесід, годин спілкування, квестів, змагань, екскурсій, виставок , конкурсів, які було проведено в першому класі. Це:
- свято Першого дзвоника «Я – першокласник!»;
- «День народження класу» - утворення дерева класу;
- усний журнал «Мої друзі – домашні улюбленці» ;
- новорічний квест «У пошуках подарунків»;
- спортивна розвага «Спробуй як я!»;
- година спілкування до Дня рідної мови «Я люблю українську мову!»;
- виховний захід «Прощавай, Букварику»
- свято Останнього дзвоника «Прощавай, початкова школо!».
Уся робота колективу закладу спрямована на виховання шанобливого ставлення до державних святинь, української мови і культури, історії. З цією метою налагоджено використання державної символіки України, проведено ряд виховних заходів, що сприяли формуванню почуття патріотизму в школярів. Національне виховання є важливою складовою виховного процесу в школі. З метою виховання поваги в учнів до традицій українського народу в школі проведено українознавчі заходи: народні обрядові свята, традиційний проект «Різдвяна коляда».
У навчальному закладі працює 2 групи продовженого дня, чисельність – по 30 учнів. Розроблено режими роботи, які виконуються вихователями.
Вихователі ГПД працюють над створенням умов для повноцінного розвитку особистості молодшого школяра через комплексний системний підхід до організації виховання, навчання, розвиток та збереження здоров’я учнів, проводять розвивальні та спортивні ігри, спостереження за природою під час прогулянок, проводять виховні заходи.
Протягом року вчителями школи було проведено:
- заходи з профілактики правопорушень;
- місячник: “Увага! Діти на дорозі”;
- заходи щодо здорового способу життя;
- заходи з військово – патріотичного виховання;
- тиждень протипожежної безпеки;
- День Рідної мови.
Під час дистанційного навчання вчителі перейшли до нових форм спілкування та виховання учнів. Бо нині, головне завдання вчителя – не просто навчити, дати знання з певного предмета, забезпечити виконання навчальної програми, а заспокоїти, порадити, дати життєві орієнтири. Учні повинні навчитись у цій непростій ситуації проявляти себе, взявши за основу справжні життєві цінності.
Під час карантину та дистанційного навчання у класах було проведено дистанційні бесіди та розважальні заходи для дітей:
До Міжнародного дня Землі, "Українська вишиванка - це народний оберіг", «Міжнародний день сім'ї - свято кожного», «Безпечне літо» (правила безпеки на літніх канікулах).
Основними пріоритетами в роботі школи залишилися національно-патріотичне, родинне, екологічне, превентивне, громадянське виховання, робота над реалізацією основних нормативних документів, що стосуються організації виховної роботи в школі під час освітнього процесу та під час дистанційного навчання.
Виходячи із вище сказаного, вважати виховну роботу у 2021-2022 навчальному році такою, що відповідає плану та реалізації концепції національного виховання в освітньому процесі.
Соціальний захист
Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у закладі, проводиться згідно з діючим законодавством. 2 рази на рік складаються та поновлюються списки учнів соціально - незахищених категорій. Це категорії дітей інвалідів (1 учень), дітей з особливими освітніми потребами (3 учнів), багатодітних сімей (23 учні), дітей, чиї батьки захищають Україну від нападу росії (2 учні).
Постійно працює рада профілактики, проводяться рейди «Урок», «Діти вулиці», зустрічі з працівниками управління - служби у справах дітей.
Робота з даного напрямку проводилася відповідно до річного плану роботи закладу освіти, плану виховної роботи з організації соціального захисту дітей пільгових категорій та дітей девіантної поведінки.
Протягом навчального року велика увага приділялась профілактичній роботі. Проводилися тематичні бесіди з учнями з метою запобігання девіантної поведінки та розвитку в дітях толерантності, співробітництва з навколишніми. Це дало змогу продуктивному спілкуванню з учнями в позитивному контексті.
У рамках проведення тематичних місячників та тижнів були організовані виставки малюнків на теми: «Права і обов’язки дитини»; «Ми – за здоровий спосіб життя»; «Шкідливі звички», «Ми проти насилля».
Для батьків дітей, які потребують соціальної підтримки надавались консультації щодо соціального захисту. Учні поінформовані про роботу гуртків, за бажанням та фізичною можливістю школярі відповідної категорії залучені до позашкільної роботи.
У школі були проведені акції милосердя: «Серце до серця», «Допожіть другу», «Подаруй пасочку захиснику України».
Просвіта батьків відбувалася на зборах, були обговорені такі питання: «Відповідальність батьків за виховання, навчання та утримання дітей», «Права та обов’язки учнів», «Насильство у сім'ї». Консультації учням, батькам, учителям надавалися відповідно до ситуації.
УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
Як керівник закладу освіти розумію, що якість освітньої діяльності неможлива без розуміння шляхів розвитку закладу освіти. Цілі розвитку та основні кроки задля їх досягнення формулюються у Стратегії розвитку, що містить визначення цінностей, які сповідує заклад.
Тому у 2021-2022 навчальному році адміністрація закладу освіти разом із передовими педагогами закладу та експертними групами працювала над створенням Стратегії розвитку на 2022-2024 роки для удосконалення якості освітніх послуг, які надає заклад, вироблення освітньої та наукової стратегії з урахуванням якісних змін у державі.
Створенню Стратегії розвитку у закладі освіти передувало анкетування педагогічних працівників, учнів та батьків, що дало змогу сформувати уявлення про наявний стан діяльності закладу. Анкетування проводилося цілком анонімно з використанням Google-форм у грудні 2021 року.
Серед педагогічних працівників у анкетуванні взяли участь 10 осіб.
- 100 % вчителів зазначили, що у закладі освіти створені належні умови для постійного підвищення кваліфікації педагогів, їх чергової та позачергової атестації.
- 80% педагогів зазначили, що у закладі немає жодних перешкод для професійного розвитку, 10% - вказали на відсутність матеріального заохочення з боку керівництва, 10% вважають, що у закладі недостатня матеріально-технічна база.
- 100 % педагогів задоволені освітнім середовищем та умовами праці у закладі.
- 90% відповіли, що в цілому психологічний клімат в закладі сприяє співпраці педагогів, 10% відповіли, що співпраця з колегами недостатня.
- 10 педагогів, що брали участь в анкетуванні вважають, що керівництво закладу відкрите до спілкування, вони можуть вільно висловлювати свою точку зору, навіть якщо вона не співпадає з думкою керівництва.
Щодо результатів анкетування учнів, то:
- 89% здобувачів освіти зазначили, що їм подобається перебування у школі, 11%, відповіли, що не дуже.
- 90% зазначили, що їм комфортно у школі, 10% відповіли, що не дуже комфортно.
- 93% здобувачів освіти стверджують, що вони почувають себе безпечно у школі, 7% - здебільшого ні.
- 85,6 % учнів зауважили, що не відчувають булінгу у школі, 14,4% відповіли щодо них були поодинокі булінгу та цькування.
- 89% учнів відповіли, що керівництво закладу розглядає їхні звернення, 11 % зазначили, що їм невідомо про можливість звернення.
У анкетуванні батьків взяло участь 43 особи.
- 90,6 % батьків зазначили, що їхня дитина охоче відвідує школу, 9,4% батьків відповіли, що неохоче.
- 100 % зазначили в анкетуванні, що їм вдається поспілкуватися з керівництвом закладу та досягти взаєморозуміння.
- 43 з опитаних батьків задоволені організацією освітнього процесу в школі.
- 86,8% батьків вважають, що учителі справедливо оцінюють навчальні досягнення їхньої дитини, 13,2% вважають, що інколи оцінювання несправедливе.
- 69,8% батьків задоволені харчуванням дитини у школі, 13,2% - не задоволені.
- 85,5% батьків у анкетуванні зазначили, що їхні права як учасників освітнього процесу не порушуються, 14,5% відповіли, що інколи порушуються, але вирішуються.
Під час розроблення Стратегії розвитку закладу та річного плану роботи закладу ми намагалися врахувати результати вищеописаного анкетування, особливо що стосується булінгу та цькування.
Протягом 2021-2022 н. р. заклад освіти працював за освітньою програмою (схваленою педагогічною радою, протокол № 01 від 30.08.2021 року), розробленою відповідно до Закону України «Про освіту», Державного стандарту початкової освіти на основі типової освітньої програми для 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, розробленої під керівництвом О. Я. Савченко (3-4 класи), Р.Б.Шияна (1-2 класи).
Реалізація інваріантної та варіативної складових навчального плану здійснювалась за програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України. Варіативна частина робочого навчального плану в 2021/2022 н. р. була спланована на врахування побажання учнів, запитів батьків, кадрове та навчально-методичне забезпечення.
У 2021-2022 навчальному році навчальний заклад працював за річним планом, затвердженим за засіданні педагогічної ради № 01 від 30.08.2021 року, що включав розділи із управлінської діяльності, навчально-виховної, навчально-методичної та виховної робіт, контрольно-аналітичну та фінансово-господарську діяльність закладу.
На даний час адміністрація навчального закладу працює над розробленням річного плану роботи школи на 2022-2023 навчальний рік. Річний план робляється відповідно до Стратегії розвитку та освітньої програми, є основним робочим документом для організації повсякденної діяльності закладу освіти впродовж навчального року та передбачає реалізацію чотирьох основних напрямків роботи внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а саме щодо освітнього середовища, системи оцінювання освітньої діяльності учнів, системи педагогічної та управлінської діяльностей. Стратегія розвитку закладу має реалізовуватися через систему планування.
Для здійснення самооцінювання якості освітньої діяльності у закладі освіти розроблена внутрішня система забезпечення якості освіти (протокол засідання педагогічної ради №6 від 05.06.2020 року), що включає критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників та здобувачів освіти, управлінської діяльності керівних працівників закладу освіти, систему та механізм забезпечення академічної доброчесності, інклюзивного навчання тощо. Проте повинна визнати, що моніторинг освітньої діяльності протягом 2021-2022 року здійснювався лише частково, що певною мірою пов’язано із карантинними обмеженнями та введенням воєнного стану в Україні.
Особливу увагу, як керівник, хочу звернути на фінансове та матеріально-технічне забезпечення закладу.
За період 2021-2022 навчального року заклад отримав за державні кошти:
- Для наших наймолодших школярів, першокласників, було придбано новенькі шкільні меблі: парти та стільці, комп’ютерну техніку: ноутбук, принтер, дидактичний матеріал.
- Спортивно-ігровий майданчик, дезінфікуючі засоби, рідке мило, тощо за кошти з місцевого бюджету.
Хочу зазначити, що школа працює в режимі стабільності, ліміти на використання енерго-носіїв не перевищено. Проте, на сьогодні залишається багато нагальних проблем, які необхідно вирішити. Це будівництво харчоблоку, реконструкція огорожі, заміна системи опалення, поновлення навчального комп'ютерного обладнання. Адміністрація закладу постійно вивчає потреби учнів та працівників, готує і доводить до відома засновника запити для задоволення потреб закладу освіти та відстежує їх реалізацію.
Для успішної роботи та конструктивної взаємодії здобувачів освіти, їх батьків, педагогічних та інших працівників закладу освіти важливе значення має створення сприятливого психологічного клімату у колективі. Психологічний клімат у закладі освіти є визначальним чинником для створення комфортних умов для здобувачів освіти та педагогічних працівників. Результати анкетування, проведенні у березні, свідчать в загальному про сприятливий психологічний клімат у колективі, проте часто між учасниками освітнього процесу виникають непорозуміння, які зразу вирішуються. Завжди схиляюся до конструктивного вирішення конфліктів задля прийняття рішення, яке задовільнятиме учасників конфлікту. Важлива роль у цій роботі повинна належати психологу закладу. Нажаль такої посади в закладі не має, проте ми працюємо у цьому напрямку.
Однією з важливих складових управлінського процесу є безумовне виконання вимог статті 30 Закону України «Про освіту», яка визначає перелік обов’язкової інформації, яку заклад має оприлюднювати. У нашому навчальному закладі створений та активно функціонує офіційний сайт, де є відкритий доступ до вищезгаданої публічної інформації. Сайт закладу постійно оновлюється, висвітлює події, які відбуваються у житті школи, є одним із інструментів організації дистанційного навчання. Шкільне життя навчального закладу висвітлюється також на офіційній Facebook-сторінці закладу, що є більш популярною серед учнів та батьків.
Кадрова політика закладу спрямована на забезпечення закладу освіти кваліфікованими педагогічними та іншими працівниками. Протягом 2021-2022 н. р. заклад освіти був забезпечений кадрами на 100%.
В школі працювало 11 учителів, 82 % від загальної кількості педагогічних працівників мають вищу освіту на рівні спеціаліста, магістра.
Педагогічні працівники мають:
кваліфікаційні категорії:
- спеціаліст вищої категорії 4 особи;
- спеціаліст І категорії – 2 особи,
- спеціаліст ІІ категорії – 2 особи,
- спеціаліст – 3 особи;
педагогічні звання:
- «старший учитель» – 2 особи.
Запорукою ефективності освітнього процесу було і залишається підвищення професійного рівня педагогів. Саме тому особлива увага приділялась самоосвіті та атестації педагогічних працівників.
У 2021-2022 н.р. курсова перепідготовка та атестація здійснювалась згідно з перспективним планом.
Курсова перепідготовка відбувається планово з урахуванням побажань педагогічних працівників щодо змісту, форм та методів проходження курсів. Поряд з курсовою перепідготовкою широко застосовувались можливості самоосвітньої діяльності. У системі методичної роботи педагоги брали участь у різноманітних заходах, що сприяли підвищенню кваліфікації: конференціях, семінарах, вебінарах тощо. Курсова перепідготовка поєднувалась з методичною роботою на різних рівнях та із самоосвітою. Новою формою курсової перепідготовки було дистанційне навчання.
Педагогічний стаж педагогічних працівників
№ п/п |
Стаж роботи |
Учителі |
1 |
до 3-х років |
3 |
2 |
4-10 років |
1 |
3 |
11-20 років |
2 |
4 |
Понад 20 років |
5 |
Віковий склад педагогічних працівників
№ п/п |
Вік педагогічних працівників |
Учителі |
1 |
до 30 років |
4 |
2 |
31-40 років |
2 |
3 |
41-50 років |
5 |
4 |
51-60 років |
0 |
5 |
61 і більше років |
0 |
Щороку, з нагоди Дня працівника освіти відповідно до Положення про преміювання педагогічних працівників відбувається преміювання усіх педагогічних працівників в розмірі до одного посадового окладу. Також згідно статті 57 Закону України «Про освіту» щодо виплати педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов’язків педагогічні працівники отримують матеріальне заохочення у кінці календарного року. Технічні працівники преміюються відповідно до додатку 4 Колективного договору закладу освіти «Положення про преміювання працівників» за сумлінне виконання службових обов’язків в розмірі однієї мінімальної зарплати.
Як директор школи у роботі з працівниками дотримуються партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у школі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей – шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідно їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.
У наступному навчальному році школа працюватиме над такими проблемними питаннями:
- організація освітнього процесу в умовах Нової української школи;
- підготовка педагогів для роботи за новими державними стандартами;
- активне впровадження педагогіки співпраці, співдружності, що передбачає: повагу до особистості школяра, захищеність школяра від приниження, образ, поширення досвіду самоврядування;
- зміцнення матеріально-технічної бази школи, поповнення кабінетів, забезпечення їх дидактичним матеріалом, дотримання санітарно-гігієнічних умов, техніки безпеки;
- впровадження нових інформаційних технологій в управлінську діяльність та освітній процес.
Наше завдання – продовжити незворотні позитивні тенденції розвитку школи. Навіть за чарівної влади й казкового суспільства можна все руйнувати або у найскладніших соціальних умовах збудувати навколо себе світ чистоти й взаєморозуміння.
Переконана, що спільними зусиллями наша школа буде набувати нових барв. Інакше не можна – наше надійне майбутнє народжується в якості сьогоднішньої роботи.
Висловлюю всім вдячність за творчу і сумлінну працю.
Сподіваюся, що набутий вами досвід вирішення освітніх проблем забезпечить успішну практичну реалізацію завдань і викликів, які стоять перед нашою школою.
Бажаю усім вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, творчих здобутків, миру й злагоди в державі.
Звіт
директора Тинненської загальноосвітньої школи І ступеня Немовицької сільської ради
Сарненського району Рівненської області
Коток Надії Юріївни
за 2019-2020 навчальний рік
На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» та відповідно до Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у закладі освіти, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, був проведений аналіз роботи за 2019-2020 навчальний рік.
ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА ПРО ЗАКЛАД ОСВІТИ
Тинненська загальноосвітня школа І ступеня
Немовицької сільської ради Сарненського району Рівненської області
- ідентифікаційний код - 33329425;
- ознака особи - юридична особа;
- місце знаходження - 34544, Рівненська область, Сарненський район, с.Тинне, вул. Садова,2;
- E-mail: znztunne2@ukr.net
- сайт: https: https://tunne2school.e-schools.info/
- форма власності - комунальна власність
- мова навчання та виховання - українська мова
- кількість класів – 4 класи, в яких навчається 82 учні
- потужність закладу освіти – 100 учнівських місць
- кількість працівників – 21 особа, з них 10 педагоги.
Школа введена в експлуатацію в 1946 році, як початкова. Навчання проводилось в приміщенні сільської хати. У 1968 році було побудоване нове приміщення. Тут знаходилось 4 класних кімнати та учительська. Продовжується будівництво 3-х класних кімнат та спортзалу. З 1968 року школа працює як восьмирічна. 21 липня 2017 року Тинненську ЗОШ І – ІІ ступенів перейменовано в Тинненську ЗОШ І ступеня. На сьогоднішній день заняття в школі проходять в одну зміну в 4 класних кімнатах. Опалення водяне, працює їдальня на 50 посадочних місць, яка забезпечена проточною водою, але знаходиться в аварійному стані. Тому для закладу необхідно будувати нове приміщення їдальні. Всі учні користуються безкоштовним харчуванням. В школі є кабінет інформатики з виходом в Інтернет, спортзал.
Тинненська ЗОШ І ступеня у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування
загальної середньої освіти "Нова українська школа" на період до 2029 року», схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988-р, іншими законодавчими актами України, Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України, інших центральних органів виконавчої влади, рішенням місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, Статутом Тинненської загальноосвітньої школи І ступеня Немовицької сільської ради Сарненського району Рівненської області, затвердженим рішенням сесії Немовицької сільської ради від 14.06.2018 року № 416.
КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Згідно з штатним розписом та тарифікаційним списком педагогічних працівників, склад працівників закладу освіти становить 21 особа:
- 10 педагогічні працівники, усі мають основну роботу , з них 1 педагог перебуває у соціальній відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку;
- 1 працівник – спеціаліст;
- 10 працівників – навчально-допоміжний персонал.
Тинненська загальноосвітня школа І ступеня стовідсотково укомплектована педагогічними кадрами – 10 педагогічних працівників, з них присвоєно кваліфікаційну категорію:
- «спеціаліст вищої категорії» – 4 педагоги;
- «спеціаліст І категорії» – 2 педагоги;
- «спеціаліст II категорії» – 1 педагог;
- «спеціаліст» – 3 педагоги.
Педагогічне звання «Старший учитель» присвоєно 2 учителям.
Вакансії : не має.
Кількість педагогічних працівників за стажем роботи:
- до 10 років – 4 педагоги;
- до 20 років – 4 педагоги;
- до 30 років – 3 педагоги.
Адміністрація закладу:
- керівник закладу – Коток Надія Юріївна, учитель математики, спеціаліст вищої категорії, педагогічний стаж – 26 роки, стаж роботи на посаді директора школи – 5 років.
КОНТИНГЕНТ УЧНІВ
Кількість учнів у закладі освіти станом на 30.05. 2020р. – 82 учні.
У 1 класі організовано інклюзивне навчання для дітей з особливими освітніми потребами (1 дитина). 1 дитина навчалася за індивідуальною формою навчання. Середня наповнюваність учнів у класі - 20.
Навчання проходить у одну зміни .
Функціонує у школі 2 групи подовженого дня (для 1-2, 3-4 класи) – 60 учнів.
ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ
Викладання навчальних предметів у школі ведеться державною українською мовою.
Освітні програми Тинненської ЗОШ І ступеня та робочий навчальний план Тинненської ЗОШ І ступеня розроблено відповідно до Типових освітніх програм закладів загальної середньої освіти:
- для 1-2 класів – за Типовою освітньою програмою для закладів загальної середньої освіти , розробленою під керівництвом Р. Б. Шияна, затвердженою Колегією Міністерства освіти і науки 22 лютого 2018 року;
- для 3-4 класів – за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти І ступеня, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 407 (таблиця1);
Робочі навчальні плани для дітей з особливими потребами розроблені відповідно до Типових освітніх програм спеціальних закладів середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами (для 1-2 класу – відповідно до Типової освітньої програми початкової освіти спеціальних закладів середньої освіти для учнів 1 класів з інтелектуальними порушеннями, затвердженої МОН України від 26.07.2018 р. №816).
Робочий навчальний план враховує основні вимоги Закону України «Про освіту», Закону України „Про загальну середню освіту", Статуту школи та спрямовані на реалізацію освітніх потреб учнів, батьків, держави.
Робочий навчальний план містить інваріантну складову, сформовану на державному рівні, обов’язкову для всіх закладів загальної середньої освіти, та варіативну, в якій передбачено індивідуальні та групові заняття.
Педагогічний, учнівський, батьківський колектив Тинненської ЗОШ І ступеня з метою реалізації, відповідно до Конституції України, права на освіту у 2019-2020 н.р. працював над вирішенням завдань, а саме:
- забезпечення умов для впровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року;
- створення умов для забезпечення рівного доступу громадян до якісної освіти, для впровадження та реалізації сучасних підходів до організації навчання, виховання і розвитку особистості, на підвищення якості надання освітніх послуг;
- посилення роботи щодо упровадження моніторингових досліджень, експертизи якості освіти як основи підвищення ефективності освітнього процесу;
- забезпечення умов здоров'язберігаючого середовища здобувачів освіти;
- посилення контролю за охопленням дітей навчанням;
- збільшення охоплення здобувачів освіти гуртковою роботою, повне забезпечення зайнятості у них дітей, схильних до девіантної поведінки;
- функціонування єдиного інформаційного простору системи освіти з подальшою інтеграцією його в систему відкритої освіти, впровадження інформаційно-комп’ютерних технологій навчання у навчальній діяльності;
- сприяння формуванню в здобувачів активної громадської життєвої позиції через залучення їх до роботи учнівського самоврядування в класі, в школі та до позакласної роботи, до проведення та організації колективних творчих справ;
- забезпечення необхідних умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів, стимулювання самостійної творчої діяльності школярів у процесі навчання та виховання;
- виховання в здобувачів свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування прагнення до здорового способу життя;
- виховання у дітей духовності, морально-ціннісних орієнтацій шляхом урізноманітнення форм роботи з учнями з питань морально-етичного виховання, використовуючи при цьому новітні технології;
- посилення профілактичної роботи з попередження правопорушень серед неповнолітніх та роботи з правового виховання дітей, контроль за дотриманням ними режиму роботи закладу освіти;
- формування патріотичних якостей в здобувачів освіти;
- формування в здобувачів екологічної культури та виховання бережного ставлення до навколишнього середовища, почуття відповідальності за навколишній світ;
- активізація роботи з батьками, сприяння зміцненню сімейно-родинних стосунків.
У закладі освіти напрацьована певна система роботи щодо реалізації даних завдань через усі структурні ланки організації методичної, освітньої роботи за напрямами :
1. Освітнє середовище закладу освіти.
2. Управлінські процеси закладу.
3. Система педагогічної діяльності.
4. Система оцінювання освітньої діяльності здобувачів освіти.
1.Освітнє середовище закладу освіти
У закладі освіти здійснюються заходи з метою забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці. Територія закладу та розташування приміщення є безпечними, однак приміщення їдальні в аварійному стані, заклад потребує будівництва нової їдальні. Клопотання про необхідність додаткового фінансування з метою будівництва їдальні подано до Немовицької сільської ради.
У закладі освіти забезпечується належне освітлення, прибирання приміщень, облаштування та утримання туалетів, дотримання питного режиму.
В приміщенні закладу є комп’ютерний клас та спортивний зал.
Навчальні кабінети початкових класів поетапно забезпечуються засобами навчання відповідно до вимог законодавства та освітньої програми НУШ (парти, ноутбук, телевізор, принтер, дидактичні матеріали тощо). У кабінеті інформатики – проектор. У закладі є спортзал, який частково забезпечений спортінвентарем.
У закладі освіти створюються умови для безпечного використання мережі Інтернет, створено простір інформаційної взаємодії та соціально-культурної комунікації учасників освітнього процесу( wi-fi).
Заклад освіти планує та реалізує діяльність щодо запобігання будь-яким проявам дискримінації, булінгу . Педагогічні працівники закладу освіти обізнані з ознаками булінгу, іншого насильства та запобігання йому. Розроблено план заходів із запобігання та протидії булінгу, діє рада з профілактики правопорушень. Заклад освіти співпрацює з представниками правоохоронних органів, іншими фахівцями з питань запобігання та протидії булінгу.
У закладі освіти оприлюднені правила поведінки, спрямовані на формування позитивної мотивації у поведінці учасників освітнього процесу та реалізацію підходу, заснованого на правах людини, дотримання етичних норм, повагу до гідності, прав і свобод людини. З метою запобігання різним проявам насильства у закладі освіти здійснюється аналіз причин відсутності здобувачів освіти на заняттях та вживаються відповідні заходи. У закладі освіти приміщення адаптоване до використання всіма учасниками освітнього процесу, облаштовано пандус.
Налагоджено співпрацю педагогічних працівників з питань навчання дітей з особливими освітніми потребами (створено команду психолого-педагогічного супроводу, розроблено індивідуальні програми розвитку тощо) з інклюзивно-ресурсним центром щодо психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами. Фахівців Немовицького ІРЦ залучено до проведення корекційно-розвиткових занять.
У закладі освіти створюються умови для харчування здобувачів освіти. У вересні-грудні 2019р. та у січні-лютому 2020р. було організовано харчування учнів, що сприяє формуванню культури здорового харчування у здобувачів освіти.
Згідно з річним планом роботи, у закладі освіти організована робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності, проведено ряд заходів, бесід інструктажів, тижні безпеки життєдіяльності тощо.
Здобувачі освіти та працівники закладу освіти обізнані з вимогами охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки .
Пpоведено заходи щодо профілактики травматизму під час освітнього пpоцесу:
- бесіди із безпеки життєдіяльності з метою попередження дитячого травматизму під час освітнього пpоцесу сеpед здобувачів 1-4 класів;
- оpганізовано профілактичну pоботу під час вивчення куpсу «Основи здоpов’я»;
- пpоведено інструктажі з безпеки життєдіяльності на уpоках підвищеної тpавмонебезпеки;
- пpоведено класними керівниками батьківські збоpи на тематику попередження дитячого травматизму, а також бесіди, виховні години пpо шкідливість пияцтва, куpіння, наркоманії, пропагування здорового способу життя, pоз’яснювальна та профілактична pобота з учнями щодо пpавил безпеки на водоймах;
- пpоаналізовано травматизм на наpаді при диpектоpу;
- пpоведено »Тиждень безпеки життєдіяльності», «Тиждень безпеки дорожнього pуху» та відпрацьовано дії у можливих надзвичайних ситуаціях;
- посилено pоботу щодо залучення дітей у гуpтки;
- пpоведено роз`яснювальну pоботу сеpед батьків із метою профілактики побутового травматизму дітей.
Також організовано і пpоведено такі заходи пpотипожежної безпеки:
- поновлено інструкції з дотpимання вимог пpавил пожежної безпеки;
- pозpоблено та затверджено план евакуації на випадок виникнення пожежі;
- пpоведена роз’яснювальна pобота сеpед дітей шкільного віку по попередженню пожеж в побуті та поpядку дій у надзвичайних ситуаціях;
- оpганізовано 1 pаз на 6 місяців пpактичні заняття з евакуації із пpиміщення школи;
- пpоводиться контpоль за дотpиманням техніки безпеки та санітарного pежиму в освітньому пpоцесі: класні пpиміщення мають задовільний стан, у класних кімнатах, спортзалі пpоводиться вологе пpибиpання;
- кабінети підвищеної небезпеки мають всі необхідні акти-дозволи на пpоведення навчальних занять, забезпечені пеpвинними засобами пожежогасіння, із завідувачами цих кабінетів пpоведено та заpеєстpовано у відповідному журналі інструктажі з охорони пpаці;
- щорічно за планом pоботи школи пpоводиться навчання працівників школи з питань охорони пpаці, техніки безпеки, пожежної безпеки тощо;
- у закладі освіти є необхідні жуpнали для pеєстації всіх видів інструктажів із питань охорони пpаці та учнів школи, pозpоблена пpогpама вступного інструктажу з охорони пpаці для працівників та учнів школи.
Значна увага акцентується на створення безпечних і нешкідливих умов праці та навчання, вживанні конкpетних заходів щодо попередження випадків травматизму та збереження життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу. Дотримання вимог з охорони праці, попередження виробничого травматизму, соціальний захист працівників є одним із найважливіших завдань, які постають перед керівництвом закладу.
З метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 у закладі освіти проведено нараду при директору (березень) на якій розглянули протиепідемічні заходи щодо запобігання занесенню та поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом. Медичною сестрою надані поради для освітян про профілактику гострої респіраторної хвороби, спричиненої корона вірусом COVID-19 .Проведено в електронному форматі інформування працівників закладу освіти, здобувачів освіти та їх батьків щодо заходів профілактики, проявів хвороби та дій у випадку захворювання.
У закладі освіти забезпечено належний повітряно-тепловий режим. Організовано систематичне вологе прибирання приміщень (класів, коридорів) із застосуванням мийних та дезінфекційних засобів.
Організовано освітній процес з 12 березня по 29 травня із використанням технологій дистанційного навчання, що не передбачає відвідування закладу освіти її здобувачами.
Організовано дистанційний режим роботи педагогічних працівників закладу (організаційно-педагогічні, методичні, наукові заходи тощо).
Запроваджено гнучкий (дистанційний) режим роботи працівників закладу освіти з 16.03.2020р. по 30.06.2020 р.
Освітнє середовище закладу мотивує здобувачів освіти до оволодіння ключовими компетентностями та наскрізними вміннями, ведення здорового способу життя.
2.Управлінські процеси закладу
У закладі освіти наявний перспективний план розвитку на 2017-2022 роки, який відповідає особливостям і умовам діяльності (тип закладу, мова навчання, територія обслуговування, формування контингенту здобувачів освіти, удосконалення освітнього процесу, план вивчення стану викладання предметів, етапи реалізації проблемної теми тощо), передбачає заходи з підвищення якості освітньої діяльності та моніторинг виконання поставлених цілей і завдань.
Річне планування закладу освіти та відстеження його результативності здійснюються відповідно до перспективного плану розвитку.Учасники освітнього процесу залучаються до розроблення річного плану роботи закладу освіти. Керівником закладу здійснюється аналіз реалізації річного плану роботи, а в разі потреби вносяться зміни .
Діяльність педагогічної ради закладу освіти спрямовується на реалізацію річного плану роботи та перспективного плану розвитку закладу.
У 2019 – 2020 навчальному році проведено педагогічні ради:
№ з/п |
Зміст роботи |
Примітка |
1 |
Підсумки роботи педагогічного та учнівського колективу в 2018 – 2019 н.р. Про напрямки і структуру роботи в 2019-2020 н.р. Про використання годин варіативної складової. Про педагогічне навантаження педагогічних працівників у 2019-2020 н.р. Про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Про погодження: річного плану роботи школи на 2019 – 2020 н.р.; режиму роботи школи на 2019 – 2020 н.р. та структуру освітнього процесу у 2019 – 2020 н.р.; тематики засідань педагогічних рад на 2019-2020 н.р.; режиму роботи ГПД на 2019-2020 н.р. Схвалення: освітньої програми навчального закладу на 2019 – 2020н.р. , робочого навчального план на 2019 – 2020 н.р., Про присвоєння звання Старший вчитель педагогічним працівникам. |
Серпень |
2 |
Про школу - як провідний осередок життєтворчості та життєвої компетентності. Про стан відвідування здобувачами освіти уроків. Про підсумки освітнього процесу за І семестр. Про реалізацію основних положень Концепції НУШ в 1-2 класах. Про профілактику попередження розповсюдження грипу та ГРВІ. Про дотримання санітарно – гігієнічного режиму в організації освітнього процесу, правил охорони праці, протипожежної безпеки, під час проведення масових заходів в школі та за її межами. Про організацію харчування здобувачів освіти в освітньому закладі. Про Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу Тинненської ЗОШ І ступеня |
Грудень |
3 |
Про інноваційні підходи до проведення сучасного уроку. Про вибір підручників для 3 класу |
Березень |
4 |
Про роботу педагогічного колективу щодо художньо-естетичного та морального виховання здобувачів освіти Про формування ключових компетентностей та наскрізних ліній на уроках в 4 класі. Про роботу ГПД, як складової успішного впровадження Державного стандарту початкової освіти. Про проведення ДПА в 4 класі. |
Березень |
5 |
Про завершення 2019-2020 н.р. Про звільнення від ДПА здобувачів освіти 4 класу. Про проведення навчання з використання дистанційних технологій під час карантину. Про проведення тематичного, семестрового та річного оцінювання в умовах дистанційного навчання у 2019-2020 н.р. |
Травень |
6 |
Про роль особистості класного керівника у формуванні творчого працездатного колективу учнів. Про інклюзивну освіту в умовах НУШ «Незвичайні діти у звичайній школі». Про перевід учнів у наступні класи. Про випуск учнів 4 класу зі школи. Про попереднє тижневе навантаження педагогічних працівників. Про Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти та освітньої діяльності |
Червень |
На виконання перспективного плану розвитку закладу, річного плану роботи школи на 2019-2020 н.р., аналізуючи систему роботи закладу, слід зауважити, що усі питання, які стояли на внутрішньошкільному контролі у 2019-2020 н.р., відповідно до плану роботи, вивчені та узагальнені наказами по закладу освіти.
У кінці ІІ семестру проаналізована робота педагогів із учнями з використанням технологій дистанційного навчання та її результативність за період з 12.03.2020 по 29.05.2020 року.
Відповідно до планів індивідуальної роботи , ураховуючи звіти педагогів про роботу в умовах карантину, учителі здійснювали таку діяльність:
- Моніторинг стану захворюваності учнів класу.
- Розробка і розміщення у мобільному додатку Viber та веб-сайті школи завдань та відео (аудіо) супроводу пояснення навчального матеріалу відповідно до розкладу уроків та календарно-тематичного планування.
- Індивідуальні консультації для батьків щодо навчання з використанням дистанційних технологій в онлайн – режимі ( у телефонному режимі).
- Перевірка виконаних завдань.
- Робота над самоосвітою (вивчали освітні платформи для роботи з дітьми в умовах карантину; опрацьовували статті на сайтах «НУШ», «На Урок» та на інших ; проходили онлайн-курси на платформах Ed-Era, Prometheus тощо).
У закладі освіти розроблено та оприлюднено Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти та освітньої діяльності Тинненської ЗОШ І ступеня Немовицької сільської ради Сарненського району Рівненської області, що визначає стратегію (політику) і процедури забезпечення якості освіти.
Керівництво закладу освіти планує та здійснює заходи щодо утримання у належному стані будівлю школи, інші приміщення та обладнання, а також вживає заходів для створення належних умов діяльності закладу (зокрема, вивчає стан матеріально-технічної бази, планує її розвиток, звертається із відповідними клопотаннями до засновника тощо).
Керівництво закладу освіти сприяє створенню психологічно комфортного середовища, яке забезпечує конструктивну взаємодію здобувачів освіти, їх батьків, педагогічних та інших працівників закладу освіти та взаємну довіру. У закладі освіти забезпечується доступ учасників освітнього процесу, представників місцевої громади до спілкування із керівництвом (особистий прийом, звернення, використання сучасних засобів комунікації тощо). Керівництво закладу вчасно розглядає звернення учасників освітнього процесу та вживає відповідних заходів реагування.
Заклад освіти оприлюднює інформацію про свою діяльність на веб-сайті
https://tunne2school.e-schools.info/ .
Заклад освіти забезпечує змістовне наповнення та вчасне оновлення інформаційних ресурсів закладу (інформаційні стенди, сайт закладу освіти, мобільний додаток Viber тощо).
