Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!


Тимчасово не працює платіжна система порталу

Просимо вибачення незручності.

ОБЕРЕЖНО СКАЗ

Дата: 11 травня 2023 о 13:00, Оновлено 11 травня 2023 о 13:05
Автор: Коток Н. Ю.
93 перегляда

Як убезпечити себе і оточуючих від сказу

Останнім часом почастішали випадки появи диких тварин зокрема лисиць в населених пунктах громади. Це пов’язано із значним збільшенням чисельності  популяції червоної лисиці та забороною полювання на диких тварин на період воєнного стану. За останніх декілька місяців спостерігається стійке збільшення кількості захворювання на сказ серед диких та домашніх тварин і спостерігається тенденція зростання ймовірності виникнення нових осередків захворювання.

Сказ – особливо небезпечна інфекційна хвороба людей і тварин, яка завжди закінчується смертю. Збудником сказу є вірус, який вражає центральну нервову систему. Вірус виділяється з хворого організму тварини тільки зі слиною. Зараження сказом відбувається через пошкоджені шкірні покрови, або слизові оболонки під час укусу, або при ослиненні. Резервуаром і переносником вірусу в природі є лисиці, але основну загрозу для людей становлять домашні та бездомні тварини, зокрема собаки та коти, які заражаються сказом на природі через укуси диких тварин. Вірус в слині хворої тварини з’являється за 10 днів до появи клінічних ознак захворювання. Ось чому за тваринами, які нанесли укуси людям необхідно проводити ветеринарний нагляд протягом 10 днів з моменту укусу.

Як зрозуміти, що у тварини саме сказ?

Просто поглянувши на тварину діагностувати сказ важко, проте вас має насторожити її дивна поведінка. Деякі тварини поводяться збуджено та агресивно, у них сильне слиновиділення, а інші – навпаки, виглядають ніби сором’язливими, ховаються в темному місці не проявляють боязливості і це найбільш розповсюджений тип поведінки хворої тварини.

Дикі тварини, які мають сказ, рухаються повільно, людина може легко наблизитись до них, але це не типово для них, і робити так в жодному разі не варто, здорові дикі тварини як правило, уникають зустрічі з людиною.

Для того, аби захистити себе і оточуючих від сказу, необхідно виконувати кілька простих правил:

Щорічно проводити профілактичне щеплення проти сказу власних собак та котів;

-у випадку отримання укусу, ослизнення, нанесенні навіть незначних ушкоджень шкіри домашніми, дикими або невідомими тваринами, обов’язково інформувати дорослих та звертатися за медичною допомогою за місцем проживання або до травматологічного пункту;

- уникати контактів з бездомними та дикими тваринами;

при появі диких тварин на території населених пунктів потрібно вжити всіх запобіжних заходів із забезпечення безпеки себе та  близьких намагатися уникати непотрібних контактів з тваринами, особливо дикими та безпритульними.

- у випадках змін в поведінці домашньої тварини, отримання ним ушкоджень від дикої або іншої тварини, смерті без видимих на те причин необхідно обов'язково звернутися до ветеринарного фахівця для встановлення спостереження або з'ясування причини смерті тварини;

- не слід підбирати в лісі на вулиці диких і безпритульних домашніх тварин або варто знайти можливість у короткий термін показати його ветеринарному лікарю для проведення огляду та вакцинації від сказу;

- тварину яка покусала або подряпала людину необхідно негайно доправити до найближчої ветеринарної клініки для огляду та утримання під наглядом спеціалістів протягом 14 днів.

Вакцинація – найкраща профілактика сказу, єдиний і вірний спосіб уберегти домашню тварину від цього страшного захворювання.

Пам’ятайте, що сказ – абсолютно смертельна інфекція, вилікувати сказ не можливо! 

Якщо вдома є тварина, Вам обов’язково потрібно вжити заходів профілактики сказу щорічно проводити профілактичне щеплення проти сказу. Захищаючи тварину від цього захворювання, людина захищає себе і свою сім’ю.

Бережіть себе! Ваше здоров'я у ваших руках! Дбайте про нього та пам'ятайте про безпечну поведінку з незнайомими тваринами.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.