Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Кишкові інфекції. Профілактика кишкових інфекцій

Дата: 17 квітня 2020 о 00:00, Оновлено 26 травня 2020 о 21:20
Автор: Бухало Л. В.
138 переглядів

КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ. ПРОФІЛАКТИКА КИШКОВИХ ІНФЕКЦІЙ

З настанням теплої пори року різко зростає загроза розповсюдження гострих кишкових інфекцій таких як: дизентерія, сальмонельоз, черевний тиф, холера, харчові токсикоінфекції та інші, пов'язаних із вживанням забруднених бактеріями, вірусами, найпростішими продуктів харчування чи питної води.

Всю цю групу гострих кишкових інфекцій об'єднує те, що основне місце перебування хвороботворного початку і розвитку хвороби – це шлунково-кишковий тракт людини (чи тварини). Звідси й загальний механізм передачі інфекції, так званий фекально-оральний, при якому збудник з кишківника хворого чи носія інфекції потрапляє у зовнішнє середовище, потім через рот у шлунково-кишковий тракт здорової людини з їжею, водою, а також заноситись брудними руками і предметами домашнього вжитку та викликає захворювання.

Головним фактором, що обумовлює розвиток харчової токсикоінфекції, є не стільки самі мікроби, скільки їх токсини – отруйні речовини, що утворюються в результаті життєдіяльності цих мікроорганізмів та при їх руйнуванні. Багато збудників харчових токсикоінфекцій здатні утворювати токсин не тільки в їжі, але і потрапивши з нею в організм людини.

Руйнуючись у шлунково-кишковому тракті, мікроорганізми виділяють додаткові порції токсичних речовин. Токсини, які отримані з їжею, так і ті, що утворилися в організмі викликають запальний процес у слизовій оболонці шлунку, товстої і тонкої кишки (гастроентероколіт). Порушення проявляються болями у животі, нудотою, багаторазовою блювотою, проносом. Ці симптоми з'являються вже через 2-4 години після вживання не доброякісних продуктів. Всмоктуючись з кишківника в кров, токсини впливають буквально на всі органи і системи організму в результаті чого підвищується температура тіла, з'являється озноб, тахікардія, знижується артеріальний тиск і може виникнути непритомний стан.Профілактика гострих кишкових інфекцій, що потрібно робити аби ...

У разі настання розладів шлунково-кишкового тракту треба негайно звернутися за медичною допомогою до лікаря. Лікування кишкових інфекцій має проводитись лише індивідуально, комплексно, із застосуванням найсучасніших засобів. Безконтрольне, неправильне вживання антибактеріальних препаратів може призвести до того, що в кишківнику гинуть не лише збудники хвороби, а й корисні бактерії (мікрофлора), хвороба може перейти в хронічну форму, при цьому захворілий протягом тривалого часу може виділяти збудника інфекції та становити небезпеку для оточуючих.

Збудники інфекційних хвороб можуть потрапити в продукти і страви під час їхнього виготовлення, зберігання, транспортуванні і продажу, при цьому швидко розмножуючись, особливо в теплу пору року. Продукти, що містять токсин, по зовнішньому вигляді і запаху можуть нічим не відрізняються від доброякісних.

Які ж міри профілактики?

Це додержання правил особистої гігієни, включаючи регулярне миття рук – запорука значного скорочення захворюваності кишковими інфекціями. Руки необхідно мити перед їдою, приготуванням їжі, після кожного відвідання туалету. Як найретельніше повинні стежити за чистотою рук працівники дошкільних дитячих закладів, а також ті, хто має справу з приготуванням та реалізацією харчових продуктів. Нехтування правилами може призвести до групового захворювання кишковими інфекціями.

Важливе значення в профілактиці гострих кишкових захворювань має виконання санітарних правил приготування й зберігання їжі, бо саме тут криється джерело небезпеки – розмноження збудників кишкових інфекцій.

Рекомендується не тримати на кухні нічого зайвого. Бажано, щоб кухонні меблі були вкриті пластиком, що легко миється гарячою водою з милом.

Овочі, фрукти, ягоди, які будуть споживатися в сирому вигляді, слід ретельно мити в проточній воді. Продукти, що швидко псуються, зберігають в холодильній камері при температурі не вище +6 °С. Приділяти увагу терміну їх зберігання при купівлі продуктів. Молоко перед надходженням до торговельної мережі піддається пастеризації, яка різко зменшує кількість хвороботворних мікроорганізмів у ньому. Розливне молоко (куплене на базарі) слід обов'язково прокип'ятити. Не рекомендується готувати влітку в домашніх умовах заливні м'ясні та рибні страви.

https://dpsscn.gov.ua/media/k2/items/cache/f3fa6960b52e3c842fd94fee5eb122ab_XL.jpg

У поширенні гострих кишкових інфекцій не остання роль належить мухам. Перелітаючи знадвору, де вони кубляться в місцях, багатих на органіку (смітники, перегній, нечистоти), до житлових приміщень, комахи сідають на харчові продукти і таким чином заражують їх збудниками хвороб, яких переносять на лапках та черевці. Щоб перекрити мухам доступ у приміщення, вікна закривають марлею або густою сіткою. Для знищення мух використовують липкі стрічки, мухобійки. Треба пам'ятати, що в чистому приміщенні мухи не затримуються.

Одним із факторів передачі кишкових інфекцій може бути вода, забруднена виділеннями хворого чи носія інфекції. Найбезпечнішою є вода, що подається централізовано водопроводом, бо її піддають очищенню та знезараженню хлором у нешкідливих для людини дозах. При інших випадках воду потрібно пити кип'ячену. Велику небезпеку становить вода відкритих водойм: вона може бути забруднена нечистотами, які змиваються з поверхні ґрунту атмосферними опадами. Під час купання у відкритих водоймах (річка, озеро, ставок) намагайтеся не ковтати воду. Криниці в сільських населених пунктах слід розташовувати якнайдалі від можливого джерела забруднення.

БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.