Керівництво закладу освіти мотивує педагогічних працівників до підвищення якості освітньої діяльності, саморозвитку, здійснення інноваційної освітньої діяльності, застосовуючи заходи матеріального та морального заохочення.
Керівництво закладу освіти створює умови для постійного підвищення кваліфікації, чергової та позачергової атестації педагогічних працівників.
Організація освітнього процесу здійснюється на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень відбувається на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу з урахуванням пропозицій усіх учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою. Керівництво закладу підтримує освітні та громадські ініціативи учасників освітнього процесу, які спрямовані на сталий розвиток закладу освіти та участь у житті місцевої громади (культурні, спортивні, екологічні заходи тощо).
Режим роботи закладу освіти враховує потреби учасників освітнього процесу, особливості діяльності закладу.
У закладі освіти створюються умови для реалізації індивідуальних освітніх траєкторій здобувачів освіти, організовано індивідуальне та інклюзивне навчання для дітей з особливими освітніми потребами. Розроблено індивідуальні навчальні плани та індивідуальну програму розвитку, здійснюється психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами, відповідно до потреб здобувачів освіти.
У закладі освіти розроблено та оприлюднено Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу Тинненської ЗОШ І ступеня. Керівництво закладу освіти забезпечує реалізацію заходів щодо формування академічної доброчесності та протидіє фактам її порушення, забезпечує проведення освітніх та інформаційних заходів, спрямованих на формування в учасників освітнього процесу негативного ставлення до корупції.
3.Система педагогічної діяльності
Про діяльність над методичною проблемою школи
Методична робота з педагогічними кадрами у 2019 – 2020 навчальному році у школі проводилася згідно з річним планом роботи школи та планом методичної роботи. У своїй роботі методична служба школи керується Конституцією України, законами «Про освіту», «Про загальну середню освіту».
Головним завданням методичної роботи в школі є: науково-методичне забезпечення освітнього процесу, організація удосконалення відповідної фахової освіти та організація підвищення кваліфікації педагогічних працівників, забезпечення їх професійною інформацією, виявлення та вивчення перспективного педагогічного досвіду, допомога в розробці та впровадженні інноваційних програм, методик, технологій.
Згідно з річним планом роботи школи на 2019 – 2020 навчальний рік педагогічний колектив працював над досягненням визначеної мети , яка мала забезпечити створення освітнього середовища, подальше підвищення якості освіти, у яких учасники освітнього процесу мали б змогу реалізувати себе як суб'єкти свого життя та діяльності через розв’язання на ІІ етапі - Творчий (Формуючий етап) науково – методичної проблеми школи «Пошук ефективних шляхів розвитку ключових компетентностей здобувачів освіти початкової школи».
В закладі працює МО вчителів початкових класів. У роботі методичного об’єднання прослідковується чітка послідовність над реалізацією науково – методичної проблемної теми.
Про підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників.
Позитивні тенденції щодо забезпечення закладу освіти кваліфікованими педагогічними кадрами: збільшення кількості педагогів з вищою кваліфікаційною категорією, якісне зростання майстерності вчителя.
Атестацію педагогічних працівників нашого закладу проводить атестаційна комісія Тинненської ЗОШ І – ІІІ ступенів. Атестація педагогічних працівників показала їх бажання і готовність самовдосконалюватись, підвищувати свій методичний та фаховий рівень. Атестацію в цьому навчальному році пройшли 4 учителі, з них підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» - 3 вчителі (Мичак Л.П., Коток Н.Ю. Омельковець О.І.); підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» 1 вчителю (Онісковець І.М.).; присвоєно звання «Старший вчитель» 2 вчителям початкових класів ( Мичак Л.П., Омельковець О.І.).
У закладі освіти існує практика педагогічного наставництва, взаємонавчання та інших форм професійної співпраці. Педагогічні працівники надають методичну підтримку колегам, обмінюються досвідом (консультації, навчальні семінари, майстер-класи, конференції, взаємовідвідування занять, наставництво, публікації тощо).
У 2019 – 2020 навчальному році робота з малодосвідченими вчителями у школі була спрямована на підвищення рівня їхньої психолого-педагогічної, загальнокультурної, фахової й методичної підготовки.
З метою підвищення загальноосвітнього та методичного рівня роботи молодих педагогів: асистента учителя Гудімової А.В. та вихователя ГПД Царук Л.М. - були проведені навчання з питань організації їх самоосвіти, планування роботи вихователя ГПД та асистента вчителя; ознайомлено з навчальними програмами та пояснювальними записками до них, зведенням шкільної документації, тематичним обліком знань, методикою використання навчальних кабінетів у процесі підготовки і проведення уроку, ознайомлено з дидактичними, виховними та санітарно-гігієнічними вимогами щодо проведення уроку, виконання єдиного орфографічного режиму, як провести збори, з питань методики стимулювання навчально-пізнавальної діяльності учнів, проведення індивідуальної роботи, зокрема з учнями з особливими освітніми потребами. Також ознайомлено з методикою проведення навчальної практики та екскурсій.
Педагогічні працівники здійснюють інноваційну освітню діяльність та діють на засадах академічної доброчесності, беруть участь у освітніх конкурсах, вебінарах, семінарах, залучаються до роботи міжшкільної методичної ради відділу освіти, культури та з питань сім´ї, молоді та спорту Немовицької сільської ради. Педагогічні працівники використовують інформаційно-комунікаційні технології в освітньому процесі.
Педагогічні працівники забезпечують власний професійний розвиток і підвищення кваліфікації, у тому числі щодо методик роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.
У 2019 – 2020 навчальному році проходив І та ІІ етапи конкурсу – ярмарку педагогічних ідей, в якому взяли участь такі вчителі:
Номінація |
ПІП вчителя |
Тема роботи |
Результат |
Робота з обдарованими дітьми |
Мичак Л.П. |
Система роботи з обдарованими учнями |
ІІІ місце в районному етапі |
Робота з обдарованими дітьми |
Омельковець О.І. |
Виховання обдарованої дитини в початкових класах |
Участь в районному етапі |
Управлінська діяльність |
Коток Н.Ю. |
Проєктна діяльність в освітньому закладі |
Участь в районному етапі |
Виховна робота |
Онісковець І.М. |
Рідний хутір Бердуха: історичний шлях з минулого в майбутнє |
Участь в районному етапі |
Педагогічні працівники планують свою діяльність відповідно до листа Міністерства освіти і науки України № 1/11-5966 від 01.07.2019 «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році» та аналізують її результативність: опрацьовують педагогічні новини, досліджують, перевіряють на практиці, а потім діляться з наслідками роботи на засіданнях методичних об'єднань, педрадах, методичних нарадах, семінарах тощо.
Педагогічні працівники застосовують освітні технології, спрямовані на формування ключових компетентностей і наскрізних умінь здобувачів освіти, створюють та (або) використовують освітні ресурси (електронні презентації, відеоматеріали, методичні розробки, веб-сайти, блоги тощо). Педагогічні працівники беруть участь у розробленні індивідуальних освітніх траєкторій (складають завдання, перевіряють роботи, надають консультації, проводять оцінювання навчальних досягнень тощо) та відстежують їх результативність. Ці питання пов'язані із проблемною темою, над якою працює заклад освіти.
Педагогічні працівники брали участь у міжшкільних заходах, демонстрували педагогічний майстер – клас.
На базі школи у лютому 2020 року було проведено міжшкільний семінар-практикум вчителів початкових класів «Практичне впровадження наскрізних змістових ліній, створення цінностей та орієнтація на учня в формулі зміненого формату. Інклюзивна освіта – сучасна форма організації навчання осіб з особливими освітніми потребами».
Про роботу з обдарованими дітьми
Шкільне методичне об'єднання у цьому навчальному році працювало над питаннями підвищення рівня навчальних досягнень учнів. Значну увагу вчителі школи приділяють роботі зі здібною та обдарованою молоддю, що має свої позитивні результати
№ п.п |
Назва турніру |
Кількість учасників |
Диплом I ступеня |
Диплом II ступеня |
Диплом III ступеня |
Диплом переможця в початковій школі |
Сертифікат учасника |
Вчитель |
1 |
8 |
4 |
0 |
3 |
- |
1 |
Лазарець О.П. |
|
2 |
Всеукраїнська укpаїнознавча гpа «Соняшник» |
9 |
0 |
0 |
0 |
9 |
0 |
Цюзь Л.М. |
3 |
Міжнаpодна пpиpодознавча гpа «Геліантус» |
10 |
10 |
0 |
0 |
- |
0 |
Корінець С.В. |
4 |
Міжнародна гра зі світової літератури «Sunflower» |
12 |
9 |
2 |
0 |
- |
1 |
Омельковець О.І. |
4 |
На порталі Всеосвіта Всеукраїнська олімпіада : |
|||||||
«Всеосвіта Осінь 2019» Українська мова 1 кл Математика 1 кл Українська мова 2 кл Українська мова 3 кл Українська мова 4 кл |
7 3 5 8 20 |
4 1 2 0 2 |
1 1 3 0 2 |
2 0 0 0 5 |
0 1 0 8 11 |
Мичак Л.П. Мичак Л.П. Корінець С.В. Лазарець О.П. Омельковець О.І. |
||
«Всеосвіта Зима 2020» Українська мова 2 кл Українська мова 4 кл |
9 20 |
3 1 |
5 1 |
1 4 |
0 14 |
Корінець С.В. Омельковець О.І. |
||
«Всеосвіта Весна 2020» Українська мова 4 кл |
16 |
3 |
2 |
6 |
5 |
Омельковець О.І. |
||
5 |
Олімпіада на порталі «На урок» з предмету «Я досліджую світ» |
8 |
7 |
1 |
0 |
- |
0 |
Корінець С.В. |
6 |
Всеукраїнський конкурс дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» |
1 |
Переможець І відбірко- вого обласно-го етапу |
- |
- |
- |
- |
Омельковець О.І. |
7 |
Районний конкурс сучасної естрадної пісні «Юна зірка онлайн» |
2 |
1 |
1 |
0 |
- |
0 |
Булейко Т.О. |
8 |
Обласний конкурс сучасної естрадної пісні «Юна зірка онлайн» |
1 |
0 |
0 |
0 |
- |
1 |
Булейко Т.О. |
9 |
Обласний етап Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» |
6 |
0 |
0 |
0 |
- |
6 |
Корінець С.В. Лазарець О.П. Царук Л.М. Цюзь Л.М. Онісковець І.М. |
Про виховну діяльність
Педагогічні працівники, використовуючи зміст предмету (курсу), інтегрованих змістових ліній, сприяють формуванню суспільних цінностей у здобувачів освіти у процесі їх навчання, виховання та розвитку.
На веб-сайті закладу оприлюднено Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу Тинненської ЗОШ І ступеня, а також педагоги інформують здобувачів освіти про правила дотримання академічної доброчесності.
Педагогічні працівники діють на засадах педагогіки партнерства, використовують форми роботи, спрямовані на формування партнерських взаємин зі здобувачами освіти із застосуванням особистісно орієнтованого підходу.
Виховна діяльність у 2019-2020 н.р. проводилась, керуючись відповідними документами:
- Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, яка схвалена розпорядженням КабМіну України від 14.12.2016 № 988-р;
- Указом Президента України: «Про Стратегію сталого розвитку «Україна-2020», від 12.06.2015 № 334/2015;
-Указом Президента України «Про заходи щодо поліпшення національнопатріотичного виховання дітей та молоді», від 18.05.2019 № 286/2019;
- Указом Президента України від 18 травня 2019 року №286/2019 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання»;
- Постановою Верховної Ради України від 12.05.2015 № 373-VIII «Про вшанування героїв АТО та вдосконалення національно-патріотичного виховання дітей та молоді»;
- наказом Міністерства освіти і науки України від 28.05.2015 № 582 «Про схвалення Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді»;
- наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641, «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді;
- Заходами щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичними рекомендаціями щодо національно-патріотичного виховання y загальноосвітніх навчальних закладах», від 16.07.2015 № 768 «Про національно-патріотичне виховання в системі освіти»;
-Програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» (наказ Міністерства освіти і науки, молоді ті спорту України від 31.10.2011 №1243 );
-Обласною програмою національного виховання учнівської молоді Рівненщини на 2008-2020 роки (розпорядження голови Рівненської державної адміністрації від 09.02.08 року №42),
- Указом президента України від 12.06.2015 №334/2015 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді»;
- Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988-р.;
- Указом Президента України 12.01.2015 № 5/2015 «Про Стратегію сталого розвитку «Україна-2020»;
- Постановою Верховної Ради України від12.05.2015 № 373-VIII «Про вшанування героїв АТО та вдосконалення національно-патріотичного виховання дітей та молоді»;
- листом Міністерства освіти і науки України «Методичні рекомендації щодо
запобігання та протидії насильству» від 18.05.2018 №1/11-5480;
- Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2018, № 5, ст.35)
- Методичними рекомендаціями РОІППО на 2019-2020 н.р. «Сучасні вектори організації виховного процесу нової української школи», та листом Міністерства освіти і науки України від 27.06.2019 №» 1/9-414 « Деякі питання щодо створення у 2019/2020 н. р. безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок».
Здійснювалась педагогічна діяльність з колективом учнів, їх батьками шляхом організації і проведення позаурочної роботи, створення належних умов для виконання завдань навчання та виховання, самореалізації та розвитку учнів, їх соціального захисту.
Відповідно до вищезгаданих документів був складений план виховної діяльності школи.
Протягом 2019-2020 року питання виховної роботи розглядалися на на педагогічній раді, зокрема у березні обговорювалось питання «Про роботу педагогічного колективу щодо художньо-естетичного та морального виховання здобувачів освіти», у червні – «Про роль особистості класного керівника у формуванні творчого працездатного колективу учнів».
Виховна діяльність була спрямована на формування ціннісних ставлень школярів. Протягом 2019-2020 року було проведено такі заходи:
Ціннісне ставлення до держави та суспільства:
1. Перегляд відеоролика «Державні символи України» - Мичак Л.П. 1 клас – 09.09.19.
2.Відеофільм «За Україну! За свободу!» - Мичак Л.П. 1 клас – 21.11.19.
3.Виховна година до Дня української писемності «Мова – наш скарб». –
Корінець С.В. 2 клас – 08.11.19.
4.Бесіда «День збройних сил України». - Корінець С.В. 2 клас – 06.12.19.
5.Година спілкування «Різдвяні традиції українського народу». - Корінець С.В.
2 клас – 26.12.19.
6. Уявна подорож «Україна на карті Європи» - Лазарець О.П. 3 клас – 12.09.19.
7.Перегляд відео «Голодний дух» присвячений Дню пам’яті жертв голодомору. - Лазарець О.П. 3 клас – 22.11.19.
8.Виховна година «Я громадянин своєї держави». - Лазарець О.П. 3 клас – 13.12.19.
9.Бесіда «Україна наш дім». – Омельковець О.І. 4 клас – 21.11.19.
10.Антикорупційний урок «Ми проти корупції». - Омельковець О.І. 4 клас – 09.12.19.
11.Усний журнал «Народні символи України». – Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл.-08.10.19.
12.Гра «Що я знаю про Україну» - Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл.-11.10.19.
13.Подорож – презентація «Народні ігри України» - Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл.-05.11.19.
14.Виховна година «Україна пам’ятає! Світ визнає.» - Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 21.11.19.
15.Презентація «Моя рідна Україна». - Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 24.12.19.
16.Бесіда «Які є символи в моєї країни». – Царук Л.М. 3-4 кл. – 18.09.19.
13.Бесіда «Україна – єдина країна» 1 клас, Мичак Л.П. – 22.01.20
14.Бесіда «Пам’ятай про Крути». 1 клас, Мичак Л.П. -24.01.20
15.Перегляд відеоролика «Природні та архітектурні цінності України» 2 клас, Корінець С.В. -16.01.20
16.Квест- гра «Україна починається з Тебе» 2 клас, Корінець С.В. -22.01.20
17.Перегляд відео «Вірю в майбутнє твоє Україно!» 2 клас,
Корінець С.В. -02.04.20
18.Презентація «Україна – держава соборна». 3 клас, Лазарець О.П. – 22.01.20
19.Перегляд відео «Шість мільйонів сердець: пам’ять жертв Голокосту» 3 клас, Лазарець О.П. – 27.01.20
20.Відеофільм «День Соборності України» 4 клас, Омельковець О.І. – 22.01.20
21.Бесіда «Історичні скарби України» 3 клас, Цюзь Л.М. – 11.03.20
22.Година спілкування «Народні свята та пам’ятні дати» 4 клас, Цюзь Л.М. – 20.05.20
23.Флешмоб до Дня Вишиванки «Одягни вишиванку Україно моя» 1-4 клас, Булейко Т.В. – 21.05.20
24.Флешмоб « Вчимо українські пісні» 1-4 клас, Булейко Т.В. – 24.04.20
25.Бесіда «Таланти Сучасної України» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 15.01.20
26.Година спілкування «Різновиди писанок регіонів України» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 22.04.20
27.Презентація «Моя рідна Україна» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 05.05.20
28.Заочна екскурсія «Мандруємо містами України» 18.02.20 - 3-4 клас
29.Перегляд презентації «Моя країна Україна» 10.04.20 - 3-4 клас
Ціннісне ставлення до історичних, духовних та культурних надбань рідного краю:
1.Гра – дослідження «Моя мала Батьківщина» - Корінець С.В. 2 клас – 12.09.19.
2.Бесіда «Село наше рідне». – Корінець С.В. 2 клас – 23.09.19.
3.Заочна екскурсія «Мій край. Народні ремесла». – Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 07.10.19.
4.Виховна година «Історія виникнення села Тинне.» - Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 10.10.19.
5.Година спілкування «Водойми нашого села». – Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 26.11.19.
6.Проект – подорож «Що я знаю про рідне село». – Царук Л.М. ГПД 3-4 кл. – 18.09.19.
7.Виховна година «Моя Україна – моя Батьківщина» 1 клас, Мичак Л.П. – 08.05.20
8.Віртуальна подорож «Наша участь в охороні природи рідного краю» 2 клас, Корінець С.В. -05.05.20
9.Година спілкування «Історія рідного села» 3 клас, Лазарець О.П. – 16.03.20
10.»Масляна: історія, традиції краю»4 клас, Омельковець О.І. – 24.02.20
11.Година спілкування «Людські чесноти. Дотримуй даного тобою слова»
4 клас, Цюзь Л.М. – 29.01.20
12.Виховний захід « Зиму проводжаємо – весну зустрічаємо». 1-4 клас,
Булейко Т.В. – 15.02.20
13.Перегляд презентації «Болотні угіддя Сарненщини» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 03.02.20
14.Година спілкування «Лікарські рослини нашої місцевості» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 10.04.20
15.Проєкт – подорож «Що я знаю про рідне село» 20.02.20 - 3-4 клас
16.Намалюй малюнок «Мій рідний край» 21.02.20 - 3-4 клас
Ціннісне ставлення до себе:
1.Бесіда «Здоров’я – найцінніший скарб» - Мичак Л.П. 1 клас – 13.09.19.
2.Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» - Мичак Л.П 1 кл. – 25.11.19.
3.Тренінг «Здоров’я – джерело життя» Корінець С.В. 2 кл. – 16.09.19.
4.Веселі старти «В здоровому тілі – здоровий дух» Корінець С.В. 2 кл. – 06.12.19.
5.Година спілкування «Нехай вогонь в серцях палає, а пожеж не буває». Корінець С.В 2 кл. – 19.12.19.
6.Перегляд відеофільму «Булінг. Сильні духом!» Лазарець О.П. 3 кл. – 20.09.19
7.Виготовлення колажа «Безпека мого життя» Лазарець О.П. 3 кл. – 23.10.19.
8.Бесіда «Спорт – сила, краса, здоров’я». Омельковець О.І. 4 клас – 13.09.19.
9.Виховна година «Твоя безпека у твоїх руках» Омельковець О.І. 4 клас –23.10.19.
10.Калейдоскоп презентацій по темі «Це повинен знати кожний» (пожежна безпека) Омельковець О.І. 4 клас – 18.12.19.
11.Виховна година «Життя людини – найвища цінність» -Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 21.11.19.
12.Бесіда «Шкідливі звички – шкода для здоров’я» -Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 13.12.19.
13.Бесіда «Пізнай себе і ти пізнаєш світ» Царук Л.М. ГПД 3-4 кл. – 11.11.19
11.Пам’ятка « Як захиститися від короновірусу» 1 клас, Мичак Л.П. – 11.03.20
15.Бесіда «Правила поведінки на дорозі» 1 клас, Мичак Л.П. – 10.03.20
16. «Моя безпека – безпека вдома» 1 клас, Мичак Л.П. – 16.03.20
17.Перегляд презентації «Зберігайте спокій та мийте руки: пам’ятка для українців щодо короновірусу» 2 клас, Корінець С.В. -11.03.20
18.Хвилинка безпеки «Особиста гігієна – запорука здоров’я» 2 клас, Корінець С.В. -06.04.20
19.Хвилинка безпеки «Правила поведінки під час пожежі» 2 клас, Корінець С.В. 24.04.20
20.Перегляд відео «Новий короновірус: все що потрібно знати про хворобу»
3 клас, Лазарець О.П. – 11.03.20
21.Інформаційна гра « Мій друг – безпечний рух» 3 клас, Лазарець О.П. – 02.03.20
22.Відеоперегляд «Пам’ятка про самоізоляцію» 4 клас, Омельковець О.І. – 11.03.20
23.Корисні підказки «Як стати відповідальним» 4 клас, Омельковець О.І. – 18.03.20
24.Бесіда «Шкідливі звички і здоров’я» 4 клас, Цюзь Л.М. – 13.01.20
25.Урок безпеки « Діти разом скажуть «НІ» всім пожежам на землі» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 28.02.20
26.Бесіда – практикум «Як правильно мити руки, щоб уберегтися від короновірусу» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 06.03.20
27.Бесіда «Завжди будь ввічливим, добрим, скромним, співчутливим та вмій любити» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 20.05.20
28.Бесіда «Правила безпечної поведінки під час літніх канікул» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 27.05.20
29.Бесіда «Моє захоплення та хобі» 13.01.20 - 3-4 клас
30.Година спілкування «Коли я щасливий» 20.03.20 - 3-4 клас
Ціннісне ставлення до праці:
1.Відгадування загадок про професії. – Мичак Л.П 1 клас – 18.10.19.
2.Бесіда «Обираємо професію – фермер.» - Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 16.10.19.
3.Виставка малюнків «Моя мама має професію …» - Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 17.10.19.
4.Бесіда « Моя улюблена професія» -Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 20.11.19.
5.Модний проект «Одяг з підручних матеріалів» - Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 22.11.19.
6.Година спілкування «Праця прикрашає людину» - Царук Л.М. ГПД 3-4 кл – 20.12.19.
7.Бесіда « Бджілка мала, та й та працює» 1 клас, Мичак Л.П. – 22.01.20
8.Хвилинка спілкування «Професія мої батьків» 1 клас, Мичак Л.П. – 06.03.20
9.Хвилинка спілкування «Навіщо людина працює» 2 клас, Корінець С.В. -21.01.20
10.Бесіда «Коли я виросту матиму професію….» 2 клас, Корінець С.В. -05.03.20
11. «День праці. Цікаві факти для дітей».3 клас, Лазарець О.П. – 30.04.20
12.Проєкт «Декорування виробів. Писанка – витинанка». 3-4 клас, Цюзь Л.М. – 13.01.20
13.Виставка малюнків «Професія моїх батьків» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 26.02.20
14.Віртуальне практичне заняття «Сервіруємо стіл». 1-2 клас, Онісковець І.М. – 02.04.20
15.Віртуальна прогулянка-спостереження за працею людей весною. 16.03.20
- 3-4 клас
16.Бесіда «Жити – значить працювати» 21.04.20 - 3-4 клас.
Ціннісне ставлення до сім’ї, родини людей:
1.Відео на тему «Спілкуйся серцем». – Лазарець О.П. 3 клас – 25.09.19.
2.Бесіда «Протидія булінгу у школі». – Омельковець О.І. 4 клас – 11.09.19.
3.Бесіда «Поведінка з однокласниками» - Омельковець О.І. 4 клас – 25.10.19.
4.Виховна година «Ти живеш серед людей». – Омельковець О.І. 4 клас – 26.12.19.
5.Бесіда «Моя допомога людям похилого віку». – Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. -23.09.19.
6.Перегляд презентації «Ні – насильству в сім’ї.» - Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 06.11.19.
7.Бесіда «Повага до старших і молодших» - Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. -15.11.19.
8.Виховна година «Життя людини найвища цінність». – Царук Л.М. 3-4 кл. 22.11.19.
9.Бесіда «Найрідніша в світі мама» 1 клас, Мичак Л.П. – 06.03.20
10.Година спілкування «Цінності моєї родини»2 клас, Корінець С.В. -30.01.20
11.Бесіда «Про насильство в сім’ї» 2 клас, Корінець С.В. -14.01.20
12.Виховна година «Міжнародний день сім’ї» 2 клас, Корінець С.В. -14.05.20
13.Бесіда «День матері. Історія свята» 3 клас, Лазарець О.П. – 08.04.20
14.Бесіда «Культура поведінки в громадському транспорті» 4 клас, Омельковець О.І. – 03.02.20
15.Відеофільм «Міжнародний день сім’ї»4 клас, Омельковець О.І. – 15.05.20
16.Флешмоб до Дня матері «Матусю! За все, що маю, дякую Тобі» 1-4 клас, Булейко Т.О. 10.05.20
17.Година спілкування «Захоплення та хобі моєї сім’ї» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 14.01.20
18.Виховна година «Дерево міцне корінням, а людина родом» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 29.04.20
19.Бесіда «Про щедрість та жадібним» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 21.05.20
20.Година спілкування «Світ захоплень моєї родини» 17.01.20 - 3-4 клас
21.Бесіда «Без сім’ї немає щастя на землі» 27.01.20 - 3-4 клас.
Ціннісне ставлення до природи:
1.Всеукраїнський урок доброти «Тварини наші друзі». – Корінець С.В. 2 кл. – 02.10.19.
2.Урок доброти «Гуманне ставлення до тварин» - Омельковець О.І. 4 кл. – 02.10.19.
3.Екскурсія до лісу «Птахи наші друзі» - Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 09.09.19
4.Дидактична гра «Природа – мудрий винахідник». - Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 20.09.19
5.Екскурсія до зимового шкільного парку «Дерева засинають» -Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 03.12.19.
6.Виховна година «З природою жити у дружбі, то буде вона тобі у службі»
Царук Л.М. 3-4 кл. – 07.10.19.
7.Бесіда «Хто мешкає в болоті ?» 1 клас, Мичак Л.П. – 04.02.20
8.Виховна година «Збережи зелені легені Землі». 1 клас, Мичак Л.П. – 10.04.20
9.Перегляд відео «Водні угіддя України» 2 клас, Корінець С.В. -03.02.20
10.Виховна година « Збережи первоцвіти» 2 клас, Корінець С.В. -27.02.20
11.Бесіда «Пробудження первоцвітів»3 клас, Лазарець О.П. – 28.02.20
12.Відеоперегляд «Рослини та тварини, які живуть на болотах» - 3 клас, Лазарець О.П. – 03.02.20
13.Відеоролик «Всесвітній день водойм» 3 клас, Лазарець О.П. – 20.03.20
14.Перегляд відео « 1 квітня – Міжнародний День птахів» 4 клас, Омельковець О.І. – 01.04.20
15.Гра «Можна – не можна. Як поводитись в природі» 4 клас, Омельковець О.І. – 23.04.20
16.Бесіда « Різноманітність рослин і тварин рідного краю» -4 клас, Цюзь Л.М. – 16.04.20
17.Дидактична гра «Природа – мудрий винахідник» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 31.01.20
18.Акція « Збережемо первоцвіти» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 10.03.20
19.Бесіда «Тварини занесені в Червону книгу України» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 15.04.20
20.Година спілкування «Я маленька частинка природи» 07.05.20 - 3-4 клас
21.Бесіда «Збережемо довкілля» 05.03.20 - 3-4 клас.
Ціннісне ставлення до мистецтва:
1.Година милування «Фарби, чарівної осені»…Мичак Л.П. 1 клас – 04.10.19
2.Виставка малюнків «Що ми знаємо про свої права». Лазарець О.П. 3 кл. 10.12.19.
3.Виставка малюнків «Я маю право.» Омельковець О.І. 4 клас – 13.12.19
4.Гра – мандрівка «В гостях у художника» Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 09.10.19.
5.Презентація «Кращі театри України». Онісковець І.М.ГПД 1-2 кл. – 14.11.19
6.Бесіда «Мистецькими стежками рідного краю» Царук Л.М. ГПД 3-4 кл. – 06.12.19.
7.Виставка малюнків « Намалюй весну» 1 клас, Мичак Л.П. – 18.03.20
8.Виставка малюнків «Весняні пейзажі» 2 клас, Корінець С.В. -05.03.20
9.Перегляд відео «День української вишиванки» 2 клас, Корінець С.В. -21.05.20
10.Виставка малюнків «Що я знаю про свої права»3 клас, Лазарець О.П. – 28.02.20
11.Відеофільм «Міжнародний день музеїв» 4 клас, Омельковець О.І. – 18.05.20
12.Виставка малюнків «Вітаємо з весною» 4 клас, Омельковець О.І. – 05.03.20
13.Виховна година «Світле свято Великоднє» 1-4 клас, Булейко Т.О. 21.04.20
14.Літературна хвилинка « У гостях у казки» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 17.02.20
14. «Життя та творчість видатного поета України «Т.Г.Шевченко – гордість нашого народу» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 06.03.20
16.Творча гра «Малюємо груші. Робимо з них зайців». 1-2 клас,
Онісковець І.М. – 26.05.20
17.Година спілкування «Моє життя, мої таланти» 15.01.20 - 3-4 клас
18.Вікторина малюнків – ілюстрацій до прочитаних книг. 29.01.20 - 3-4 клас
Бесіди проведені шкільною сестрою медичною Бухало Л.В.
1.Бесіда «Боротьба зі шкідливими звичками» 1-4 клас Бухало Л.В. 18.01.20
2.Бесіда «Раціональне харчування – запорука здоров’я» 1-4 клас Бухало Л.В. 21.02.20
3.Бесіда «Новий короновірус: шляхи передавання і варіанти захисту. Техніка миття рук.»1-4 клас Бухало Л.В. 27.03.20
4.Бесіда «Кишкові інфекції. Профілактика кишкових інфекцій»1-4 клас
Бухало Л.В. 14.04.20
5.Бесіда « Здоровий спосіб життя – запорука здоров’я дитини» 1-4 клас
Бухало Л.В. 22.05.20
При проведенні вищезгаданих заходів застосовувались сучасні педагогічні технології, зокрема мультимедійні, інтерактивні методи та прийоми. Відеоматеріали були невід’ємною частиною цих заходів. Матеріали, що використовувались при проведенні, відповідали віковим особливостям учнів.
В освітньому закладі в дистанційному режимі онлайн пройшов День вишиванки, в ході якого дистанційно через мобільний додаток Viber було організовано: святковий флешмоб «Вдягни вишиванку», привітання до Дня матері, свято Останнього дзвоника, привітання до дня батька, захід до Дня захисту дітей, привітання з Днем молоді та Днем Конституції України.
Виховна діяльність була спрямована на формування ціннісних ставлень школярів, що передбачено Програмою національного виховання учнівської молоді Рівненщини та Основними орієнтирами виховання учнівської молоді
1-11 класів. Виховний процес є наскрізним та здійснюється під час оволодіння знаннями на заняттях з усіх навчальних дисциплін, в урочній та позаурочній діяльності, під час проведення виховних годин та загальношкільних заходів, а також у сім’ях.
Під час карантину класними керівниками на сайті освітнього закладу, в групах мобільного додатку Viber учням та їх батькам було запропоновано матеріали виховних заходів на різну тематику, зокрема на теми збереження життя та здоров’я, відзначення знаменних дат тощо, розміщувались посилання для перегляду мультфільмів, фільмів на відповідну тематику, було дано поради батькам, як організувати в період карантину перебування дітей вдома.
Педагогічні працівники співпрацюють з батьками здобувачів освіти з питань організації освітнього процесу, забезпечують постійний зворотній зв’язок.
У закладі освіти налагоджена конструктивна комунікація педагогічних працівників із батьками здобувачів освіти в різних формах.
Про гурткову роботу
У закладі діяло з 01.02.2020 року 2 гуртки, за художньо-естетичним напрямком та 2 за спортивним напрямом. Гуртковою роботою охоплено 69 вихованців, що становить 84 % від загальної кількості вихованців закладу. Гуртки працювали згідно із затвердженим графіком, керівниками гуртків здійснювався систематичний облік відвідування занять вихованцями.
Гурткова робота в закладі була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту».
Робота керівників гуртків забезпечує повноцінний розвиток творчого потенціалу дітей та допомагає створити належні умови для особистісного зростання кожного вихованця.
Гуртковою роботою охоплено 69 вихованців, що становить 84% від загальної кількості дітей закладу освіти. Більшість вихованців відвідують кілька гуртків. Таким чином кількість вихованців за відвідуванням гуртків становить:
Вокального «Симфонія» - 52 особи;
Хореографічного «Квіти України» - 19 осіб;
Футбольного – 36 осіб;
Гімнастика – 20 осіб.
Керівники гуртків застосовують різноманітні форми і методи роботи з дітьми, тим самим розвиваючи в них зацікавленість до саморозвитку та самовдосконалення. Вихованці із задоволенням відвідують заняття гуртків.
Окрім того, гуртківці взяли участь у різних виховних заходах закладу та у різноманітних конкурсах місцевого, районного та обласного рівнів і посіли наступні місця:
- у районному конкурсі естрадної пісні «Юна зірка онлайн» учениця 1 класу Абрамчук Дарія посіла І місце.
- У обласному конкурсі сучасної естрадної пісні «Юна зірка онлайн» Абрамчук Дарія отримала диплом за участь.
В умовах карантину гуртки працювали в дистанційному режимі, де керівники підтримували зв’язок з дітьми, розміщували завдання в групах мобільного додатку Viber.
4.Система оцінювання здобувачів освіти
На веб - сайті закладу освіти оприлюднено критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень, відповідно до наказів МОН України від 05.05.2008 №371 «Про затвердження критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти» (загальні критерії та критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з предметів інваріантної складової навчального плану), від 13.04.2011 №329 «Про затвердження Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти», від 21 серпня 2013 року № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисципліну системі загальної середньої освіти»(зі змінами, внесеними згідно з наказом МОН №1009 від 19 серпня 2016 року, не стосується 1-2 класів), від 20 серпня 2018 року №924 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів першого класу у Новій українській школі», від 27 серпня 2019 року N 1154 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів другого класу». Також здобувачі освіти отримують від педагогічних працівників інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень.
Система оцінювання в закладі освіти сприяє реалізації компетентнісного підходу до навчання.
У закладі освіти систематично проводяться моніторинги результатів навчання здобувачів освіти . За результатами моніторингів здійснюється аналіз результатів навчання здобувачів освіти, приймаються рішення щодо їх коригування.
У закладі освіти впроваджується система формувального оцінювання у 1-2 класах . Педагогічні працівники за допомогою оцінювання відстежують особистісний поступ здобувачів освіти, формують у них позитивну самооцінку, відзначають досягнення, підтримують бажання навчатися, запобігають побоюванням помилитися.
У звязку з карантинними обмеженнями в кінці травня здійснено підсумкове оцінювання за ІІ семестр учнів 3-4 класів з урахуванням результатів поточного, тематичного оцінювання, оцінювання різних видів мовленнєвої діяльності до початку карантину ( у січні-березні 2020 року ) та результатів навчання, отриманих учнями з використанням дистанційних технологій у період карантинних обмежень. Якщо з навчального предмета не передбачено тематичних підсумкових робіт, підсумкову оцінку за ІІ семестр виставлено за результатами поточного оцінювання.
Річне оцінювання здійснено з урахуванням результатів оцінювання у І семестрі та ІІ семестрі (січень-березень 2020 року та результати навчання з використанням дистанційних технологій у період карантинних обмежень).
Заклад освіти сприяє формуванню у здобувачів освіти відповідального ставлення до результатів навчання. Педагогічні працівників надають здобувачам освіти необхідну допомогу в навчальній діяльності, використовують прийоми самооцінювання та взаємооцінювання здобувачів освіти.
Аналіз рівня навчальних досягнень здобувачів освіти
Зведений облік успішності здобувачів 3-4 класів
К-сть учнів |
К-сть учнів з висок. рівн. знань |
% |
К-сть учнів з дост. рівн. знань |
% |
К-сть учнів з середн. рівн. знань |
% |
К-сть учнів з поч. рівн. знань |
% |
|
І семестр |
40 |
3 |
8 |
17 |
43 |
20 |
49 |
0 |
0 |
ІІ семестр |
40 |
5 |
13 |
19 |
48 |
16 |
39 |
0 |
0 |
Моніторинг навчальних досягнень здобувачів освіти
Якісний показник
(високий + достатній рівні навчальних досягнень)
Здобувачі освіти, які мають високий рівень навчальних досягнень за рішенням педагогічної ради нагороджені Похвальними листами
Навчальний рік |
Кількість здобувачів |
2019 – 2020 н. р. 2018 - 2019 н.р. |
5 6 |
Аналіз високого рівня знань здобувачів освіти 3 – 4 класів
за 2019 – 2020 н. р.
13 % - високий рівень знань
Отже, основне завдання, поставлене перед колективом Тинненської ЗОШ І ступеня на 2020-2021 н.р. : продовжувати працювати над забезпеченням умов для всебічного розвитку людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству.
Звіт
директора Тинненської загальноосвітньої школи І ступеня Немовицької сільської ради
Сарненського району Рівненської області
Коток Надії Юріївни
за 2019-2020 навчальний рік
На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» та відповідно до Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у закладі освіти, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, був проведений аналіз роботи за 2019-2020 навчальний рік.
ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА ПРО ЗАКЛАД ОСВІТИ
Тинненська загальноосвітня школа І ступеня
Немовицької сільської ради Сарненського району Рівненської області
- ідентифікаційний код - 33329425;
- ознака особи - юридична особа;
- місце знаходження - 34544, Рівненська область, Сарненський район, с.Тинне, вул. Садова,2;
- E-mail: znztunne2@ukr.net
- сайт: https: https://tunne2school.e-schools.info/
- форма власності - комунальна власність
- мова навчання та виховання - українська мова
- кількість класів – 4 класи, в яких навчається 82 учні
- потужність закладу освіти – 100 учнівських місць
- кількість працівників – 21 особа, з них 10 педагоги.
Школа введена в експлуатацію в 1946 році, як початкова. Навчання проводилось в приміщенні сільської хати. У 1968 році було побудоване нове приміщення. Тут знаходилось 4 класних кімнати та учительська. Продовжується будівництво 3-х класних кімнат та спортзалу. З 1968 року школа працює як восьмирічна. 21 липня 2017 року Тинненську ЗОШ І – ІІ ступенів перейменовано в Тинненську ЗОШ І ступеня. На сьогоднішній день заняття в школі проходять в одну зміну в 4 класних кімнатах. Опалення водяне, працює їдальня на 50 посадочних місць, яка забезпечена проточною водою, але знаходиться в аварійному стані. Тому для закладу необхідно будувати нове приміщення їдальні. Всі учні користуються безкоштовним харчуванням. В школі є кабінет інформатики з виходом в Інтернет, спортзал.
Тинненська ЗОШ І ступеня у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування
загальної середньої освіти "Нова українська школа" на період до 2029 року», схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988-р, іншими законодавчими актами України, Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України, інших центральних органів виконавчої влади, рішенням місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, Статутом Тинненської загальноосвітньої школи І ступеня Немовицької сільської ради Сарненського району Рівненської області, затвердженим рішенням сесії Немовицької сільської ради від 14.06.2018 року № 416.
КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Згідно з штатним розписом та тарифікаційним списком педагогічних працівників, склад працівників закладу освіти становить 21 особа:
- 10 педагогічні працівники, усі мають основну роботу , з них 1 педагог перебуває у соціальній відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку;
- 1 працівник – спеціаліст;
- 10 працівників – навчально-допоміжний персонал.
Тинненська загальноосвітня школа І ступеня стовідсотково укомплектована педагогічними кадрами – 10 педагогічних працівників, з них присвоєно кваліфікаційну категорію:
- «спеціаліст вищої категорії» – 4 педагоги;
- «спеціаліст І категорії» – 2 педагоги;
- «спеціаліст II категорії» – 1 педагог;
- «спеціаліст» – 3 педагоги.
Педагогічне звання «Старший учитель» присвоєно 2 учителям.
Вакансії : не має.
Кількість педагогічних працівників за стажем роботи:
- до 10 років – 4 педагоги;
- до 20 років – 4 педагоги;
- до 30 років – 3 педагоги.
Адміністрація закладу:
- керівник закладу – Коток Надія Юріївна, учитель математики, спеціаліст вищої категорії, педагогічний стаж – 26 роки, стаж роботи на посаді директора школи – 5 років.
КОНТИНГЕНТ УЧНІВ
Кількість учнів у закладі освіти станом на 30.05. 2020р. – 82 учні.
У 1 класі організовано інклюзивне навчання для дітей з особливими освітніми потребами (1 дитина). 1 дитина навчалася за індивідуальною формою навчання. Середня наповнюваність учнів у класі - 20.
Навчання проходить у одну зміни .
Функціонує у школі 2 групи подовженого дня (для 1-2, 3-4 класи) – 60 учнів.
ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ
Викладання навчальних предметів у школі ведеться державною українською мовою.
Освітні програми Тинненської ЗОШ І ступеня та робочий навчальний план Тинненської ЗОШ І ступеня розроблено відповідно до Типових освітніх програм закладів загальної середньої освіти:
- для 1-2 класів – за Типовою освітньою програмою для закладів загальної середньої освіти , розробленою під керівництвом Р. Б. Шияна, затвердженою Колегією Міністерства освіти і науки 22 лютого 2018 року;
- для 3-4 класів – за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти І ступеня, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 407 (таблиця1);
Робочі навчальні плани для дітей з особливими потребами розроблені відповідно до Типових освітніх програм спеціальних закладів середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами (для 1-2 класу – відповідно до Типової освітньої програми початкової освіти спеціальних закладів середньої освіти для учнів 1 класів з інтелектуальними порушеннями, затвердженої МОН України від 26.07.2018 р. №816).
Робочий навчальний план враховує основні вимоги Закону України «Про освіту», Закону України „Про загальну середню освіту", Статуту школи та спрямовані на реалізацію освітніх потреб учнів, батьків, держави.
Робочий навчальний план містить інваріантну складову, сформовану на державному рівні, обов’язкову для всіх закладів загальної середньої освіти, та варіативну, в якій передбачено індивідуальні та групові заняття.
Педагогічний, учнівський, батьківський колектив Тинненської ЗОШ І ступеня з метою реалізації, відповідно до Конституції України, права на освіту у 2019-2020 н.р. працював над вирішенням завдань, а саме:
- забезпечення умов для впровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року;
- створення умов для забезпечення рівного доступу громадян до якісної освіти, для впровадження та реалізації сучасних підходів до організації навчання, виховання і розвитку особистості, на підвищення якості надання освітніх послуг;
- посилення роботи щодо упровадження моніторингових досліджень, експертизи якості освіти як основи підвищення ефективності освітнього процесу;
- забезпечення умов здоров'язберігаючого середовища здобувачів освіти;
- посилення контролю за охопленням дітей навчанням;
- збільшення охоплення здобувачів освіти гуртковою роботою, повне забезпечення зайнятості у них дітей, схильних до девіантної поведінки;
- функціонування єдиного інформаційного простору системи освіти з подальшою інтеграцією його в систему відкритої освіти, впровадження інформаційно-комп’ютерних технологій навчання у навчальній діяльності;
- сприяння формуванню в здобувачів активної громадської життєвої позиції через залучення їх до роботи учнівського самоврядування в класі, в школі та до позакласної роботи, до проведення та організації колективних творчих справ;
- забезпечення необхідних умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів, стимулювання самостійної творчої діяльності школярів у процесі навчання та виховання;
- виховання в здобувачів свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування прагнення до здорового способу життя;
- виховання у дітей духовності, морально-ціннісних орієнтацій шляхом урізноманітнення форм роботи з учнями з питань морально-етичного виховання, використовуючи при цьому новітні технології;
- посилення профілактичної роботи з попередження правопорушень серед неповнолітніх та роботи з правового виховання дітей, контроль за дотриманням ними режиму роботи закладу освіти;
- формування патріотичних якостей в здобувачів освіти;
- формування в здобувачів екологічної культури та виховання бережного ставлення до навколишнього середовища, почуття відповідальності за навколишній світ;
- активізація роботи з батьками, сприяння зміцненню сімейно-родинних стосунків.
У закладі освіти напрацьована певна система роботи щодо реалізації даних завдань через усі структурні ланки організації методичної, освітньої роботи за напрямами :
1. Освітнє середовище закладу освіти.
2. Управлінські процеси закладу.
3. Система педагогічної діяльності.
4. Система оцінювання освітньої діяльності здобувачів освіти.
1.Освітнє середовище закладу освіти
У закладі освіти здійснюються заходи з метою забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці. Територія закладу та розташування приміщення є безпечними, однак приміщення їдальні в аварійному стані, заклад потребує будівництва нової їдальні. Клопотання про необхідність додаткового фінансування з метою будівництва їдальні подано до Немовицької сільської ради.
У закладі освіти забезпечується належне освітлення, прибирання приміщень, облаштування та утримання туалетів, дотримання питного режиму.
В приміщенні закладу є комп’ютерний клас та спортивний зал.
Навчальні кабінети початкових класів поетапно забезпечуються засобами навчання відповідно до вимог законодавства та освітньої програми НУШ (парти, ноутбук, телевізор, принтер, дидактичні матеріали тощо). У кабінеті інформатики – проектор. У закладі є спортзал, який частково забезпечений спортінвентарем.
У закладі освіти створюються умови для безпечного використання мережі Інтернет, створено простір інформаційної взаємодії та соціально-культурної комунікації учасників освітнього процесу( wi-fi).
Заклад освіти планує та реалізує діяльність щодо запобігання будь-яким проявам дискримінації, булінгу . Педагогічні працівники закладу освіти обізнані з ознаками булінгу, іншого насильства та запобігання йому. Розроблено план заходів із запобігання та протидії булінгу, діє рада з профілактики правопорушень. Заклад освіти співпрацює з представниками правоохоронних органів, іншими фахівцями з питань запобігання та протидії булінгу.
У закладі освіти оприлюднені правила поведінки, спрямовані на формування позитивної мотивації у поведінці учасників освітнього процесу та реалізацію підходу, заснованого на правах людини, дотримання етичних норм, повагу до гідності, прав і свобод людини. З метою запобігання різним проявам насильства у закладі освіти здійснюється аналіз причин відсутності здобувачів освіти на заняттях та вживаються відповідні заходи. У закладі освіти приміщення адаптоване до використання всіма учасниками освітнього процесу, облаштовано пандус.
Налагоджено співпрацю педагогічних працівників з питань навчання дітей з особливими освітніми потребами (створено команду психолого-педагогічного супроводу, розроблено індивідуальні програми розвитку тощо) з інклюзивно-ресурсним центром щодо психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами. Фахівців Немовицького ІРЦ залучено до проведення корекційно-розвиткових занять.
У закладі освіти створюються умови для харчування здобувачів освіти. У вересні-грудні 2019р. та у січні-лютому 2020р. було організовано харчування учнів, що сприяє формуванню культури здорового харчування у здобувачів освіти.
Згідно з річним планом роботи, у закладі освіти організована робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності, проведено ряд заходів, бесід інструктажів, тижні безпеки життєдіяльності тощо.
Здобувачі освіти та працівники закладу освіти обізнані з вимогами охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки .
Пpоведено заходи щодо профілактики травматизму під час освітнього пpоцесу:
- бесіди із безпеки життєдіяльності з метою попередження дитячого травматизму під час освітнього пpоцесу сеpед здобувачів 1-4 класів;
- оpганізовано профілактичну pоботу під час вивчення куpсу «Основи здоpов’я»;
- пpоведено інструктажі з безпеки життєдіяльності на уpоках підвищеної тpавмонебезпеки;
- пpоведено класними керівниками батьківські збоpи на тематику попередження дитячого травматизму, а також бесіди, виховні години пpо шкідливість пияцтва, куpіння, наркоманії, пропагування здорового способу життя, pоз’яснювальна та профілактична pобота з учнями щодо пpавил безпеки на водоймах;
- пpоаналізовано травматизм на наpаді при диpектоpу;
- пpоведено »Тиждень безпеки життєдіяльності», «Тиждень безпеки дорожнього pуху» та відпрацьовано дії у можливих надзвичайних ситуаціях;
- посилено pоботу щодо залучення дітей у гуpтки;
- пpоведено роз`яснювальну pоботу сеpед батьків із метою профілактики побутового травматизму дітей.
Також організовано і пpоведено такі заходи пpотипожежної безпеки:
- поновлено інструкції з дотpимання вимог пpавил пожежної безпеки;
- pозpоблено та затверджено план евакуації на випадок виникнення пожежі;
- пpоведена роз’яснювальна pобота сеpед дітей шкільного віку по попередженню пожеж в побуті та поpядку дій у надзвичайних ситуаціях;
- оpганізовано 1 pаз на 6 місяців пpактичні заняття з евакуації із пpиміщення школи;
- пpоводиться контpоль за дотpиманням техніки безпеки та санітарного pежиму в освітньому пpоцесі: класні пpиміщення мають задовільний стан, у класних кімнатах, спортзалі пpоводиться вологе пpибиpання;
- кабінети підвищеної небезпеки мають всі необхідні акти-дозволи на пpоведення навчальних занять, забезпечені пеpвинними засобами пожежогасіння, із завідувачами цих кабінетів пpоведено та заpеєстpовано у відповідному журналі інструктажі з охорони пpаці;
- щорічно за планом pоботи школи пpоводиться навчання працівників школи з питань охорони пpаці, техніки безпеки, пожежної безпеки тощо;
- у закладі освіти є необхідні жуpнали для pеєстації всіх видів інструктажів із питань охорони пpаці та учнів школи, pозpоблена пpогpама вступного інструктажу з охорони пpаці для працівників та учнів школи.
Значна увага акцентується на створення безпечних і нешкідливих умов праці та навчання, вживанні конкpетних заходів щодо попередження випадків травматизму та збереження життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу. Дотримання вимог з охорони праці, попередження виробничого травматизму, соціальний захист працівників є одним із найважливіших завдань, які постають перед керівництвом закладу.
З метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 у закладі освіти проведено нараду при директору (березень) на якій розглянули протиепідемічні заходи щодо запобігання занесенню та поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом. Медичною сестрою надані поради для освітян про профілактику гострої респіраторної хвороби, спричиненої корона вірусом COVID-19 .Проведено в електронному форматі інформування працівників закладу освіти, здобувачів освіти та їх батьків щодо заходів профілактики, проявів хвороби та дій у випадку захворювання.
У закладі освіти забезпечено належний повітряно-тепловий режим. Організовано систематичне вологе прибирання приміщень (класів, коридорів) із застосуванням мийних та дезінфекційних засобів.
Організовано освітній процес з 12 березня по 29 травня із використанням технологій дистанційного навчання, що не передбачає відвідування закладу освіти її здобувачами.
Організовано дистанційний режим роботи педагогічних працівників закладу (організаційно-педагогічні, методичні, наукові заходи тощо).
Запроваджено гнучкий (дистанційний) режим роботи працівників закладу освіти з 16.03.2020р. по 30.06.2020 р.
Освітнє середовище закладу мотивує здобувачів освіти до оволодіння ключовими компетентностями та наскрізними вміннями, ведення здорового способу життя.
2.Управлінські процеси закладу
У закладі освіти наявний перспективний план розвитку на 2017-2022 роки, який відповідає особливостям і умовам діяльності (тип закладу, мова навчання, територія обслуговування, формування контингенту здобувачів освіти, удосконалення освітнього процесу, план вивчення стану викладання предметів, етапи реалізації проблемної теми тощо), передбачає заходи з підвищення якості освітньої діяльності та моніторинг виконання поставлених цілей і завдань.
Річне планування закладу освіти та відстеження його результативності здійснюються відповідно до перспективного плану розвитку.Учасники освітнього процесу залучаються до розроблення річного плану роботи закладу освіти. Керівником закладу здійснюється аналіз реалізації річного плану роботи, а в разі потреби вносяться зміни .
Діяльність педагогічної ради закладу освіти спрямовується на реалізацію річного плану роботи та перспективного плану розвитку закладу.
У 2019 – 2020 навчальному році проведено педагогічні ради:
№ з/п |
Зміст роботи |
Примітка |
1 |
Підсумки роботи педагогічного та учнівського колективу в 2018 – 2019 н.р. Про напрямки і структуру роботи в 2019-2020 н.р. Про використання годин варіативної складової. Про педагогічне навантаження педагогічних працівників у 2019-2020 н.р. Про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Про погодження: річного плану роботи школи на 2019 – 2020 н.р.; режиму роботи школи на 2019 – 2020 н.р. та структуру освітнього процесу у 2019 – 2020 н.р.; тематики засідань педагогічних рад на 2019-2020 н.р.; режиму роботи ГПД на 2019-2020 н.р. Схвалення: освітньої програми навчального закладу на 2019 – 2020н.р. , робочого навчального план на 2019 – 2020 н.р., Про присвоєння звання Старший вчитель педагогічним працівникам. |
Серпень |
2 |
Про школу - як провідний осередок життєтворчості та життєвої компетентності. Про стан відвідування здобувачами освіти уроків. Про підсумки освітнього процесу за І семестр. Про реалізацію основних положень Концепції НУШ в 1-2 класах. Про профілактику попередження розповсюдження грипу та ГРВІ. Про дотримання санітарно – гігієнічного режиму в організації освітнього процесу, правил охорони праці, протипожежної безпеки, під час проведення масових заходів в школі та за її межами. Про організацію харчування здобувачів освіти в освітньому закладі. Про Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу Тинненської ЗОШ І ступеня |
Грудень |
3 |
Про інноваційні підходи до проведення сучасного уроку. Про вибір підручників для 3 класу |
Березень |
4 |
Про роботу педагогічного колективу щодо художньо-естетичного та морального виховання здобувачів освіти Про формування ключових компетентностей та наскрізних ліній на уроках в 4 класі. Про роботу ГПД, як складової успішного впровадження Державного стандарту початкової освіти. Про проведення ДПА в 4 класі. |
Березень |
5 |
Про завершення 2019-2020 н.р. Про звільнення від ДПА здобувачів освіти 4 класу. Про проведення навчання з використання дистанційних технологій під час карантину. Про проведення тематичного, семестрового та річного оцінювання в умовах дистанційного навчання у 2019-2020 н.р. |
Травень |
6 |
Про роль особистості класного керівника у формуванні творчого працездатного колективу учнів. Про інклюзивну освіту в умовах НУШ «Незвичайні діти у звичайній школі». Про перевід учнів у наступні класи. Про випуск учнів 4 класу зі школи. Про попереднє тижневе навантаження педагогічних працівників. Про Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти та освітньої діяльності |
Червень |
На виконання перспективного плану розвитку закладу, річного плану роботи школи на 2019-2020 н.р., аналізуючи систему роботи закладу, слід зауважити, що усі питання, які стояли на внутрішньошкільному контролі у 2019-2020 н.р., відповідно до плану роботи, вивчені та узагальнені наказами по закладу освіти.
У кінці ІІ семестру проаналізована робота педагогів із учнями з використанням технологій дистанційного навчання та її результативність за період з 12.03.2020 по 29.05.2020 року.
Відповідно до планів індивідуальної роботи, ураховуючи звіти педагогів про роботу в умовах карантину, учителі здійснювали таку діяльність:
- Моніторинг стану захворюваності учнів класу.
- Розробка і розміщення у мобільному додатку Viber та веб-сайті школи завдань та відео (аудіо) супроводу пояснення навчального матеріалу відповідно до розкладу уроків та календарно-тематичного планування.
- Індивідуальні консультації для батьків щодо навчання з використанням дистанційних технологій в онлайн – режимі ( у телефонному режимі).
- Перевірка виконаних завдань.
- Робота над самоосвітою (вивчали освітні платформи для роботи з дітьми в умовах карантину; опрацьовували статті на сайтах «НУШ», «На Урок» та на інших ; проходили онлайн-курси на платформах Ed-Era, Prometheus тощо).
У закладі освіти розроблено та оприлюднено Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти та освітньої діяльності Тинненської ЗОШ І ступеня Немовицької сільської ради Сарненського району Рівненської області, що визначає стратегію (політику) і процедури забезпечення якості освіти.
Керівництво закладу освіти планує та здійснює заходи щодо утримання у належному стані будівлю школи, інші приміщення та обладнання, а також вживає заходів для створення належних умов діяльності закладу (зокрема, вивчає стан матеріально-технічної бази, планує її розвиток, звертається із відповідними клопотаннями до засновника тощо).
Керівництво закладу освіти сприяє створенню психологічно комфортного середовища, яке забезпечує конструктивну взаємодію здобувачів освіти, їх батьків, педагогічних та інших працівників закладу освіти та взаємну довіру. У закладі освіти забезпечується доступ учасників освітнього процесу, представників місцевої громади до спілкування із керівництвом (особистий прийом, звернення, використання сучасних засобів комунікації тощо). Керівництво закладу вчасно розглядає звернення учасників освітнього процесу та вживає відповідних заходів реагування. Заклад освіти оприлюднює інформацію про свою діяльність на веб-сайті
https://tunne2school.e-schools.info/ .
Заклад освіти забезпечує змістовне наповнення та вчасне оновлення інформаційних ресурсів закладу (інформаційні стенди, сайт закладу освіти, мобільний додаток Viber тощо).
Керівництво закладу освіти мотивує педагогічних працівників до підвищення якості освітньої діяльності, саморозвитку, здійснення інноваційної освітньої діяльності, застосовуючи заходи матеріального та морального заохочення.
Керівництво закладу освіти створює умови для постійного підвищення кваліфікації, чергової та позачергової атестації педагогічних працівників.
Організація освітнього процесу здійснюється на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень відбувається на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу з урахуванням пропозицій усіх учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою. Керівництво закладу підтримує освітні та громадські ініціативи учасників освітнього процесу, які спрямовані на сталий розвиток закладу освіти та участь у житті місцевої громади (культурні, спортивні, екологічні заходи тощо).
Режим роботи закладу освіти враховує потреби учасників освітнього процесу, особливості діяльності закладу.
У закладі освіти створюються умови для реалізації індивідуальних освітніх траєкторій здобувачів освіти, організовано індивідуальне та інклюзивне навчання для дітей з особливими освітніми потребами. Розроблено індивідуальні навчальні плани та індивідуальну програму розвитку, здійснюється психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами, відповідно до потреб здобувачів освіти.
У закладі освіти розроблено та оприлюднено Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу Тинненської ЗОШ І ступеня. Керівництво закладу освіти забезпечує реалізацію заходів щодо формування академічної доброчесності та протидіє фактам її порушення, забезпечує проведення освітніх та інформаційних заходів, спрямованих на формування в учасників освітнього процесу негативного ставлення до корупції.
3.Система педагогічної діяльності
Про діяльність над методичною проблемою школи
Методична робота з педагогічними кадрами у 2019 – 2020 навчальному році у школі проводилася згідно з річним планом роботи школи та планом методичної роботи. У своїй роботі методична служба школи керується Конституцією України, законами «Про освіту», «Про загальну середню освіту».
Головним завданням методичної роботи в школі є: науково-методичне забезпечення освітнього процесу, організація удосконалення відповідної фахової освіти та організація підвищення кваліфікації педагогічних працівників, забезпечення їх професійною інформацією, виявлення та вивчення перспективного педагогічного досвіду, допомога в розробці та впровадженні інноваційних програм, методик, технологій.
Згідно з річним планом роботи школи на 2019 – 2020 навчальний рік педагогічний колектив працював над досягненням визначеної мети , яка мала забезпечити створення освітнього середовища, подальше підвищення якості освіти, у яких учасники освітнього процесу мали б змогу реалізувати себе як суб'єкти свого життя та діяльності через розв’язання на ІІ етапі - Творчий (Формуючий етап) науково – методичної проблеми школи «Пошук ефективних шляхів розвитку ключових компетентностей здобувачів освіти початкової школи».
В закладі працює МО вчителів початкових класів. У роботі методичного об’єднання прослідковується чітка послідовність над реалізацією науково – методичної проблемної теми.
Про підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників.
Позитивні тенденції щодо забезпечення закладу освіти кваліфікованими педагогічними кадрами: збільшення кількості педагогів з вищою кваліфікаційною категорією, якісне зростання майстерності вчителя.
Атестацію педагогічних працівників нашого закладу проводить атестаційна комісія Тинненської ЗОШ І – ІІІ ступенів. Атестація педагогічних працівників показала їх бажання і готовність самовдосконалюватись, підвищувати свій методичний та фаховий рівень. Атестацію в цьому навчальному році пройшли 4 учителі, з них підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» - 3 вчителі (Мичак Л.П., Коток Н.Ю. Омельковець О.І.); підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» 1 вчителю (Онісковець І.М.).; присвоєно звання «Старший вчитель» 2 вчителям початкових класів ( Мичак Л.П., Омельковець О.І.).
У закладі освіти існує практика педагогічного наставництва, взаємонавчання та інших форм професійної співпраці. Педагогічні працівники надають методичну підтримку колегам, обмінюються досвідом (консультації, навчальні семінари, майстер-класи, конференції, взаємовідвідування занять, наставництво, публікації тощо).
У 2019 – 2020 навчальному році робота з малодосвідченими вчителями у школі була спрямована на підвищення рівня їхньої психолого-педагогічної, загальнокультурної, фахової й методичної підготовки.
З метою підвищення загальноосвітнього та методичного рівня роботи молодих педагогів: асистента учителя Гудімової А.В. та вихователя ГПД Царук Л.М. - були проведені навчання з питань організації їх самоосвіти, планування роботи вихователя ГПД та асистента вчителя; ознайомлено з навчальними програмами та пояснювальними записками до них, зведенням шкільної документації, тематичним обліком знань, методикою використання навчальних кабінетів у процесі підготовки і проведення уроку, ознайомлено з дидактичними, виховними та санітарно-гігієнічними вимогами щодо проведення уроку, виконання єдиного орфографічного режиму, як провести збори, з питань методики стимулювання навчально-пізнавальної діяльності учнів, проведення індивідуальної роботи, зокрема з учнями з особливими освітніми потребами. Також ознайомлено з методикою проведення навчальної практики та екскурсій.
Педагогічні працівники здійснюють інноваційну освітню діяльність та діють на засадах академічної доброчесності, беруть участь у освітніх конкурсах, вебінарах, семінарах, залучаються до роботи міжшкільної методичної ради відділу освіти, культури та з питань сім´ї, молоді та спорту Немовицької сільської ради. Педагогічні працівники використовують інформаційно-комунікаційні технології в освітньому процесі.
Педагогічні працівники забезпечують власний професійний розвиток і підвищення кваліфікації, у тому числі щодо методик роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.
У 2019 – 2020 навчальному році проходив І та ІІ етапи конкурсу – ярмарку педагогічних ідей, в якому взяли участь такі вчителі:
Номінація |
ПІП вчителя |
Тема роботи |
Результат |
Робота з обдарованими дітьми |
Мичак Л.П. |
Система роботи з обдарованими учнями |
ІІІ місце в районному етапі |
Робота з обдарованими дітьми |
Омельковець О.І. |
Виховання обдарованої дитини в початкових класах |
Участь в районному етапі |
Управлінська діяльність |
Коток Н.Ю. |
Проєктна діяльність в освітньому закладі |
Участь в районному етапі |
Виховна робота |
Онісковець І.М. |
Рідний хутір Бердуха: історичний шлях з минулого в майбутнє |
Участь в районному етапі |
Педагогічні працівники планують свою діяльність відповідно до листа Міністерства освіти і науки України № 1/11-5966 від 01.07.2019 «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році» та аналізують її результативність: опрацьовують педагогічні новини, досліджують, перевіряють на практиці, а потім діляться з наслідками роботи на засіданнях методичних об'єднань, педрадах, методичних нарадах, семінарах тощо.
Педагогічні працівники застосовують освітні технології, спрямовані на формування ключових компетентностей і наскрізних умінь здобувачів освіти, створюють та (або) використовують освітні ресурси (електронні презентації, відеоматеріали, методичні розробки, веб-сайти, блоги тощо). Педагогічні працівники беруть участь у розробленні індивідуальних освітніх траєкторій (складають завдання, перевіряють роботи, надають консультації, проводять оцінювання навчальних досягнень тощо) та відстежують їх результативність. Ці питання пов'язані із проблемною темою, над якою працює заклад освіти.
Педагогічні працівники брали участь у міжшкільних заходах, демонстрували педагогічний майстер – клас.
На базі школи у лютому 2020 року було проведено міжшкільний семінар-практикум вчителів початкових класів «Практичне впровадження наскрізних змістових ліній, створення цінностей та орієнтація на учня в формулі зміненого формату. Інклюзивна освіта – сучасна форма організації навчання осіб з особливими освітніми потребами».
Про роботу з обдарованими дітьми
Шкільне методичне об'єднання у цьому навчальному році працювало над питаннями підвищення рівня навчальних досягнень учнів. Значну увагу вчителі школи приділяють роботі зі здібною та обдарованою молоддю, що має свої позитивні результати
№ п.п |
Назва турніру |
Кількість учасників |
Диплом I ступеня |
Диплом II ступеня |
Диплом III ступеня |
Диплом переможця в початковій школі |
Сертифікат учасника |
Вчитель |
1 |
8 |
4 |
0 |
3 |
- |
1 |
Лазарець О.П. |
|
2 |
Всеукраїнська укpаїнознавча гpа «Соняшник» |
9 |
0 |
0 |
0 |
9 |
0 |
Цюзь Л.М. |
3 |
Міжнаpодна пpиpодознавча гpа «Геліантус» |
10 |
10 |
0 |
0 |
- |
0 |
Корінець С.В. |
4 |
Міжнародна гра зі світової літератури «Sunflower» |
12 |
9 |
2 |
0 |
- |
1 |
Омельковець О.І. |
4 |
На порталі Всеосвіта Всеукраїнська олімпіада : |
|||||||
«Всеосвіта Осінь 2019» Українська мова 1 кл Математика 1 кл Українська мова 2 кл Українська мова 3 кл Українська мова 4 кл |
7 3 5 8 20 |
4 1 2 0 2 |
1 1 3 0 2 |
2 0 0 0 5 |
0 1 0 8 11 |
Мичак Л.П. Мичак Л.П. Корінець С.В. Лазарець О.П. Омельковець О.І. |
||
«Всеосвіта Зима 2020» Українська мова 2 кл Українська мова 4 кл |
9 20 |
3 1 |
5 1 |
1 4 |
0 14 |
Корінець С.В. Омельковець О.І. |
||
«Всеосвіта Весна 2020» Українська мова 4 кл |
16 |
3 |
2 |
6 |
5 |
Омельковець О.І. |
||
5 |
Олімпіада на порталі «На урок» з предмету «Я досліджую світ» |
8 |
7 |
1 |
0 |
- |
0 |
Корінець С.В. |
6 |
Всеукраїнський конкурс дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» |
1 |
Переможець І відбірко- вого обласно-го етапу |
- |
- |
- |
- |
Омельковець О.І. |
7 |
Районний конкурс сучасної естрадної пісні «Юна зірка онлайн» |
2 |
1 |
1 |
0 |
- |
0 |
Булейко Т.О. |
8 |
Обласний конкурс сучасної естрадної пісні «Юна зірка онлайн» |
1 |
0 |
0 |
0 |
- |
1 |
Булейко Т.О. |
9 |
Обласний етап Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» |
6 |
0 |
0 |
0 |
- |
6 |
Корінець С.В. Лазарець О.П. Царук Л.М. Цюзь Л.М. Онісковець І.М. |
Про виховну діяльність
Педагогічні працівники, використовуючи зміст предмету (курсу), інтегрованих змістових ліній, сприяють формуванню суспільних цінностей у здобувачів освіти у процесі їх навчання, виховання та розвитку.
На веб-сайті закладу оприлюднено Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу Тинненської ЗОШ І ступеня, а також педагоги інформують здобувачів освіти про правила дотримання академічної доброчесності.
Педагогічні працівники діють на засадах педагогіки партнерства, використовують форми роботи, спрямовані на формування партнерських взаємин зі здобувачами освіти із застосуванням особистісно орієнтованого підходу.
Виховна діяльність у 2019-2020 н.р. проводилась, керуючись відповідними документами:
- Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, яка схвалена розпорядженням КабМіну України від 14.12.2016 № 988-р;
- Указом Президента України: «Про Стратегію сталого розвитку «Україна-2020», від 12.06.2015 № 334/2015;
-Указом Президента України «Про заходи щодо поліпшення національнопатріотичного виховання дітей та молоді», від 18.05.2019 № 286/2019;
- Указом Президента України від 18 травня 2019 року №286/2019 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання»;
- Постановою Верховної Ради України від 12.05.2015 № 373-VIII «Про вшанування героїв АТО та вдосконалення національно-патріотичного виховання дітей та молоді»;
- наказом Міністерства освіти і науки України від 28.05.2015 № 582 «Про схвалення Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді»;
- наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641, «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді;
- Заходами щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичними рекомендаціями щодо національно-патріотичного виховання y загальноосвітніх навчальних закладах», від 16.07.2015 № 768 «Про національно-патріотичне виховання в системі освіти»;
-Програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» (наказ Міністерства освіти і науки, молоді ті спорту України від 31.10.2011 №1243 );
-Обласною програмою національного виховання учнівської молоді Рівненщини на 2008-2020 роки (розпорядження голови Рівненської державної адміністрації від 09.02.08 року №42),
- Указом президента України від 12.06.2015 №334/2015 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді»;
- Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988-р.;
- Указом Президента України 12.01.2015 № 5/2015 «Про Стратегію сталого розвитку «Україна-2020»;
- Постановою Верховної Ради України від12.05.2015 № 373-VIII «Про вшанування героїв АТО та вдосконалення національно-патріотичного виховання дітей та молоді»;
- листом Міністерства освіти і науки України «Методичні рекомендації щодо
запобігання та протидії насильству» від 18.05.2018 №1/11-5480;
- Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2018, № 5, ст.35)
- Методичними рекомендаціями РОІППО на 2019-2020 н.р. «Сучасні вектори організації виховного процесу нової української школи», та листом Міністерства освіти і науки України від 27.06.2019 №» 1/9-414 « Деякі питання щодо створення у 2019/2020 н. р. безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок».
Здійснювалась педагогічна діяльність з колективом учнів, їх батьками шляхом організації і проведення позаурочної роботи, створення належних умов для виконання завдань навчання та виховання, самореалізації та розвитку учнів, їх соціального захисту.
Відповідно до вищезгаданих документів був складений план виховної діяльності школи.
Протягом 2019-2020 року питання виховної роботи розглядалися на на педагогічній раді, зокрема у березні обговорювалось питання «Про роботу педагогічного колективу щодо художньо-естетичного та морального виховання здобувачів освіти», у червні – «Про роль особистості класного керівника у формуванні творчого працездатного колективу учнів».
Виховна діяльність була спрямована на формування ціннісних ставлень школярів. Протягом 2019-2020 року було проведено такі заходи:
Ціннісне ставлення до держави та суспільства:
1. Перегляд відеоролика «Державні символи України» - Мичак Л.П. 1 клас – 09.09.19.
2.Відеофільм «За Україну! За свободу!» - Мичак Л.П. 1 клас – 21.11.19.
3.Виховна година до Дня української писемності «Мова – наш скарб». –
Корінець С.В. 2 клас – 08.11.19.
4.Бесіда «День збройних сил України». - Корінець С.В. 2 клас – 06.12.19.
5.Година спілкування «Різдвяні традиції українського народу». - Корінець С.В.
2 клас – 26.12.19.
6. Уявна подорож «Україна на карті Європи» - Лазарець О.П. 3 клас – 12.09.19.
7.Перегляд відео «Голодний дух» присвячений Дню пам’яті жертв голодомору. - Лазарець О.П. 3 клас – 22.11.19.
8.Виховна година «Я громадянин своєї держави». - Лазарець О.П. 3 клас – 13.12.19.
9.Бесіда «Україна наш дім». – Омельковець О.І. 4 клас – 21.11.19.
10.Антикорупційний урок «Ми проти корупції». - Омельковець О.І. 4 клас – 09.12.19.
11.Усний журнал «Народні символи України». – Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл.-08.10.19.
12.Гра «Що я знаю про Україну» - Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл.-11.10.19.
13.Подорож – презентація «Народні ігри України» - Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл.-05.11.19.
14.Виховна година «Україна пам’ятає! Світ визнає.» - Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 21.11.19.
15.Презентація «Моя рідна Україна». - Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 24.12.19.
16.Бесіда «Які є символи в моєї країни». – Царук Л.М. 3-4 кл. – 18.09.19.
13.Бесіда «Україна – єдина країна» 1 клас, Мичак Л.П. – 22.01.20
14.Бесіда «Пам’ятай про Крути». 1 клас, Мичак Л.П. -24.01.20
15.Перегляд відеоролика «Природні та архітектурні цінності України» 2 клас, Корінець С.В. -16.01.20
16.Квест- гра «Україна починається з Тебе» 2 клас, Корінець С.В. -22.01.20
17.Перегляд відео «Вірю в майбутнє твоє Україно!» 2 клас,
Корінець С.В. -02.04.20
18.Презентація «Україна – держава соборна». 3 клас, Лазарець О.П. – 22.01.20
19.Перегляд відео «Шість мільйонів сердець: пам’ять жертв Голокосту» 3 клас, Лазарець О.П. – 27.01.20
20.Відеофільм «День Соборності України» 4 клас, Омельковець О.І. – 22.01.20
21.Бесіда «Історичні скарби України» 3 клас, Цюзь Л.М. – 11.03.20
22.Година спілкування «Народні свята та пам’ятні дати» 4 клас, Цюзь Л.М. – 20.05.20
23.Флешмоб до Дня Вишиванки «Одягни вишиванку Україно моя» 1-4 клас, Булейко Т.В. – 21.05.20
24.Флешмоб « Вчимо українські пісні» 1-4 клас, Булейко Т.В. – 24.04.20
25.Бесіда «Таланти Сучасної України» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 15.01.20
26.Година спілкування «Різновиди писанок регіонів України» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 22.04.20
27.Презентація «Моя рідна Україна» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 05.05.20
28.Заочна екскурсія «Мандруємо містами України» 18.02.20 - 3-4 клас
29.Перегляд презентації «Моя країна Україна» 10.04.20 - 3-4 клас
Ціннісне ставлення до історичних, духовних та культурних надбань рідного краю:
1.Гра – дослідження «Моя мала Батьківщина» - Корінець С.В. 2 клас – 12.09.19.
2.Бесіда «Село наше рідне». – Корінець С.В. 2 клас – 23.09.19.
3.Заочна екскурсія «Мій край. Народні ремесла». – Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 07.10.19.
4.Виховна година «Історія виникнення села Тинне.» - Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 10.10.19.
5.Година спілкування «Водойми нашого села». – Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 26.11.19.
6.Проект – подорож «Що я знаю про рідне село». – Царук Л.М. ГПД 3-4 кл. – 18.09.19.
7.Виховна година «Моя Україна – моя Батьківщина» 1 клас, Мичак Л.П. – 08.05.20
8.Віртуальна подорож «Наша участь в охороні природи рідного краю» 2 клас, Корінець С.В. -05.05.20
9.Година спілкування «Історія рідного села» 3 клас, Лазарець О.П. – 16.03.20
10.»Масляна: історія, традиції краю»4 клас, Омельковець О.І. – 24.02.20
11.Година спілкування «Людські чесноти. Дотримуй даного тобою слова»
4 клас, Цюзь Л.М. – 29.01.20
12.Виховний захід « Зиму проводжаємо – весну зустрічаємо». 1-4 клас,
Булейко Т.В. – 15.02.20
13.Перегляд презентації «Болотні угіддя Сарненщини» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 03.02.20
14.Година спілкування «Лікарські рослини нашої місцевості» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 10.04.20
15.Проєкт – подорож «Що я знаю про рідне село» 20.02.20 - 3-4 клас
16.Намалюй малюнок «Мій рідний край» 21.02.20 - 3-4 клас
Ціннісне ставлення до себе:
1.Бесіда «Здоров’я – найцінніший скарб» - Мичак Л.П. 1 клас – 13.09.19.
2.Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» - Мичак Л.П 1 кл. – 25.11.19.
3.Тренінг «Здоров’я – джерело життя» Корінець С.В. 2 кл. – 16.09.19.
4.Веселі старти «В здоровому тілі – здоровий дух» Корінець С.В. 2 кл. – 06.12.19.
5.Година спілкування «Нехай вогонь в серцях палає, а пожеж не буває». Корінець С.В 2 кл. – 19.12.19.
6.Перегляд відеофільму «Булінг. Сильні духом!» Лазарець О.П. 3 кл. – 20.09.19
7.Виготовлення колажа «Безпека мого життя» Лазарець О.П. 3 кл. – 23.10.19.
8.Бесіда «Спорт – сила, краса, здоров’я». Омельковець О.І. 4 клас – 13.09.19.
9.Виховна година «Твоя безпека у твоїх руках» Омельковець О.І. 4 клас –23.10.19.
10.Калейдоскоп презентацій по темі «Це повинен знати кожний» (пожежна безпека) Омельковець О.І. 4 клас – 18.12.19.
11.Виховна година «Життя людини – найвища цінність» -Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 21.11.19.
12.Бесіда «Шкідливі звички – шкода для здоров’я» -Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 13.12.19.
13.Бесіда «Пізнай себе і ти пізнаєш світ» Царук Л.М. ГПД 3-4 кл. – 11.11.19
11.Пам’ятка « Як захиститися від короновірусу» 1 клас, Мичак Л.П. – 11.03.20
15.Бесіда «Правила поведінки на дорозі» 1 клас, Мичак Л.П. – 10.03.20
16. «Моя безпека – безпека вдома» 1 клас, Мичак Л.П. – 16.03.20
17.Перегляд презентації «Зберігайте спокій та мийте руки: пам’ятка для українців щодо короновірусу» 2 клас, Корінець С.В. -11.03.20
18.Хвилинка безпеки «Особиста гігієна – запорука здоров’я» 2 клас, Корінець С.В. -06.04.20
19.Хвилинка безпеки «Правила поведінки під час пожежі» 2 клас, Корінець С.В. 24.04.20
20.Перегляд відео «Новий короновірус: все що потрібно знати про хворобу»
3 клас, Лазарець О.П. – 11.03.20
21.Інформаційна гра « Мій друг – безпечний рух» 3 клас, Лазарець О.П. – 02.03.20
22.Відеоперегляд «Пам’ятка про самоізоляцію» 4 клас, Омельковець О.І. – 11.03.20
23.Корисні підказки «Як стати відповідальним» 4 клас, Омельковець О.І. – 18.03.20
24.Бесіда «Шкідливі звички і здоров’я» 4 клас, Цюзь Л.М. – 13.01.20
25.Урок безпеки « Діти разом скажуть «НІ» всім пожежам на землі» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 28.02.20
26.Бесіда – практикум «Як правильно мити руки, щоб уберегтися від короновірусу» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 06.03.20
27.Бесіда «Завжди будь ввічливим, добрим, скромним, співчутливим та вмій любити» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 20.05.20
28.Бесіда «Правила безпечної поведінки під час літніх канікул» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 27.05.20
29.Бесіда «Моє захоплення та хобі» 13.01.20 - 3-4 клас
30.Година спілкування «Коли я щасливий» 20.03.20 - 3-4 клас
Ціннісне ставлення до праці:
1.Відгадування загадок про професії. – Мичак Л.П 1 клас – 18.10.19.
2.Бесіда «Обираємо професію – фермер.» - Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 16.10.19.
3.Виставка малюнків «Моя мама має професію …» - Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 17.10.19.
4.Бесіда « Моя улюблена професія» -Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 20.11.19.
5.Модний проект «Одяг з підручних матеріалів» - Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 22.11.19.
6.Година спілкування «Праця прикрашає людину» - Царук Л.М. ГПД 3-4 кл – 20.12.19.
7.Бесіда « Бджілка мала, та й та працює» 1 клас, Мичак Л.П. – 22.01.20
8.Хвилинка спілкування «Професія мої батьків» 1 клас, Мичак Л.П. – 06.03.20
9.Хвилинка спілкування «Навіщо людина працює» 2 клас, Корінець С.В. -21.01.20
10.Бесіда «Коли я виросту матиму професію….» 2 клас, Корінець С.В. -05.03.20
11. «День праці. Цікаві факти для дітей».3 клас, Лазарець О.П. – 30.04.20
12.Проєкт «Декорування виробів. Писанка – витинанка». 3-4 клас, Цюзь Л.М. – 13.01.20
13.Виставка малюнків «Професія моїх батьків» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 26.02.20
14.Віртуальне практичне заняття «Сервіруємо стіл». 1-2 клас, Онісковець І.М. – 02.04.20
15.Віртуальна прогулянка-спостереження за працею людей весною. 16.03.20
- 3-4 клас
16.Бесіда «Жити – значить працювати» 21.04.20 - 3-4 клас.
Ціннісне ставлення до сім’ї, родини людей:
1.Відео на тему «Спілкуйся серцем». – Лазарець О.П. 3 клас – 25.09.19.
2.Бесіда «Протидія булінгу у школі». – Омельковець О.І. 4 клас – 11.09.19.
3.Бесіда «Поведінка з однокласниками» - Омельковець О.І. 4 клас – 25.10.19.
4.Виховна година «Ти живеш серед людей». – Омельковець О.І. 4 клас – 26.12.19.
5.Бесіда «Моя допомога людям похилого віку». – Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. -23.09.19.
6.Перегляд презентації «Ні – насильству в сім’ї.» - Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 06.11.19.
7.Бесіда «Повага до старших і молодших» - Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. -15.11.19.
8.Виховна година «Життя людини найвища цінність». – Царук Л.М. 3-4 кл. 22.11.19.
9.Бесіда «Найрідніша в світі мама» 1 клас, Мичак Л.П. – 06.03.20
10.Година спілкування «Цінності моєї родини»2 клас, Корінець С.В. -30.01.20
11.Бесіда «Про насильство в сім’ї» 2 клас, Корінець С.В. -14.01.20
12.Виховна година «Міжнародний день сім’ї» 2 клас, Корінець С.В. -14.05.20
13.Бесіда «День матері. Історія свята» 3 клас, Лазарець О.П. – 08.04.20
14.Бесіда «Культура поведінки в громадському транспорті» 4 клас, Омельковець О.І. – 03.02.20
15.Відеофільм «Міжнародний день сім’ї»4 клас, Омельковець О.І. – 15.05.20
16.Флешмоб до Дня матері «Матусю! За все, що маю, дякую Тобі» 1-4 клас, Булейко Т.О. 10.05.20
17.Година спілкування «Захоплення та хобі моєї сім’ї» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 14.01.20
18.Виховна година «Дерево міцне корінням, а людина родом» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 29.04.20
19.Бесіда «Про щедрість та жадібним» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 21.05.20
20.Година спілкування «Світ захоплень моєї родини» 17.01.20 - 3-4 клас
21.Бесіда «Без сім’ї немає щастя на землі» 27.01.20 - 3-4 клас.
Ціннісне ставлення до природи:
1.Всеукраїнський урок доброти «Тварини наші друзі». – Корінець С.В. 2 кл. – 02.10.19.
2.Урок доброти «Гуманне ставлення до тварин» - Омельковець О.І. 4 кл. – 02.10.19.
3.Екскурсія до лісу «Птахи наші друзі» - Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 09.09.19
4.Дидактична гра «Природа – мудрий винахідник». - Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 20.09.19
5.Екскурсія до зимового шкільного парку «Дерева засинають» -Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 03.12.19.
6.Виховна година «З природою жити у дружбі, то буде вона тобі у службі»
Царук Л.М. 3-4 кл. – 07.10.19.
7.Бесіда «Хто мешкає в болоті ?» 1 клас, Мичак Л.П. – 04.02.20
8.Виховна година «Збережи зелені легені Землі». 1 клас, Мичак Л.П. – 10.04.20
9.Перегляд відео «Водні угіддя України» 2 клас, Корінець С.В. -03.02.20
10.Виховна година « Збережи первоцвіти» 2 клас, Корінець С.В. -27.02.20
11.Бесіда «Пробудження первоцвітів»3 клас, Лазарець О.П. – 28.02.20
12.Відеоперегляд «Рослини та тварини, які живуть на болотах» - 3 клас, Лазарець О.П. – 03.02.20
13.Відеоролик «Всесвітній день водойм» 3 клас, Лазарець О.П. – 20.03.20
14.Перегляд відео « 1 квітня – Міжнародний День птахів» 4 клас, Омельковець О.І. – 01.04.20
15.Гра «Можна – не можна. Як поводитись в природі» 4 клас, Омельковець О.І. – 23.04.20
16.Бесіда « Різноманітність рослин і тварин рідного краю» -4 клас, Цюзь Л.М. – 16.04.20
17.Дидактична гра «Природа – мудрий винахідник» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 31.01.20
18.Акція « Збережемо первоцвіти» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 10.03.20
19.Бесіда «Тварини занесені в Червону книгу України» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 15.04.20
20.Година спілкування «Я маленька частинка природи» 07.05.20 - 3-4 клас
21.Бесіда «Збережемо довкілля» 05.03.20 - 3-4 клас.
Ціннісне ставлення до мистецтва:
1.Година милування «Фарби, чарівної осені»…Мичак Л.П. 1 клас – 04.10.19
2.Виставка малюнків «Що ми знаємо про свої права». Лазарець О.П. 3 кл. 10.12.19.
3.Виставка малюнків «Я маю право.» Омельковець О.І. 4 клас – 13.12.19
4.Гра – мандрівка «В гостях у художника» Онісковець І.М. ГПД 1-2 кл. – 09.10.19.
5.Презентація «Кращі театри України». Онісковець І.М.ГПД 1-2 кл. – 14.11.19
6.Бесіда «Мистецькими стежками рідного краю» Царук Л.М. ГПД 3-4 кл. – 06.12.19.
7.Виставка малюнків « Намалюй весну» 1 клас, Мичак Л.П. – 18.03.20
8.Виставка малюнків «Весняні пейзажі» 2 клас, Корінець С.В. -05.03.20
9.Перегляд відео «День української вишиванки» 2 клас, Корінець С.В. -21.05.20
10.Виставка малюнків «Що я знаю про свої права»3 клас, Лазарець О.П. – 28.02.20
11.Відеофільм «Міжнародний день музеїв» 4 клас, Омельковець О.І. – 18.05.20
12.Виставка малюнків «Вітаємо з весною» 4 клас, Омельковець О.І. – 05.03.20
13.Виховна година «Світле свято Великоднє» 1-4 клас, Булейко Т.О. 21.04.20
14.Літературна хвилинка « У гостях у казки» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 17.02.20
14. «Життя та творчість видатного поета України «Т.Г.Шевченко – гордість нашого народу» 1-2 клас, Онісковець І.М. – 06.03.20
16.Творча гра «Малюємо груші. Робимо з них зайців». 1-2 клас,
Онісковець І.М. – 26.05.20
17.Година спілкування «Моє життя, мої таланти» 15.01.20 - 3-4 клас
18.Вікторина малюнків – ілюстрацій до прочитаних книг. 29.01.20 - 3-4 клас
Бесіди проведені шкільною сестрою медичною Бухало Л.В.
1.Бесіда «Боротьба зі шкідливими звичками» 1-4 клас Бухало Л.В. 18.01.20
2.Бесіда «Раціональне харчування – запорука здоров’я» 1-4 клас Бухало Л.В. 21.02.20
3.Бесіда «Новий короновірус: шляхи передавання і варіанти захисту. Техніка миття рук.»1-4 клас Бухало Л.В. 27.03.20
4.Бесіда «Кишкові інфекції. Профілактика кишкових інфекцій»1-4 клас
Бухало Л.В. 14.04.20
5.Бесіда « Здоровий спосіб життя – запорука здоров’я дитини» 1-4 клас
Бухало Л.В. 22.05.20
При проведенні вищезгаданих заходів застосовувались сучасні педагогічні технології, зокрема мультимедійні, інтерактивні методи та прийоми. Відеоматеріали були невід’ємною частиною цих заходів. Матеріали, що використовувались при проведенні, відповідали віковим особливостям учнів.
В освітньому закладі в дистанційному режимі онлайн пройшов День вишиванки, в ході якого дистанційно через мобільний додаток Viber було організовано: святковий флешмоб «Вдягни вишиванку», привітання до Дня матері, свято Останнього дзвоника, привітання до дня батька, захід до Дня захисту дітей, привітання з Днем молоді та Днем Конституції України.
Виховна діяльність була спрямована на формування ціннісних ставлень школярів, що передбачено Програмою національного виховання учнівської молоді Рівненщини та Основними орієнтирами виховання учнівської молоді
1-11 класів. Виховний процес є наскрізним та здійснюється під час оволодіння знаннями на заняттях з усіх навчальних дисциплін, в урочній та позаурочній діяльності, під час проведення виховних годин та загальношкільних заходів, а також у сім’ях.
Під час карантину класними керівниками на сайті освітнього закладу, в групах мобільного додатку Viber учням та їх батькам було запропоновано матеріали виховних заходів на різну тематику, зокрема на теми збереження життя та здоров’я, відзначення знаменних дат тощо, розміщувались посилання для перегляду мультфільмів, фільмів на відповідну тематику, було дано поради батькам, як організувати в період карантину перебування дітей вдома.
Педагогічні працівники співпрацюють з батьками здобувачів освіти з питань організації освітнього процесу, забезпечують постійний зворотній зв’язок.
У закладі освіти налагоджена конструктивна комунікація педагогічних працівників із батьками здобувачів освіти в різних формах.
Про гурткову роботу
У закладі діяло з 01.02.2020 року 2 гуртки, за художньо-естетичним напрямком та 2 за спортивним напрямом. Гуртковою роботою охоплено 69 вихованців, що становить 84 % від загальної кількості вихованців закладу. Гуртки працювали згідно із затвердженим графіком, керівниками гуртків здійснювався систематичний облік відвідування занять вихованцями.
Гурткова робота в закладі була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту».
Робота керівників гуртків забезпечує повноцінний розвиток творчого потенціалу дітей та допомагає створити належні умови для особистісного зростання кожного вихованця.
Гуртковою роботою охоплено 69 вихованців, що становить 84% від загальної кількості дітей закладу освіти. Більшість вихованців відвідують кілька гуртків. Таким чином кількість вихованців за відвідуванням гуртків становить:
Вокального «Симфонія» - 52 особи;
Хореографічного «Квіти України» - 19 осіб;
Футбольного – 36 осіб;
Гімнастика – 20 осіб.
Керівники гуртків застосовують різноманітні форми і методи роботи з дітьми, тим самим розвиваючи в них зацікавленість до саморозвитку та самовдосконалення. Вихованці із задоволенням відвідують заняття гуртків.
Окрім того, гуртківці взяли участь у різних виховних заходах закладу та у різноманітних конкурсах місцевого, районного та обласного рівнів і посіли наступні місця:
- у районному конкурсі естрадної пісні «Юна зірка онлайн» учениця 1 класу Абрамчук Дарія посіла І місце.
- У обласному конкурсі сучасної естрадної пісні «Юна зірка онлайн» Абрамчук Дарія отримала диплом за участь.
В умовах карантину гуртки працювали в дистанційному режимі, де керівники підтримували зв’язок з дітьми, розміщували завдання в групах мобільного додатку Viber.
4.Система оцінювання здобувачів освіти
На веб - сайті закладу освіти оприлюднено критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень, відповідно до наказів МОН України від 05.05.2008 №371 «Про затвердження критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти» (загальні критерії та критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з предметів інваріантної складової навчального плану), від 13.04.2011 №329 «Про затвердження Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти», від 21 серпня 2013 року № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисципліну системі загальної середньої освіти»(зі змінами, внесеними згідно з наказом МОН №1009 від 19 серпня 2016 року, не стосується 1-2 класів), від 20 серпня 2018 року №924 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів першого класу у Новій українській школі», від 27 серпня 2019 року N 1154 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів другого класу». Також здобувачі освіти отримують від педагогічних працівників інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень.
Система оцінювання в закладі освіти сприяє реалізації компетентнісного підходу до навчання.
У закладі освіти систематично проводяться моніторинги результатів навчання здобувачів освіти . За результатами моніторингів здійснюється аналіз результатів навчання здобувачів освіти, приймаються рішення щодо їх коригування.
У закладі освіти впроваджується система формувального оцінювання у 1-2 класах . Педагогічні працівники за допомогою оцінювання відстежують особистісний поступ здобувачів освіти, формують у них позитивну самооцінку, відзначають досягнення, підтримують бажання навчатися, запобігають побоюванням помилитися.
У звязку з карантинними обмеженнями в кінці травня здійснено підсумкове оцінювання за ІІ семестр учнів 3-4 класів з урахуванням результатів поточного, тематичного оцінювання, оцінювання різних видів мовленнєвої діяльності до початку карантину ( у січні-березні 2020 року ) та результатів навчання, отриманих учнями з використанням дистанційних технологій у період карантинних обмежень. Якщо з навчального предмета не передбачено тематичних підсумкових робіт, підсумкову оцінку за ІІ семестр виставлено за результатами поточного оцінювання.
Річне оцінювання здійснено з урахуванням результатів оцінювання у І семестрі та ІІ семестрі (січень-березень 2020 року та результати навчання з використанням дистанційних технологій у період карантинних обмежень).
Заклад освіти сприяє формуванню у здобувачів освіти відповідального ставлення до результатів навчання. Педагогічні працівників надають здобувачам освіти необхідну допомогу в навчальній діяльності, використовують прийоми самооцінювання та взаємооцінювання здобувачів освіти.
Аналіз рівня навчальних досягнень здобувачів освіти
Зведений облік успішності здобувачів 3-4 класів
К-сть учнів |
К-сть учнів з висок. рівн. знань |
% |
К-сть учнів з дост. рівн. знань |
% |
К-сть учнів з середн. рівн. знань |
% |
К-сть учнів з поч. рівн. знань |
% |
|
І семестр |
40 |
3 |
8 |
17 |
43 |
20 |
49 |
0 |
0 |
ІІ семестр |
40 |
5 |
13 |
19 |
48 |
16 |
39 |
0 |
0 |
Моніторинг навчальних досягнень здобувачів освіти
Якісний показник
(високий + достатній рівні навчальних досягнень)
Здобувачі освіти, які мають високий рівень навчальних досягнень за рішенням педагогічної ради нагороджені Похвальними листами
Навчальний рік |
Кількість здобувачів |
2019 – 2020 н. р. 2018 - 2019 н.р. |
5 6 |
Аналіз високого рівня знань здобувачів освіти 3 – 4 класів
за 2019 – 2020 н. р.
13 % - високий рівень знань
Отже, основне завдання, поставлене перед колективом Тинненської ЗОШ І ступеня на 2020-2021 н.р. : продовжувати працювати над забезпеченням умов для всебічного розвитку людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству.
__________________________________________________________________________________________________
ЗВІТ
ДИРЕКТОРА ТИННЕНСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І СТУПЕНЯ Коток Н. Ю. за 2018-2019 н. р.
На виконання наказу відділу освіти, культури та з питань сім’ї, молоді та спорту Немовицької сільської ради від 15 травня 2019 року № 56 «Про проведення звітування керівників закладів освіти у 2019 році перед педагогічним колективом та громадськістю» у травні – червні 2019 року проводиться звітування керівників закладів освіти про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю.
У 2018 - 2019 навчальному році робота Тинненської ЗОШ І ступеня була спрямована на виконання Закону України «Про освіту», наказів та розпоряджень органів управління всіх рівнів з питань освіти і виховання; правил і норм охорони праці, техніки безпеки; реалізацію державних регіональних програм у галузі освіти, інших чинників законодавчих та нормативних документів; Статуту та локальних правових актів школи; дотримання норм Конвенції про права дитини.
1. Загальні відомості про заклад освіти.
Тинненська загальноосвітня школа І ступеня Немовицької сільської ради Сарненського району Рівненської області
- ідентифікаційний код 33329425;
- форма власності - комунальна власність;
- ознака особи - юридична особа;
- місце знаходження - 34544, Рівненська обл., Сарненський р-н.,
с. Тинне, вул. Садова, 2;
- мова виховання та навчання – українська;
- кількість класів – 4 класи;
- кількість учнів у закладі освіти – 78 учнів;
- режим роботи закладу освіти – заклад працює в одну зміну.
2. Матеріально-технічна база закладу.
Школа введена в експлуатацію в 1946 році, як початкова. Навчання проводилось в приміщенні сільської хати. У 1968 році було побудоване нове приміщення. Тут знаходилось 4 класних кімнати та учительська. Продовжується будівництво 3-х класних кімнат та спортзалу. З 1968 року школа працює як восьмирічна. 21 липня 2017 року Тинненську ЗОШ І – ІІ ступенів перейменовано в Тинненську ЗОШ І ступеня. На сьогоднішній день заняття в школі проходять в одну зміну в 4 класних кімнатах. Опалення водяне, працює їдальня на 50 посадочних місць, яка забезпечена проточною водою, але знаходиться в аварійному стані. Тому для закладу необхідно будувати нове приміщення їдальні. Всі учні користуються безкоштовним харчуванням. В школі є кабінет інформатики з виходом в Інтернет, спортзал.
Адміністрацією, педагогічним колективом, обслуговуючим персоналом школи приділяється багато уваги естетичному вигляду навчального закладу. Коридори, класні кімнати школи поступово поповнюються новими сучасними стендами, активно проводиться робота з озеленення території. Подвір'я школи завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядають вчителі та учні школи. Своєчасно обрізаються дерева, кущі. Огорожа завжди пофарбована, бордюри побілені. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, винесення і періодичне вивезення сміття з території школи. Приміщення школи завжди ретельно прибрані, продезінфіковані.
Протягом навчального року за рахунок освітньої субвенції було придбано 3 телевізори, музична апаратура, 3 комп’ютери, 2 ноутбуки, 1 принтер, 1 ламінатор, шкільні меблі для учнів 1 класу, проведено вайфай.
Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається в діяльності педколективу як одне з пріоритетних завдань і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій та інших нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи.
У школі в наявності нормативно-правове забезпечення з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності. Розроблено, затверджено та введено в дію інструкції з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності. Щорічно перед початком навчального року проводиться огляд готовності кабінетів до нового навчального року, перевірка надійності спортобладнання, складаються відповідні акти. Інструктажі (первинні, повторні, цільові) з охорони праці проводяться відповідно до порядку їх проведення
На початку навчального року, напередодні канікул і святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно мають місце цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, спортивними змаганнями тощо.
У школі є необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кабінет інформатики, спортивна зала має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях школи розміщені стенди на теми безпечної поведінки. Питання охорони праці та попередження травматизму систематично обговорювалися на нарадах при директору, педрадах.
Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі проводиться належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. Протягом 2018 – 2019 н. р. в навчальному закладі не було нещасних випадків серед учнів на уроках фізичної культури та під час освітнього процесу в цілому. У школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, ведеться відповідна робота з працівниками.
3. Кадрове забезпечення закладу освіти.
Кількісний склад працівників закладу освіти:
Кількість штатних одиниць за штатним розписом: педпрацівники - 8,72 одиниць; спеціалісти - 0,5 ставки сестри медичної; навчально – допоміжний персонал – 8,00 одиниць. Фактично зайняті всі посади, вакансій не має.
Кількість педагогічних працівників – 8 (5 вчителів, 2 вихователі ГПД, 1 директор школи)
Кількість спеціалістів – 1.
Кількість навчально – допоміжного персоналу – 10.
Якісний склад педагогічних працівників:
Спеціаліст вищої категорії – 4.
Спеціаліст першої категорії – 3.
Спеціаліст другої категорії – 1.
Спеціаліст – 1.
Кількість педпрацівників за стажем роботи: до 3 років - 1, від 3 до 10 років – 0, від 10 до 20 років – 4, більше 20 років – 3.
Керівник закладу освіти Коток Надія Юріївна, освіта вища, педагогічний стаж 25 років, стаж роботи на посаді – 4 роки.
4. Медичне обслуговування учнів у закладі освіти.
Медичне обслуговування учнів і працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів у закладі працює шкільна сестра медична (0,5 ставки), яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування школярів, забезпечує профілактику дитячих захворювань. Щорічно працівниками Комунального некомерційного підприємства «Немовицький центр первинної медико-санітарної допомоги» Немовицької сільської ради Сарненського району Рівненської області Амбулаторії с.Тинне проводиться медичне обстеження здобувачів освіти. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи, у закладі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнюються списки учнів підготовчої, основної групи, спеціальної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на поточний рік. Відповідно цих списків видається наказ по школі.
Медичне обслуговування працівників школи організовано на базі ЦРП. Огляди проводяться за рахунок бюджету Немовицької сільської ради. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які зберігаються в школі.
У планах виховної роботи кожного класних керівників є заходи, спрямовані на збереження життя і здоров'я дітей, де запланована робота оздоровчого характеру з класом. Цікавими оздоровчими заходами в школі є проведення Дня здоров’я, показ відеофільмів про шкоду куріння, наркотиків, алкоголю, виступи шкільної сестри медичної на класних годинах, батьківських зборах.
5. Організація харчування учнів у закладі.
Важливим аспектом збереження здоров'я здобувачів освіти є створення умов для раціонального харчування дітей під час перебування в школі. Організація харчування учнів закладу регламентується Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Гаряче харчування учнів у 2018-2019 н.р. було організовано з 01 вересня 2018 року по 08 лютого 2019 року. Було розроблено та затверджено режим та графік харчування дітей у шкільній їдальні. Харчування учнів здійснювалося на третій та четвертій великих перервах. Проводився щоденний контроль за дотриманням гігієнічних норм: миття рук рідким милом. Проводився облік учнів, які отримували безкоштовне гаряче харчування. Безкоштовним гарячим харчуванням було охоплено 78 учнів 1-4 класів, що становило - 100%. На жаль з в зв’язку з проведенням тендерних торгів з 09 лютого 2019 року гаряче харчування в закладі відсутнє. Приписів санітарно-епідеміологічної служби щодо роботи харчоблоку в 2018-2019 н.р. не було.
6. Освітня робота у закладі.
На виконання Законів України « Про освіту», державної програми «Національна стратегія розвитку України на 2012-2021 роки», плану роботи закладу на 2018-2019 н.р. науково-методична робота в закладі проводиться з метою підвищення професійної компетентності та методичної майстерності педагогічних кадрів.
У закладі діє методичне об’єднання вчителів початкових класів, до його складу входять всі вчителі закладу. Голова МО вчитель вищої категорії Омельковець О.І. Методичну роботу було спрямовано на забезпечення якісної освіти шляхом формування інноваційної культури педагога як важливого чинника в реалізації державних стандартів, у формуванні національно свідомої, життєво компетентної особистості.
Педагогічний колектив постійно працює над підвищенням рівня фахової майстерності. Курси підвищення кваліфікації при РОІППО в 2019 році пройшли 2 вчителі.
У закладі освіти підготовлена виставка методичних розробок педагогів школи.
Вчителі закладу спрямовують свою роботу на розвиток пізнавальних інтересів учнів, залучають здобувачів освіти до участі у творчих конкурсах, інтелектуальних змаганнях, олімпіадах, предметних тижнях. У межах предметних тижнів проведено різноманітні позакласні виховні заходи: виставки тематичних газет, конкурси, турніри, презентації, свята, інсценізації тощо.
Протягом 2018 -2019 н.р. учні закладу брали участь у різноманітних творчих конкурсах та олімпіадах, а саме:
- І (відбірковий) етап обласного конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства "Юний дослідник," було визнано переможцем Одарчука Тимофія, учня 3 класу, з роботою "Дослідження життя бджіл та причини їх зникнення на планеті Земля" в номінації "Тваринний світ" (керівник Омельковець О.І.) та нагороджено подякою за участь у ІІ етапі обласного конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства "Юний дослідник" у номінації "Тваринний світ".
- Районна учнівська олімпіада "Юне обдарування-2019". В номінації "Математика" 2 місце посів Коток Станіслав, учень 4 класу, в номінації "Природознавство" 2 місце - Кратюк Дмитро, учень 4 класу, (вчитель Мичак Лариса Петрівна).
- Всеукраїнська гра з природознавства «Геліантус» - взяли участь 6 учнів (дипломи переможців – 6 учнів);
- Міжнародна гра зі світової літератури «Sunflower» - взяли участь 9 учнів (дипломи переможця в початковій школі – 7 учнів, дипломи переможця на шкільному рівні – 2 учні) ;
- Всеукраїнська гра «Пазл» - взяли участь 8 учнів ( дипломи переможця – 6 учнів, дипломи учасників – 2 учні);
- Всеукраїнський математичний конкурс « Кенгуру» - взяли участь 10 учнів ( добрий результат – 7 учнів, учасники – 3учнів;
- Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник» - 6 учнів (дипломи переможця початкової школи – 5 учнів, сертифікат учасника – 1 учень);
- Всеукраїнський конкурс ім.Петра Яцика – учениця 4 класу Абрамчук Катерина.
- Районний конкурс «Український сувенір» - учні 3-4 класів;
7. Управлінська діяльність у закладі освіти.
Управління закладом освіти здійснюється згідно з річним планом роботи, планом внутрішкільного контролю, календарних планів учителів. Така система планування, відпрацьована в закладі й заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їхньої діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток закладу.
У школі в наявності всі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність освітнього закладу.
Контроль — це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його освітнього процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі.
Директор школи використовує різноманітні форми контролю за станом освітнього процесу, передусім такі традиційні, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів і програм, перевірка класних журналів, щоденників тощо. Аналіз результатів внутрішкільного контролю знаходить відображення в рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по освітньому закладу. Крім контролю за рівнем знань і навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять.
Ураховуючи сучасні реалії, стиль керівництва нашою школою є близьким до демократичного, оскільки більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримуються, повноваження делегуються. Директор школи в роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми спільно обговорюються, виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому реалізується.
Основними формами спілкування є наради, круглі столи, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а задля позитивного кінцевого результату. Завдяки такому стилю керівництва в школі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи, як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей шанобливе, вимогливість поєднується зі справедливістю, спілкування ввічливе, рідко з нотками наказування. Учителям надається більше самостійності, що відповідає їх кваліфікації і характеру роботи, створюються необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих директор має бачити насамперед особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.
8. Робота з батьками та громадськістю у закладі освіти.
Виховання учня в школі і сім’ї - щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у освітньому процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, родинними святами. Класні керівники тісно співпрацюють з сім'ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною.
Однією з традиційних з форм роботи з батьками у школі є батьківські лекторії. Тематика лекцій підбирається з врахуванням вікових особливостей дітей. У проведенні лекторіїв бере участь директор школи, шкільна сестра медична, запрошуються представники релігійних громад.
На основі аналізу освітньої та методичної роботи, потреб та інтересів педагогів, з метою формування інноваційної культури та підтримки творчих ініціатив педагога як важливих чинників забезпечення якісної освіти, реалізації державних стандартів, розвитку національно свідомої творчої особистості необхідно спрямувати роботу школи у 2019-2020 навчальному році на вирішення наступних завдань:
1.Забезпечити гарантоване Конституцією України право громадян на здобуття повної загальної середньої освіти.
2. Спрямувати роботу педагогічного колективу на впровадження нових Державних стандартів.
3. Удосконалювати зміст, форми і методи освітнього процесу шляхом:
забезпечення кожному з учнів рівного доступу до якісної освіти; здійснення постійного моніторингу показників роботи школи та педагогічних працівників для вчасного коригування та прийняття управлінських рішень щодо вдосконалення їхньої діяльності; зміцнення навчально-матеріальної бази школи; забезпечення комплексного підходу до вирішення завдань з охорони здоров’я і життя дітей; виховання громадської свідомості учнів, патріотизму, національних традицій, моралі, поваги до державних символів України; забезпечення безумовного виконання всіх норм законодавства із захисту дітей пільгових категорій та інших учасників освітнього процесу.
4. Розвивати творчу активність педагогів, підвищувати їх кваліфікаційний та професійний рівень.
5. Сприяти упровадженню новітніх та здоров’язбережувальних технологій у освітній процес, застосовувати їх в управлінській діяльності.
6. Удосконалювати систему планування та координації всіх ланок освітнього процесу, внутрішкільного контролю, інформаційного та науково-методичного забезпечення діяльності освітнього закладу.
Усе це сприятиме формуванню конкурентноздатних випускників, які гідно працюватимуть і навчатимуться в незалежній Україні та інших куточках світового простору.
Директор школи Н. Ю. Коток